NonNews:Szczecin: Bozony Higgsa urwały koło tramwaju

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ranny

6 września 2012

W mieście Szczecin doszło dziś do nieprzewidzianego incydentu. Niedaleko pętli Pomorzany, zwanej też Szczecińską Eksperymentalną Wykolejnicą zainstalowany w ramach testów emiter bozonów Higgsa wystrzelił prosto pod przejeżdżający owoc tortur szczecińskich tramwajarzy i urwał mu koło. Nikt poza wagonem #1002 nie został ranny.

Około godziny siódmej w skład tramwajów Konstal 105Ng/S uderzyła wiązka bozonów Higgsa wystrzelona przy ulicy Smolańskiej z emitera blisko pętli Pomorzany. Trafiła ona w przedni wózek drugiego wagonu i wyrwała przednie lewe koło. Nieuszkodzony wagon #1001 zjechał samodzielnie do zajezdni Golęcin, uszkodzony wagon #1002 został wrzucony bezładnie na wózek techniczny i odwieziony na szrot naprawę.

Tramwaje linii 3 i 6 zostały skierowane na objazd aleją Powstańców Wielkopolskich, o godzinie ósmej ruch wznowiono. Nie wiadomo, czemu emiter wystrzelił właśnie wtedy, gdyż miał wysadzić cały tylni wózek w pierwszym wagonie następnego tramwaju. Władze Szczecina i Tramwaje Szczecińskie milczą. Podejrzewa się, że za incydent odpowiada grupa skrajnie konserwatystycznych 105Na, którym byt zmodyfikowanych 105Ng/S jest nie w smak.

Źródła[edytuj]