NonNews:YouTube się kończy już kolejny raz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

1 września 2016

Przynajmniej one nam pozostaną

YouTube jest trochę jak Microsoft. Ludzie mogą zarzekać się, że sięgnęli dna, bojkotować, narzekać na stronach społecznościowych, palić kukły CEO itd... Ale ze względu na to że wielu ludzi nie zna alternatyw, będą musieli zaakceptować go takim, jakim jest. Faktem jest, że zarząd YouTube może robić co tylko chce, a użytkownicy mogą go najwyżej pocałować w pośladki.

Od paru dni widać w internecie wysyp narzekań internetowych twórców na temat nowej polityki wypłat, czy też jak to zwykli youtuberzy określają, hajsu z jutuba. Wydaje się, że z motto firmy google don't be evil zniknęło bardzo istotne słówko don't. Jak wygląda YouTube, każdy wie. Najlepiej sprzedają się cycki, przemoc, mowa nienawiści, wulgarność i śmieszne kotki. Wraz z wejściem nowej polityki zarobkowej, nie będzie można zarabiać na żadnym z powyżej wymienionych, za wyjątkiem śmiesznych kotów. Dobrą wiadomością jest to, że dzięki temu krokowi rak na YouTube zostanie wyeliminowany. A złą, że przy okazji przestaną zarabiać praktycznie wszystkie kanały, które tworzą wartościową zawartość.

Mimo to YouTube i tak nie straci wyświetleń, bo ludzie wrócą do oglądania śmiesznych kotków. A że te i tak nabijają miliony wyświetleń, nawet nie poczuje strat.

Źródło[edytuj]