NonNews:WizzAir oferuje loty do świętokrzyskiej wsi

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
WizzAir poleca: zamek w Olsztynie

16 października 2017

WizzAir wprowadził do swojej oferty nowe połączenie między Londynem a Olsztynem.

Można by się spodziewać, że chodzi dumną stolicę województwa warmińsko-mazurskiego, ale tym razem to tętniąca życiem wieś Olsztyn w powiecie częstochowskim otrzymała nowe połączenie lotnicze. Jak można dowiedzieć się ze strony przewoźnika, warto zwiedzić malowniczy olsztyński zamek położony na wzgórzu górującym nad wsią. Warto zaznaczyć, że wieś leży na szlaku Orlich Gniazd i można z niej dojechać do Częstochowy w jedyne 20 minut.

Staramy się zbliżać mieszkańców wsi do wielkich aglomeracji, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić połączenie do Londynu – mówi przedstawiciel firmy WizzAir. – Spodziewamy się znaczących potoków pasażerskich na tej relacji. Początkową trudnością był brak jakiegokolwiek lotniska w okolicy, ale udało nam się dobić targu z GDDKiA i za drobną opłatą na rzecz utrzymania polskich dróg, możemy lądować na pobliskiej drodze krajowej numer 46. Kierowcy na pewno się ucieszą. Do zobaczenia na zamku w Olsztynie!

Cieszy nas to nowe połączenie lotnicze i czekamy z niecierpliwością na loty do Warszawy w gminie Stara Kiszewa, Łodzi w gminie Stęszew oraz Poznania w gminie Serokomla.

Źródło[edytuj]