NonNews:ZUS apeluje o reformy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

16 października 2016

Koniec świata! Szok, niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzi! Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaapelował o przeprowadzenie reform, bo lada moment zabraknie pieniędzy na płyn do mycia okien w ich wieżowcach. I na emerytury. ZUS opublikował tzw. Białą księgę, która przedstawia program reform.

ZUS proponuje przyznawać tylko minimalną emeryturę w wysokości dwóch nowych banknotów Sobieskich, które pojawią się w styczniu (czyli ogólnie zalegalizować defraudację części pieniędzy przez urzędników, która trwa jakieś 17 lat), zakazać dorabiania (jest to ukłon w stronę urzędów pracy, które będą mogły wykazać się w walce z nielegalnie zatrudnionymi emerytami), znieść OFE, KRUS i przywileje emerytalne dla policjantów, żołnierzy oraz zmniejszyć emerytury sędziom (sic!). Tylko nieroby nadal będą dostawać przyzwoite emerytury po 5 lat pracy w najbardziej górniczym mieście, czy w małopolskim Sosnowcu.

Chcieliśmy zapytać się Polaków o opinie na temat Białej księgi, ale gdy po raz trzeci dostaliśmy z pieści w zęby za „rzekome robienie żartu na prima aprilis w październiku” odpuściliśmy sobie.

Aby uspokoić policjantów, sędziów, żołnierzy i innych fanów komunizmu zapewniamy, że żaden rząd nie przeprowadzi tych reform, bo w trosce o poparcie społeczne cenią sobie rozdawanie przeterminowanej kiełbasy wyborczej. Będzie i tak po staremu…

Źródła[edytuj]