NonNews:Totalna opozycja totalnie nie ogarnia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nawet Walduś by ogarnął

11 stycznia 2018

Choć zazwyczaj unikamy plagiatów, to jednak dziś wypada sparafrazować jeden ze sławnych czerwonych pasków na TVP Info – totalna opozycja faktycznie totalnie nie ogarnia.

Wczoraj wieczorem odbyło się głosowanie nad obywatelskim projektem ustawy liberalizującym aborcję. Za kontynuowaniem prac nad ustawą głosował nawet sam Prezes, jednak projekt nie przeszedł głosowania, bo posłowie opozycji zapomnieli na nie przyjść. Zabrakło jedynie sześciu głosów, a na głosowaniu brakowało 29 posłów PO i 10 Nowoczesnej. Zapytaliśmy ich, co mają na swoje usprawiedliwienie.

Yyyy… No, ten tego… Miałem pójść na to głosowanie, ale wiesz pan, w telewizji akurat yyy… „Jaka to melodia” leciała i nie mogłem przegapić, wie pan – tłumaczy się jeden z polityków PO. Gdy zapytaliśmy go, dlaczego ogląda propagandową telewizję narodową, zrobił wielkie oczy i uciekł w kierunku toalety sejmowej.

A ja… ja… eee… no w kiblu byłem jak to głosowanie było! – tłumaczy się inny polityk opozycji nieobecny na głosowaniu.

Postanowiliśmy spytać przedstawicieli partii rządzącej, co oni myślą o wyniku głosowania.

Tak spojrzeliśmy sobie na tych śmiesznych opozycjonistów i nam się żal ich zrobiło, że tak wszystkie głosowania przegrywają. No to stwierdziliśmy z kolegami, a co tam, dajmy im raz fory, niech mają jedno wygrane głosowanie na otarcie łez. Ci idioci nie przyszli nawet na to głosowanie. Nie wiem, śmiać się, czy płakać?

My też nie wiemy.

Źródło[edytuj]