NonNews:W Warszawie odsłonięto pomnik Poroszenki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wczoraj Lech, dziś Petro. Kto następnym razem?

16 listopada 2016

Po skandalicznym podpaleniu flagi Ukrainy podczas Marszu Niepodległości władzę Warszawy zdecydowały się na przeproszenie naszych wschodnich sąsiadów. Po dyskusji jak ma wyglądać prośba o wybaczenie Hanna Gronkiewicz-Waltz uznała, że należy przy okazji dopiec obecnej władzy. W tym celu przerobiła pomnik Lecha Kaczyńskiego przed społecznym ratuszem na pomnik Poroszenki – prezydenta Ukrainy.

Jestem bardzo szczęśliwy, że Warszawa pragnęła przeprosić nas za skandaliczne zachowanie z 11 listopada. Mam nadzieję że poprawi to nasze stosunki pomiędzy stolicą Polski a Kijowem. Sława Ukrainie! – powiedział Poroszenko.

Rzecz jasna Prawo i Sprawiedliwość zaprotestowała przeciwko niszczeniu popiersia Lecha Kaczyńskiego. Beata Szydło z trybuny sejmowej grzmiała, że Warszawa dokonała niewyobrażalnej krzywdy przepraszając banderowców. Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z redakcją Przedjutrze przyznał, że samo pogodzenie się z mordercami Polaków z Wołynia jeszcze nie jest grzechem w przeciwieństwie do profanacji pomnika.

Jarosław Kaczyński nie ustosunkował się do sprawy, ponieważ siedzi na Wawelu i dyskutuje z przedstawicielami zamku o przeniesienie ciał brata i bratowej do innego pomieszczenia, gdyż brakuje miejsca dla trzeciej osoby.

Źródła[edytuj]