NonNews:Ruszył Oktoberfest

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Niech się leje!

18 września 2016

Wczoraj w Niemczech oraz na Śląsku rozpoczął się festiwal piwa – Oktoberfest. Jak co roku Niemcy o tej porze świętują przy piwie podbój Polski w 1939 roku. Symbolem stała się data otwarcia – tym razem Niemcy w ramach przyjaźni z Słowianami uczcili w ten sposób atak Rosjan na Polskę.

Co prawda Oktoberfest ruszyło wczoraj, ale nasz reporter po wypiciu dwóch piw poczuł się senny. Rano jęczał o bólu głowy, ale około godziny piętnastej zrelacjonował wydarzenia. A było co relacjonować!

Tegoroczny Oktoberfest świętowano o wiele huczniej niż ostatnie edycje, gdyż mieszkańcy obawiają się wprowadzenia zakazu spożywania alkoholu przez nowe siły polityczne w tym kraju. Alkohol zagryzano oczywiście pieczoną kiełbasą. Pierwszy kufel piwa wypił sam prezydent – Joachim Gauck. Później nastąpiła impreza pomiędzy niemieckimi a rosyjskimi celebrytami (niestety z racji rosyjskich wyborów parlamentarnych odwołano pojedynek pomiędzy Angelą Merkel i Władimirem Putinem). O godzinie 20 najładniejsze Niemki (poszukiwane przez 3 miesiące) zaczęły rozlewać dla wszystkich piwo. Tym razem nie trzeba było wyjmować dowodu osobistego – nawet pięciolatkom dawano piwo.

Oktoberfest zorganizowano także na Śląsku. Tam świętowano powrót Śląska do Macierzy. Dzisiaj Ślązacy piją w żałobie za wydarzenia w 1945 roku. Największe imprezy odbyły się w Katowicach w klubie Huberta Dwornioka „Bercik” oraz we Wrocławiu (we Wrocławiu bez okazji, ot kolejna edycja Oktoberfest u tamtejszych bezrobotnych, 260 w tym roku w klubie „Mocny Full”).

Źródła[edytuj]