NonNews:Wybory w nowym wydaniu już za 5 lat

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

12 czerwca 2010

Państwowa Komisja Wyborcza po analizie frekwencji wyborczej oraz sondaży stwierdziła, że obecna formuła głosowania znudziła się Polakom. Za 5 lat zostaną więc wprowadzone urozmaicenia w celu zachęcenia Polaków, by poszli do urn i tym samym poprawienia frekwencji. Pierwszy pomysł – podwójne głosowanie – już jest wdrażany.

Aby przetestować nowy pomysł, wystarczy pobrać „zaświadczenie o prawie do głosowania w dniu ponownego głosowania”. Ów kwitek należy zachować do następnych wyborów prezydenckich, wówczas będziemy mogli zagłosować dwukrotnie.

Dostaliśmy zalecenie z UE, żeby popracować nad frekwencją i właśnie dlatego powstał ten, nazwijmy to, bonusik – tłumaczy pracownik Państwowej Komisji Wyborczej, Jan Kowalskijeśli obywatele wrzucą po dwie kartki do urn, liczba głosów, a tym samym frekwencja wzrośnie dwukrotnie. Mamy nadzieję na wynik rzędu 106%.

Pomysł ma jeszcze jedną zaletę. – dodaje – Wyborcy niezdecydowani będą mogli oddać głos na dwóch kandydatów. Przykładowo w drugiej turze będziemy mogli zagłosować i na Komorowskiego, i na Kaczyńskiego. Dzięki temu unikniemy żmudnego zapoznawania się z programami kandydatów.

Co jeszcze zaplanowało dla nas PKW? Dowiemy się wkrótce. Jedno wiadomo na pewno – niezależnie od sposobu głosowania, i tak wybierzemy idiotów.

Źródło[edytuj]