Przesiadujesz na Discordzie? Teraz dzieli cię od naszej społeczności tylko jedno kliknięcie!

NonNews:Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na całym świecie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

9 stycznia 2011

I tak nadszedł styczeń i jesteśmy świadkami kolejnego finału WOŚP. Jak zwykle w czasie finału musimy chować się przed nachalnymi prośbami wolontariuszy o wrzucenie grosika czy złotówki do puszki. Jednak WOŚP nie ogranicza się li i tylko do Polski.

W tym roku pieniądze są zbierane również w Afganistanie. Polscy żołnierze stacjonujący w jednej z prowincji postanowili wystawić niektóre posiadane przez nich przedmioty na aukcję.

Cały żołd rozchodzi się na różne wydatki, więc nie mieliśmy czego wrzucać do puszek. W związku z tym postanowiliśmy wystawić na sprzedaż trochę karabinów, granatów, min przeciwpiechotnych a także nasz ulubiony transporter opancerzony. Udało nam się uzbierać ładną sumkę, gdyż cały asortyment został wyprzedany w mgnieniu oka! Lokalne społeczności całymi grupami przybyły, aby zakupić sprzęt w celu ratowania polskich dzieci. To naprawdę niesamowite, że społeczność, która od lat nie zna innego życia niż wojna, znajduje w sobie trochę serca i dobrej woli. – opowiadał jeden z naszych żołnierzy stacjonujących w Afganistanie.

Szczególnie miłe informacje dotarły do nas jednak z Afryki, a konkretnie z Zimbabwe. Jeden z wolontariuszy - polski misjonarz kościoła zielonoświątkowego zbierał tam pieniądze przez cały dzień: W tym roku padnie kolejny rekord. Ja sam uzbierałem dziś kilkaset tryliardów dolarów Zimbabwe. To niesamowite, że ci ludzie z taką chęcią oddawali swoje fortuny tylko po to, aby leczyć polskie dzieci. – mówił ów misjonarz.

Natomiast w Azerbejdżanie wolontariusze co prawda nie uzbierali żadnych kwot pieniężnych, ale za to wiozą już do polski kilkaset cystern wysokiej jakości ropy naftowej, którą wypompowali z licznych w tym kraju pól naftowych. Dochód ze sprzedaży ropy oczywiście zostanie przeznaczony na leczenie polskich dzieci.

Pieniądze do Polski płyną z całego świata, a właściciele firm produkujących sprzęt medyczny już zacierają ręce na kolejne miliony, które zostaną wkrótce wydane na sprzęt dla chorych dzieci.

Źródło[edytuj • edytuj kod]