NonNews:Stefan Niesiołowski odszedł z PO

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stefek się cieszy z powstania Europejskich Demokratów

22 września 2016

Stefan Niesiołowski odszedł z Platformy Obywatelskiej. Musimy zmartwić jednak fanów entomologii, lekarzy z warszawskich szpitali psychiatrycznych i przede wszystkim wyborców PiS – Niesiołowski zostaje w polityce. Wraz z wyrzuconym z PO Michałem Kamińskim założył nowe koło poselskie Europejscy Demokraci.

Jak przyznał Stefan Niesiołowski, nie może on współpracować z Grzegorzem Sacharyną i jego otoczeniem, gdyż ci według niego właściwie od początku zachowują się tak jakby głównym problemem byli ludzie, którzy nie są wielbicielami pana Sacharyny w PO. Dziś Niesiołowski, Kamiński, a także Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski założyli koło poselskie Europejscy Demokraci, przeznaczone dla szczurów z PO, które nie załapały się do Nowoczesnej. Niesiołowski przy okazji skrytykował dwie rzeczy u pana Sacharyny: tępienie nie przejawów kaczyzmu, a swoich ludzi oraz brak odpowiedzi na pewien list (Niesiołowski zapomniał zaadresować).

Stefan Niesiołowski to ikona polskiej polityki i nauki. Badał liczne owady (głównie jadowite muchy-plujki), utworzył „dietę wyborcy PO”, składającej się z dużej ilości szczawiu i mirabelek oraz dbał o porządek na radzie obrad. Niesiołowski to postać kontrowersyjna – walił jadem jak wielu polityków PiS, a był w PO.

Źródła[edytuj]