NonNews:Rząd zamówił nam Mikołaja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nasz Mikołaj już się cieszy na wizytę w Polsce

17 października 2010

Święta nadchodzą się wielkimi krokami. Rząd, jak zawsze mając na uwadze dobro swoich obywateli, zawczasu przygotował się do nich i wysłał w imieniu nas wszystkich list do św. Mikołaja.

Nie udało nam się zdobyć pełnej treści listu. Dowiedzieliśmy się jednak, że zawierał on prośbę o nową umowę gazową z Rosją. Można też przypuszczać, że rząd prosił też – jak co roku – o kilka miliardów złotych na załatanie dziury budżetowej.

Osoba z bliskiego otoczenia Jarosława Kaczyńskiego przyznała też, że równolegle drugi list wysłał PiS. Oprócz standardowych, corocznych życzeń (kulka w plecy premiera) opozycja poprosiła Mikołaja o dowody na to, że to Ruskie zestrzeliły prezydenckiego tupolewa.

Nie wiadomo, jakim cudem oba listy trafiły na Kreml. Być może Mikołaj uznał, że tylko Rosjanie będą w stanie spełnić te wszystkie prośby, a może po prostu Poczta Polska znowu pomyliła kierunki świata? Faktem jest jednak, że dzisiaj Dmitrij Miedwiediew zadzwonił do Bronka i potwierdził swoje przybycie 6 grudnia.

Miedwiediew wpadnie w nocy do kancelarii prezydenta przez komin i obficie obdaruje Polaków. Zapowiedział, że przywiezie ze sobą cały worek gazu, żeby Polsce wystarczyło na całą zimę grzania. Nie wykluczył też, że przywiezie jakieś materiały ze śledztwa w sprawie Tupolewa. Na pewno nie będą to jednak dowody obciążające Rosjan, gdyż ci ponad wszelką wątpliwość nie są w żadnym stopniu odpowiedzialni za katastrofę. Zapytany, jak będzie z kulką w plecy Tuska, prezydent Rosji uśmiechnął się tajemniczo i powiedział:
Wystarczy już tych wywiadów na dziś, muszę zacząć się odchudzać. Nieprzyjemna sprawa zaklinować się w kominie, nieprawdaż?

Źródło[edytuj]