NonNews:Tusk: „chętnie przystąpimy do koryta”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Donald Tusk (drugi od prawej)

21 października 2006

Donald Tusk przyznał dziennikowi „Fakt”, że Kaczyńscy żenua i on sam chętnie przekona się na własnej skórze, że wśród tej bandy przychlastów, jaką jest Sejm co kadencję, rządzić się nie da.

Jesteśmy gotowi na przejęcie władzy – twierdzi Tusk. On tak mówi od 1992, nie słuchajcie go – ripostuje Tadeusz Mazowiecki, unosząc dwa palce (nie te, Tadek, te drugie palce) w znanym geście Mazowieckiego. Mazowiecki łapie w ten sposób pion – ripostuje Tusk. Nie słuchajcie Tuska, on próbuje złapać pion, odkąd wymurowano mu domek letniskowy pod górę – ripostuje Mazowiecki. Panowie pewnie długo ripostowaliby sobie jeszcze, gdyby nie to, że dziennik „Fakt”, lubi zapytać a po co? a dlaczego? a skąd Pan ma ten motorower? a pańska córka jest w ciąży z wiertarką! a syn umawia się z płytą wiórową! Tusk więc musiał nieco zrejterować po ostrzałem pytań, zwłaszcza, że musiał się tłumaczyć z tego, dlaczego ma jednocześnie syna i córkę, a więc dlaczego jest po tym względem dwulicowy.

Tusk ma parcie na stołek, bo z obecnego Sejmu Platforma Obywatelska jest jedyną partią, która jeszcze nie rządziła. PiS, Liga i Samoobrona od jakiegoś czasu mają koalicję, Sojusz narządził się za poprzedniej kadencji, i za drugiej, kiedy to tworzył koalicję ze Stronnictwem. A umęczona Platforma, chociaż ma zawsze najlepsze wyniki w sondażach, jeszcze nie capnęła ani dnia władzy. Przeto Tusk obiecał, że piękny serwis do herbaty, który ma po swoim dziadku, jest gotów sprzedać do Niemiec, do dawnych kolegów dziadka z Wehrmachtu, a Polacy mogą się obyć smakiem. Roman Giertych powiedział, że okej, bo i tak nic nie jest polskie, czego Giertych nie pobłogosławi.

Źródło[edytuj]

Zobacz też[edytuj]