NonNews:We Wrocławiu powstanie świątynia pogańska

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wrocławska pogańska świątynia ma być wzorowana na tej warszawskiej

23 grudnia 2016

Wrocław zawsze przejawiał antypolskie zachowania. Przez wiele lat było to niemieckie miasto, dziś miastem rządzi najgorszy sort komunistów, bo w 2015 miał czelność poprzeć Bronisława Komorowskiego. Dzisiaj do kolekcji dołączyła informacja, że we Wrocławiu powstanie świątynia pogańska, zaprzeczająca chrześcijaństwu, które istnieje u nas od 2000 lat[1].

W Polsce żyje sobie słowiańska organizacja Watra, która uważa, że Piast Kołodziej nielegalnie zdobył władzę, a jego praprawnuk wprowadził totalitarny reżim oparty na chrześcijaństwie. Dzisiaj członkowie tego ruchu ogłosili, że wybudują świątynię oraz muzeum nieopodal dawnego miejsca odprawiania pogańskich rytuałów.

Dzisiaj zaprezentowano wizualizację budowli. Gdyby zamiast drewna wykorzystano cegły, to mielibyśmy kolejną kopię Sali Królestwa lub innej niewielkiej świątyni. A tak mamy drewnianą szopę, którą co roku stawia wielu ukraińskich rolników dla swoich krów.

Zapytaliśmy się przypadkowych mieszkańców Wrocławia, co myślą o budowie świątyni pogańskiej:

  • Panie, ja spieszę się do roboty! Mam cztery gęby do wyżywienia, a pielęgniarki mają ciężką pracę. – odpowiedziała pani Halina, dyplomowana pielęgniarka.
  • Mi się podoba. – powiedział pan Rafał, lokalny polityk i prezydent pewnego zadupia.
  • Nie jestem z Wrocławia! I do jasnej cholery, nie wypominaj mi szczeniaku, że gram w serialu „Pierwsza miłość”… A, Pan chce znać moje zdanie na temat pogańskiej świątyni? Nie znam sprawy, proszę wybaczyć. Ale powiem suchara na dobry humor: jak się nazywa mucha bez ucha? M! – stwierdził pan Karol, aktor.
  • Nie mam nic do tej świątyni. Ogólnie jestem tolerancyjny. Tylko gardzę Hare Kryszną, bo oni są wegetarianami. Fuj! – odparł pan Olaf, grubawy aktor i odtwórca głównej roli w filmie Kroll, który pragnął zachować anonimowość.
  • Ja tylko wróciłem do miasta na święta. Może Pan pokrócce powiedzieć, czy wierzący w Światowidy i tym podobne pili alkohol. Co? Pili! O matko, ja dam kasę na budowę i zostanę wiernym! Daj Pan na wódkę tylko… – powiedział pan Jan, pijany gitarzysta.

Świątynia ma zostać otworzona w 2019 roku – na 15 rocznicę konsekracji… bazyliki w Licheniu. Ot taki dowcip pogan.

Przypisy

  1. To właśnie w śląskim, polskim mieście Częstochowa urodziła się Maryja

Źródło[edytuj]