NonNews:Stanisław Staszic zmartwychwstał

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
250 stron czystego piękna zachęciło wybitnego duchownego z XVIII wieku do walki z dziećmi oglądającymi youtuberów

31 października 2016

Stanisław Staszic zmartwychwstał! Wybitny działacz polityczny z okresu oświecenia, który wypromował cytat Jana Zamoyskiego Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie wyszedł z nieba i pojechał do Warszawy na spotkanie z Anną Zalewską.

Stanisław Staszic jako duch wpadał czasami na Wawel, by razem z Mickiewiczem, Guślarzem i wieloma innymi sławnych Polakami imprezować. Tym razem wybitny działacz oświeceniowy wpadł incognito do krakowskiego salonu Empik. Chcąc zobaczyć, co czytają Polacy wstąpił do działu z książkami. Tam dostał ataku szału, gdy zobaczył, że bestellerem jest „książka” youtubera Kaiko. Wściekły ukradł ciało przypadkowemu zmarłemu, by mieć siłę, po czym zdemolował stoisko z książkami oraz krzyczał, że nie po to Piłsudski sto lat po jego śmierci walczył o niepodległą Polskę, by po kolejnych 100 latach Polacy zniszczyli kraj poprzez wychowywanie szczeniaków piszących o grze Minecraft. Ogólnie Staszic krzyczał, że to wstyd dla narodu, że po Orlętach Lwowskich, dzieciach walczących z Niemcami w 1939 roku oraz młodzieży, która pokazała środkowy palec komunistycznemu zbrodniarzowi podczas śpiewania Nie bój się tego Jaruzelskiego na koncertach Perfectu i walkach z milicją pojawiło się pokolenie bachorów oglądających takie osoby jak: Kaiko, Rezi, Abstrachuje i innych Gimperów.

Według Ignacego Krasickiego, wieloletniego przyjaciela Staszica, który w środę wpadnie na wawelskie Zaduszki, działacz oświeceniowy pojechał do Warszawy i zdzielił panią Zalewską, która zamiast zlikwidowania gimbusów likwiduje gimnazja. Zdenerwowany Staszic planuje przekonać innych przyjaciół z XVIII wieku, by pozostali po Zaduszkach i spróbowali jeszcze raz naprawić kraj. Priorytetem stanie się zniszczenie komputerów wodą święconą i stworzenie polskiego Indeksu Ksiąg Zakazanych, by ograniczyć dostęp do youtuberów. Wsparcie finansowane do działań Staszica obiecał sam Jan Zamoyski, który jako pierwszy mówił o chowaniu młodzieży.

Źródło[edytuj]