NonNews:W Polsce będą trzy elektrownie atomowe!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

24 sierpnia 2009

Ekolodzy już zacierają ręce. Waldemar Pawlak zapowiedział budowę elektrowni atomowej w Polsce.

Mamy plany, aby pierwszą elektrownie uruchomić w 2020 roku – powiedział minister gospodarki podczas specjalnej konferencji prasowej – Energetyka atomowa bardzo szybko się rozwija, pomimo to wiemy już, jaką technologie wykorzystamy w naszych elektrowniach. Najpewniej będzie to sprawdzona, bezpieczna i tania technologia radziecka. Sprawdziła się ona w Czarnobylu, zapewniając całkowite bezpieczeństwo i stały dopływ energii dla okolicznych mieszkańców.

Decyzja Waldemara Pawlaka bardzo ucieszyła polskich ekologów oraz członków organizacji Greenwar.

Od akcji w dolinie Rospudy nie mieliśmy żadnej okazji, aby przywiązać się do drzew. – powiedział Adam Wajrak, naczelny polski ekolog – Dzięki działaniom polskiego rządu znów będziemy mieli pracę! Będziemy mogli siać w Polsce naszą propagandową akcję oraz rekrutować nowych członków, zmniejszając przy okazji bezrobocie w Polsce!

Według informacji z ministerstwa gospodarki, dzięki budowie nowych elektrowni i masowym protestom ekologów, bezrobocie zmniejszy się do 2,5%, a wpływy do budżetu państwa z opodatkowania organizacji ekologicznych zwiększą się o około 3 miliardy złotych.

Źródło[edytuj]