NonNews:W Zimbabwe aresztowano 27 olimpijczyków

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dlaczego ta rodowita mieszkanka Zimbabwe nie powtórzyła sukcesu z 2012 roku?!

31 sierpnia 2016

Wszyscy obawialiśmy się, że Kim Dzong Un zafunduje sportowcom, którzy nie zdobyli medali, darmowe wczasy w Yodok. Jak się okazało, prezydent Zimbabwe Robert Mugabe nakazał aresztowanie 27 z 31 olimpijczyków, którzy walczyli w Rio. Mugabe po ostatniej roboczej wizycie w Pjongjangu wyciągnął wnioski, które przeszczepił do Harare.

Aresztowano wszystkich, oprócz pływaków, którzy zdradzili swój kraj i wyjechali do USA. Aresztowano m.in pływaczkę Kirsty Coventry, która w Rio zdobyła szóste miejsce w wyścigu na 200 m z grzbietem.

Jak sam stwierdził Mugabe, to wstyd, że sportowcy mieli gorsze wyniki od znienawidzonych sąsiadów z Botswany. Mugabe skrytykował sportowców, którzy nie zdobyli nawet „najgorszych”, brązowych medali.

Co ciekawe, portal onetainment.com mówi, że to wszystko nieprawda, i że dziennikarze łyknęli bzdurę z ich portalu. Bzdura, my wiemy lepiej, sami chcieliśmy dać 5 dolarów łapówki, by wypuścili Coventry. Niestety straż więzienna nie chciała pieniędzy, gdyż za nie by nic sobie w sklepie nie kupili.

Źródło[edytuj]