NonNews:Wikipedia telegramem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

23 stycznia 2018

Centralne Biuro Antywikipedystyczne odniosło sukces. W jego wyniku Wikipedia została pozbawiona grafik.

Zaczęło się to jeszcze w 2017 roku, gdy jeden z adminów Nonsensopedii wybrał się na wyprawę misyjną na Wikipedię. Udawał on dobrze wprawionego wikipedystę, ale się nie ujawniał. Zaczęto myśleć nad nadaniem mu praw. Wniosek rozpatrzono pozytywnie. Administrator Nonsensopedii dostał admina na Commons.

A co to takiego te Commons? To niby-wolne repozytorium plików Wikipedii. Znajduje się tam więcej plików niż Polaków. Wikipedyści traktują to jako projekt siostrzany, więc nonsensopedyści chcą go zniszczyć w równym stopniu jak Wikipedię.

Gdy już nasz wysłannik zdobył sobie admina, przyznał sobie prawa bota, żeby nikt nie widział na ozetach. W tym momencie admin uruchomił skrypt na usuwanie plików. Rozpoczęła się delecjonistyczna uczta. Już po paru sekundach duża część plików została usunięta. Całkowite usunięcie 40 milionów plików nastąpiło po około połowie godziny.

Walnij w stół, a nożyce się odezwą. Gdy jakiś ipek przypadkiem kliknął Recent changes zamiast Random page ujrzał interfejs prawie umożliwiający władzę. Klikał na przypadkowe przyciski, aż wcisnął Show bots. Gdy ujrzał pierdyliard skasowanych plików, próbował skontaktować się z adminem. Wszedł na przypadkową stronę i rozpoczął pisać w stylu dziecka Neostrady i pokemona wziętego razem. Pisał coś takiego:[1] W nim było pisane, że jakiś ktoś dziwny pokasował pliki. Mimo, iż było to wyłapane jako wandalizm, dobry admin przeczytał twór ipka i spojrzał na ozety. Nic tam nie było. Pomyślał, że być może chodzi o bota.

Wtedy zauważył masakrę. Nie było ani jednego pliku. Pliku już usuniętego nie dało się przywrócić, bo nasz wysłannik użył powodu naruszenie praw autorskich. Admin chciał mu odebrać prawa, ale jemu zostały wcześniej odebrane. Na Wikipedii ogłoszono żałobę. Każdy artykuł był wysyłalny telegramem. Co prawda istniało parę grafik załadowanych lokalnie, ale jak użyć wieżowca do ilustracji radonu?[2]

Dla Nonsensopedii był to udany dzień, ale niektóre pliki poznikały, więc nie ma obrazka. Tak, Nonsensopedia brała kradła od wroga!

Źródło[edytuj]

Przypisy

  1. Nie odważyliśmy się zacytować, gdyż news byłby usunięty
  2. Wolność panoramy obowiązuje w Polsce, ale nie w USA, więc załadowaliśmy te pliki lokalnie – wypowiedź Wikipedii