NonNews:Zimny Lech ożył

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

5 sierpnia 2010

Niedaleko Wawelu pojawiła się nowa, kontrowersyjna reklama – tym razem firmy produkującej napój energetyczny. Na dawnym hotelu "Forum" w Krakowie wisi hasło "O żyj i zwyciężaj". Wcześniej naprzeciw Wawelu, w którym pochowana jest para prezydencka, wisiał slogan reklamowy "Zimny Lech", za które Kompania Piwowarska przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się obrażeni. I tym razem nie trzeba było długo czekać na reakcję zniesmaczonych wydźwiękiem reklamy.

Po tym, jak na tej samej ruderze koło Wawelu zawisła reklama zimnego Lecha, PiS-owcy przypuścili atak na firmę produkującą owe piwo. Dwaj europosłowie zaprotestowali przeciw temu, wysyłając pismo z zażądaniem przeprosin.

Zaraz po zdjęciu Lecha, założono jednak następną reklamę. PiS-owcy stwierdzili, że:
- Nam kojarzy się to dużo lepiej niż poprzednia reklama, odradzanie się feniksa z balkonów, zachodem słońca i smakiem spalonej marchewki. Nie zmienia to jednak faktu, że ta reklama jest chamska, do dupy i że będziemy dalej bronić krzyża! Brońmy krzyża! Brońmy krzyża!

Przeciętni krakowiacy, lubiący odpowiadać pytaniem na pytanie reagują jednak zupełnie inaczej:
- A, no i po chuja tego zimnego Lecha zdejmowali, jak teraz jedno i to samo wisi?
- What?
- Jak se Lecha nie można popić, to se Tyskie kupię, no ło matko, taka tragedia?

Zapewne jednak po paru dniach znów nastąpi przeproszenie "wielebnych towarzyszy" z PiSu, zmiana reklamy i pojawienie się niemal identycznej na jej miejscu. I tak w kółko.

Źródło[edytuj]

Nowa reklama koło Wawelu. "To drwina z prezydenta", wp.pl, 5 sierpnia 2010.