Wyprawiamy parapetówę na naszym nowym Discordzie. Wpadnij do nas w odwiedziny!

Nonsensopedia:Archiwum wiadomości miesiąca

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum newsów miesiąca w kolejności od najnowszego.

Zobacz też: NonNews, Nonsensopedia:News miesiąca, archiwum wiadomości tygodnia.


Stycznia 2020 – „Złote Ziemniaki” rozdane po raz dwunasty![edytuj kod]

Kieł narwala.jpg

1 stycznia 2020

Będąc encyklopedią humoru nierzadko musimy nieźle nazmyślać, by Was rozśmieszyć. Dziś jednak mamy okazję, aby przypomnieć sobie najzabawniejsze rzeczy, które dla nas wymyśliła sama rzeczywistość. Szanowni Państwo, oto nonsensopedyjny rewind, w którym nagrodzimy największe sukcesy i wpadki roku 2019, czyli Złote Ziemniaki! The Golden Potatoes! Zlaté Brambory! Die Geldige Kartoffeln! Le patate d'oro!

Listopad 2019 – Gracjan Roztocki doczeka się swojej sztuki teatralnej[edytuj kod]

Do zobaczenia we Wrocławiu!

29 listopada 2019

Gracjan Roztocki – jeden z najbardziej lubianych i cenionych artystów pokolenia internetu, stał się bezpośrednią inspiracją sztuki teatralnej. Premiera sztuki Gracjan Pan odbędzie się w nieodległym od ukochanego Głogowa Wrocławiu.

Jeżeli ten nagłówek Was nie zachęcił i jeśli nie zrobił tego też sam fakt, że będzie można pójść do teatru posłuchać piosenki o kupie, niech zrobi to sam Teatr Capitol, odpowiedzialny za katowanie pasażerów wrocławskich tramwajów śpiewaną zapowiedzią ten spektakl.

(…)

Wrzesień 2019 – Katowice zachęcają do podróży komunikacją miejską paląc tramwaj[edytuj kod]

Nowo przerobiony tramwaj gotowy do pokazu

24 września 2019

22 września w całej Europie obchodzony jest Dzień bez Samochodu. W Polsce, kraju pałającym szczególną miłością do samochodów właśnie, obchody takiego dnia potrafią być specyficzne. Szczególnie w Katowicach.

Tramwaje Śląskie zorganizowały dzień otwarty w ramach ww. święta. Można było udać się do zajezdni Zawodzie, zobaczyć z bliska tramwaje i zaplecze, a także zobaczyć, jak przewoźnik z własnej, niewymuszonej woli podpala jeden ze swoich pojazdów.

– Chcieliśmy zachęcić mieszkańców do korzystania z tramwajów, więc jeden im spaliliśmy – przyznaje przedstawiciel Tramwajów Śląskich.
– To, ee… dość nieoczywisty tok rozumowania. Czy mógłby pan go objaśnić krok po kroku?

Sierpień 2019 – NonNews:Poznań: Z motocyklem pod pachą[edytuj kod]

Przyjezdni motocykliści nie znają tutejszych zwyczajów, dlatego siedzą na swoich pojazdach

7 sierpnia 2019

W poniedziałkowe popołudnie doszło do próby kradzieży motocykla w centrum Poznania. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że – jak się okazało – poznaniacy nie radzą sobie zupełnie z życiem i z obsługą przedmiotów codziennego użytku.

– Poszedłem zeżreć coś do chińczyka. Prawie się pokłułem nożem, bo jak zwykle dali go tą ostrą stroną do ręki, a człowiek musi jeść tępym, tej – wspomina właściciel pojazdu. – No, patrzę przez okno, a tu w pewnym momencie się do mojego motóra dobierają. To chcę wyjść, wychodzę, się z tymi drzwiami kurde mocuję, bo to przecież kto to widzioł, żeby w jedną stronę się pchały, a w drugą się ciągły.


Czerwiec 2019 – NonNews:Powstanie Ministerstwo Pustyni[edytuj kod]

To tu Mateusz Morawiecki ogłosił powstanie nowego ministerstwa

19 czerwca 2019

To już oficjalne – Mateusz Morawiecki właśnie powołał do życia Ministerstwo Pustyni mające zająć się administrowaniem szybko rosnącą ilością piaszczystych terenów w naszym pięknym kraju.

Jeszcze nie wiadomo, kto zostanie pierwszym Ministrem Pustyni, ale Premier na spotkaniu z mieszkańcami z okolic Bełchatowa w województwie łódzkim zapowiedział już plan działań nowego resortu. Nie będziemy zanudzać was, drodzy Czytelnicy, mowami polityków, dlatego poniżej prezentujemy najciekawsze z przedstawionych punktów.

Maj 2019 – NonNews:Sadownicy coraz bogatsi[edytuj kod]

Na zdjęciu mirabelki pana Andrzeja Pietrzykowskiego ze wsi Emilcin. Ciekawe jak smakują…

28 maja 2019

Nagłówek stylizowany na pasek z Wiadomości nie jest w żaden sposób żartem czy też artykuł zleconym przez różne źródła. Faktem jest jednak, że rolnikom żyje się coraz lepiej. Dzięki wysokim cenom owoców (a szczególnie czereśni), wielu sadowników zaczęło zarabiać bardzo duże pieniądze.

Ze względu na marcowe przymrozki i długą suszę, wielu sadowników musiało zainwestować sporo pieniędzy, by ochronić drzewa. Właśnie u zdecydowanej większości rolników inwestycja zaczęła się szybko zwracać. O ile zeszłym roku sadownik zarabiał 2 złote za kg wiśni i 1,50 za kg malin, tak w tym roku dostanie odpowiednio 9,66 zł i 21,37! Teraz tylko czekać, aż znajdzie się ktoś do zbierania owoców.

Kwiecień 2019 – NonNews:AGROunia protestuje w Toruniu[edytuj kod]

AGROunia ma wielu przeciwników. Wśród nich znalazł się nawet wiadukt na ulicy Podgórskiej

19 marca 2019

Ostatni głośny protest AGROunii nie przyniósł oczekiwanego efektu. Co prawda cała Polska głośno komentowała rozrzucenie jabłek w stolicy, jednak jedyną reakcją rządu było pogonienie straży miejskiej do ukarania rolników. Członkowie ruchu zdecydowali się na radykalniejsze kroki. Dzisiaj zablokowali ulice w Toruniu.

W protestach wzięło udział 80. członków AGROunii. Docelowo pragnęli dojechać na autostradę A1 i tam (przebrani za robotników drogowych) rozrzucić jabłka, ale po godzinie trzynastej jeden z rolników utknął w ciągniku na wiadukcie przy ulicy Podgórskiej.

Marzec 2019 – NonNews:Norwegia: Znaleziono dwa reaktory[edytuj kod]

Plakat typu ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, poszukujący zagubionego reaktora w Wuppertalu

19 marca 2019

W Kjeller na południu Norwegii nieoczekiwanie znaleziono dwa reaktory jądrowe.

Jepp i Nora, dwa reaktory jądrowe w wieku 80 lat, znaleźli pracownicy ośrodka naukowego podczas prowadzenia rutynowej kontroli. Reaktory trafiły już do ośrodka opieki nad obiektami atomowymi.

– Ich stan jest krytyczny, ale stabilny – twierdzi Nils Morsen Huseby z Instytutu Technologii Energetycznych w Oslo. – To duże reaktory, poradzą sobie.

Styczeń 2019 – NonNews:TVP kradnie grafiki z Nonsensopedii[edytuj kod]

Hmm…

My również nie wierzymy w tytuł tego NonNewsa, ale taka jest prawda – TVP podwędziło jedną z naszych grafik do wykorzystania w animacji propagandowej humorystycznej.

Fabuła filmiku zatytułowanego Metoda „na siema” opisuje chytry plan Hanny Gronkowiec-Walczy – wysyła ona zmechanizowanego Owsiaka na misję pozyskiwania pieniędzy do swych niecnych celów. Sama fabuła zasługuje na oddzielnego newsa (a może i Oscara), ale nas interesuje kupa forsy przytachana przez Owsiaka Hance.

Grudzień 2018 – NonNews:Klimatyczny szczyt wszystkiego[edytuj kod]

Błękitne niebo, słoneczko świeci, ptaszki ćwierkają…

4 grudnia 2018

Z wielką pompą rozpoczął się szczyt klimatyczny w Katowicach, jednak nie bez zawirowań. Część uczestników nie dotarła, innych sklonowano po drodze, a niektórzy nie dostali nawet zaproszeń. Podsumujmy wydarzenia ostatnich dni.

Zacznijmy od dyplomatów, którzy w ogóle nie dotarli na szczyt. Na przykład Leonardo DiCaprio, Posłaniec Pokoju ONZ, nie został w ogóle zaproszony przez polski rząd, bo wicemister ds. zagranicznych, Bartosz Cichocki stwierdził, że DiCaprio to on „woli oglądać w kinie”. Natomiast phrezydent Fhrancji, mesje Makhrą ogłosił, że „nie wierzy w prowadzenie negocjacji klimatycznych w Katowicach” i przyjeżdżać nie zamierza. Trump i Putin mieli cały ten szczyt tak głęboko w czterech literach, że nawet nie chciało im się podać powodu dla którego się nie stawią.

Listopad 2018 – NonNews:Premiera filmu „Nie lubię poniedziałku 2”[edytuj kod]

Zdjęcia próbne do Nie lubię poniedziałku 2. Widoczny na zdjęciu Marek Suski zrezygnował z grania w filmie, gdyż Patryk Vega zaproponował mu zastąpienie Bogusława Lindy w najnowszym jego filmie

5 listopada 2018

Polskie kino jest teraz na fali. Obok bijącego rekordy Kleru czy też najnowszego filmu Marka Koterskiego, w kinach pojawił się remake popularnej komedii Nie lubię poniedziałku. W nowej wersji zamiast przystojnego Włocha błąkającego się po Warszawie mamy atrakcyjną Polkę błąkającą się po komisji śledczej badającej Amber Gold. Film wyreżyserował i napisał Donald Tusk, zaś producentem został Marcin Plichta.

Główna postać to Małgorzata Wassermann. Jest początkującą posłanką, która po przegranych wyborach samorządowych próbuje swoich sił w komisji śledczej. W drodze do jej szczęścia staje… Donald Tusk (tak! Reżyser zagrał główną rolę drugoplanową). Filmowy Tusk to aferzysta i eks-polityk, uosobienie wszystkiego złego, co spotkało Polskę. Dzielna Wassermann odpiera jednak jego fałszywe zarzuty.

Październik 2018 – NonNews:Innowacyjne rondo kanapowe[edytuj kod]

Pierwsze takie rondo na świecie!

17 października 2018

Szczecińscy inżynierowie ruchu dokonali przełomowego odkrycia – po raz pierwszy na świecie zastosowali rondo wersalkowe.

To innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu byliśmy w stanie wprowadzić na skrzyżowaniu ruch okrężny w dosłownie kilka minut – tłumaczy przedstawiciel Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. – Rozwiązanie jest niemalże bezkosztowe, kanapę znaleźliśmy porzuconą w bramie pobliskiej kamienicy. Z tego miejsca pragnę podziękować za cenne uwagi ze strony naszych kolegów z Łodzi, którzy podzielili się z nami swoim bogatym doświadczeniem w wykorzystaniu odpadów komunalnych w inżynierii komunikacyjnej.

Wrzesień 2018 – NonNews:Wrocławianie miotają słoikami w robotników[edytuj kod]

Kryć się, gulasz angielski!

13 września 2018

Robotnicy pracujący przy remoncie torów tramwajowych na ul. Piastowskiej we Wrocławiu nie będą chodzić głodni – dobrzy mieszkańcy w akcie troski i miłosierdzia zrzucają im jedzenie.

Redakcja Przedjutrza postanowiła zbadać sprawę, w tym celu nasz reporter udał się na miejsce porozmawiać z robotnikami.

No więc stoimy se, nie, nad robotą, piłujemy szyny, a tu jak mnie nie huknie! Jak nie łupnie! Patrzę co się dzieje, a tu tuż obok mnie na chodniku rozpaćkał się słoik ze śliwkową konfiturą. I jak my mamy w takich warunkach pracować? – opowiada żywo pan Zbigniew. W tym samym czasie jeden z robotników jest wynoszony na noszach przez ratowników medycznych.

Sierpień 2018 – NonNews:Polska będzie importować piasek[edytuj kod]

Taki piasek zareklamował premier Gabonu Emmanuel Issoze-Ngondet

21 sierpnia 2018

Jan Pietrzak mawiał, że gdyby wprowadzono na Saharze komunizm, to po tygodniu trzeba by było importować piasek. Polska co prawda nie jest państwem położonym na pustyni, ale ostatnio rozgląda się za nowymi źródłami piasku.

Tym razem winny sytuacji nie jest rząd. Wręcz przeciwnie – dobre wyniki gospodarcze rządu Mateusza Morawieckiego sprawiły, że Polacy masowo zaczęli budować nowe domy. Inwestycje w nieruchomości stanęły jednak w miejscu, gdyż okazało się, że zapasy piasku, będącego składnikiem betonu, wyczerpali do cna samorządowcy podczas budowy bloków mieszkalnych w ramach programu Mieszkanie+. Minister infrastruktury Michał Adamczyk obiecał pomóc.

Lipiec 2018 – NonNews:Kiełbasa wyborcza na półkach![edytuj kod]

Tak będzie wyglądać sieć metra za dwa lata

30 lipca 2018

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, a w powietrzu czuć już wyraźnie charakterystyczną woń kiełbasy marki Wyborcza. Postanowiliśmy dla was, drodzy czytelnicy, przygotować zestawienie obietnic wyborczych kandydatów na sołtysów największych miast.

Warszawa

Każdy Polak wie, że Polska jest najważniejsza, a w całej Polsce najważniejsza jest Warszawa. Jaki to byłby NonNews o wyborach bez samego Patryka Jakiego, pisowskiego kandydata na włodarza stolicy, który obiecał między innymi budowę dwóch linii metra od Pragi po Włochy w ciągu dwóch kadencji[1], zbudowanie takiej ilości nowych mostów, której by sam Budapeszt nad Dunajcem się nie powstydził oraz zniesienie nakazu szczepień dzieci.

Kwiecień 2018 – NonNews:Nonsensopedia tylko na dyskietki[edytuj kod]

1 kwietnia 2018

Pierwsza partia gotowa. Złóż zamówienie już dziś!

W dniu dzisiejszym zerwaliśmy współpracę z serwisem FANDOM. W ciągu miesiąca domena nonsensopedia.wikia.com zostanie całkowicie wyłączona.

Z powodu zbyt małej ilości wejść na stronę, utrzymanie serwerów przestało być opłacalne. Nie ma jednak powodów do obaw! Już od następnego tygodnia dostaniecie swoją ulubioną stronę w nowej, przystępnej formie – w postaci dyskietek 3,5'. Pierwsza partia ma być wypuszczona w niewielkiej ilości – około 150.000 sztuk. Dyskietki zawierają od jednego do trzech artykułów[2] z wybranymi grafikami. Reszta grafik będzie dostępna oddzielnie w formie wydruków. W artykuły będzie można zaopatrzyć się w dobrych kioskach i sklepach z elektroniką. W przypadku zakupienia prenumeraty listownej oprócz jednego artykułu tygodniowo otrzymacie codzienny wydruk z ostatnich zmian w formie telegramu. Co roku przewiduje się również atrakcyjny upominek dla prenumeratorów – oficjalny NonBudyń®.

Zapraszamy do składania zamówień!

Styczeń 2018 – NonNews:Cudowne rozmnożenie Maybachów[edytuj kod]

22 stycznia 2018

Ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie TV Trwam zdradził skąd wzięły się jego dwa Maybachy. Otóż podarował je radiu bezdomny. Tak, bezdomny.Cquote2.svg

…akurat ten samochód, który dostaliśmy, nie wiecie o tym, od bezdomnego. Dwa samochody dostaliśmy. Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody. Pan Stanisław z Warszawy, niestety zmarł.
Cquote2.svg

Rzecz jasna nasza redakcja musiała zareagować na tak niecodzienne wydarzenie i bezzwłocznie wszczęła śledztwo. Według wstępnych ustaleń naszego zespołu ekspertów pod wezwaniem św. Ziemniaka, w Toruniu wydarzył się cud. W celu ustalenia przebiegu zdarzeń, przepytano licznych świadków, odmówiono trzy zdrowaśki i spożyto obfitą ilość wina mszalnego ku boskiej chwale.

Sama Matka Boska Benzynowa spojrzała litościwie na ojca dyrektora, który musiał korzystać ze starego, rozklekotanego gruchota i pod postacią menela zstąpiła na kujawszczyznę. Tam wydarzył się cud.

Grudzień 2017 – NonNews:W Lublinie tankują samochody powietrzem[edytuj kod]

Już wkrótce taki widok stanie się rzadkością

27 grudnia 2017

Przyszłość już dziś! W Lublinie trwają testy nowej metody napędzania samochodów.

Mieszkańcy stwierdzili, że wydatki na LPG są już i tak za duże i postanowili używać sprężonego powietrza jako paliwa. Ta innowacyjna technologia już niesie za sobą pierwsze ofiary. Pewien 19-latek postanowił sprawdzić czy zadziała to w silniku diesla. W tym celu podłączył rurę od stacyjnego odkurzacza przemysłowego do wlotu paliwa… z wiadomym skutkiem. Zapytany o intencje, mężczyzna odpowiada:

Myślę sobie, że jak ludzie jeżdżą na gazie, to czemu nie spróbować na powietrzu? Może to tylko kolejny spisek koncernów naftowych, żeby ludzie dalej wydawali pieniądze na benzynę? W końcu ktoś musi zaryzykować i to sprawdzić. Chwało przybywaj!

Listopad 2017 – NonNews:Macierewicz zamawia piwo za 360 tys. złotych[edytuj kod]

A oto i rzeczone zamówienie

3 listopada 2017

Akademia Sztuki Wojennej, założona w 2016 przez samego Antoniego Macierewicza, ogłosiła właśnie przetarg na „Dostawę piwa do Akademii Sztuki Wojennej”. Zamówienie opiewa na 358,7 tys. złotych bez VAT.

Na liście zamawianych alkoholi znajdziemy kilka rodzajów piw właściwych (w puszkach lub szkle), piw rozcieńczonych lemoniadą (takoż), a nawet jeden rodzaj cydru (rzecz jasna Lubelski). Każdego rodzaju po 3 tysiące sztuk. Do tego jeszcze 1200 trzydziestolitrowych kegów. Rzecz jasna dzielni przyszli żołnierze nie będą pić z butelek pod gołym niebem jak zwierzęta, więc w zamówieniu znalazły się też szklanki, otwieracze do piwa, ławeczki i parasole ogrodowe.

Październik 2017 – NonNews:Owsiak skazany za przekleństwa[edytuj kod]

23 października 2017

Jurek Owsiak został skazany przez Sąd Rejonowy w Słubicach za stosowanie nieprzyzwoitego słownictwa na tegorocznym Przystanku Woodstock. Za karę musiał wysłuchać nagany sędzi oraz zapłacić 130 złotych kosztów sądowych.

Nie mów mi, kCenzura2.svga, że jestem drugi sort!

Tak mówił Jurek Owsiak podczas finału festiwalu. Zdaniem sądu podpada to pod wykroczenie z art. 141 z Kodeksu wykroczeń: Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzywoite ogłoszenie, napis lub rysunek, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany. Na szefa WOŚP-u doniósł komendant Policji z Gorzowa Wielkopolskiego. Chcielibyśmy coś tu jeszcze napisać, ale szkoda nam tuszu w monitorach czytelników.

Co ciekawe, według polskiego prawa Nonsensopedia też jest miejscem publicznym, bo ma do niej dostęp nieograniczona liczba osób. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić czas reakcji polskich organów ścigania i poniżej zamieszczamy nieprzyzwoite ogłoszenie, napis i rysunek. Wezwanie do sądu prosimy wysłać na adres ul. Wiejska 4/6/8, 00-902, Warszawa.

Wrzesień 2017 – NonNews:Kierowcy autobusów nie znają ani trasy, ani polskiego[edytuj kod]

Komfortowa komunikacja zastępcza

5 września 2017

W niedzielę 3 września PKP zamknęło linię podmiejską z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy. W zamian na trasę puszczono autobusy zastępcze.

W wyniku zamieszania przetargowego, PKP nie udało się wybrać firmy, która miałaby zorganizować autobusy zastępcze. W ostatniej chwili zdecydowano się na udzielenie zlecenia pierwszej lepszej firmie. Postanowiliśmy sprawdzić jak ten innowacyjny sposób organizowania transportu sprawdza się w praktyce. Nasi reporterzy spróbowali pokonać trasę z Pruszkowa do Warszawy.

Na przystanku spotkała nas pierwsza niespodzianka – jakiś uczynny mieszkaniec przywłaszczył sobie tabliczkę z rozkładem jazdy, rzecz jasna w celu uchronienia jej przed kradzieżą. To wzorowe zachowanie obywatelskie, które na pewno pochwalają wszyscy pasażerowie. Po pewnym czasie przyjechał komfortowy autobus, do którego z ulgą wsiedliśmy. Jak wie każdy uczciwy obywatel, jazda bez biletu jest czynem niemoralnym, dlatego czym prędzej skierowaliśmy się w stronę kabiny kierowcy z zamiarem regulaminowego opłacenia przejazdu.

Lipiec 2017 – NonNews:Poseł PiS zszokowany ruchem obrotowym Ziemi[edytuj kod]

Jasne dowody na manipulację

20 lipca 2017

Poseł PiS Maciej Wąsik podczas oglądania relacji TVNu z protestów wpadł na trop żydomasońskiej manipulacji.

Jak to możliwe, że podczas gdy w Łodzi jest ciemna noc, w Poznaniu ciągle świeci słońce? To jest jawna manipulacja! – mówi w wywiadzie z nami poseł Maciej Wąsik.

Postanowiliśmy znaleźć przyczynę tego niesamowitego fenomenu. W pierwszej chwili wydawać by się mogło, że słońce w Łodzi zasłoniły niebotyczne drapacze chmur, ale opcję tę wyklucza pan Janusz, specjalista w dziedzinie astronomii i browarnictwa stosowanego.

Widzisz pan, Ziemia to taka kulka jest, nie? I ona się kręci jak taki ino bączek, ale słonko w tem czasie stoi se w miejscu. No to logistyczne jest, że jak się kręci to gdzieś musi być ciemno – w takij na przykład Łodzi, a gdzieś jasno – na przykład w Poznaniu. Jak se pan policzysz to wychodzi różnica dzieś piętnastu minut. Co się tak pan patrzysz? Ja tam na rachunkach w szkole uważałem! A teraz kopsnij księciuniu piątaka na browarka… – mówi pan Janusz.

Maj 2017 – NonNews:Kogo nie zobaczymy na koncercie w Opolu[edytuj kod]

O, pole 2017

20 maja 2017

Część artykułów w proteście przeciwko potraktowaniu Kayah Przedjutrze opublikowało listę polskich wykonawców, którzy nie wystąpią na festiwalu w Opolu. Według muzyków lista jest otwarta i mogą pojawić się nowe nazwiska.

 • Bajmu (najpewniej także w solidarności, ale jeszcze zespół o tym niczego nie wie);
 • Kukiza (bo śpiewał, że ZChN zbliża się);
 • Grzegorza Turnaua (bo ten poparł Komorowskiego w 2015);
 • Anieli Bogusz (bo Kurski nie wiedział kto to jest i trafił na jej wypowiedzi na YouTube);
 • Tomka Lipińskiego (bo jego piosenki wykorzystuje KOD).

Luty 2017 – Apologeci kłamstwa albańskiego dążą do zniszczenia Włoch[edytuj kod]

Apologeci kłamstwa albańskiego dążą do zniszczenia Włoch[edytuj kod]

Do czego jeszcze posunie się propagandowa machina?

20 lutego 2017

Jak donosi korespondent Przedjutrza z Rzymu, Luca Barbabietola, coraz więcej młodych Włochów ucieka się do emigracji w związku z rosnącym bezrobociem. Jednak w całej sprawie jest coś przerażającego: popularnym kierunkiem podróży jest kraj, który przecież… nie istnieje.

Wedle doniesień Barbabietoli, w ostatnim czasie po włoskich ulicach wlecze się coraz więcej młodych Włochów mówiących o wyjeździe do Albanii. Zauważa się u nich osłabienie, wlekący, nierówny krok, przygarbioną postawę i nieobecne spojrzenie. Wszystko to jednak zmienia się, gdy tylko powie się, że Albania przecież nie istnieje – osobnik staje się wówczas nader agresywny, wykrzykuje wulgaryzmy i okrzyki w niezrozumiałym języku, doszło też do wielu dotkliwych pobić i pogryzień. W kilku przypadkach Carabinieri, którzy zostali rozstawieni w związku z sytuacją, musieli zastrzelić agresora.

Styczeń 2017 – Minister Szyszko walczy ze smogiem, Skradziono Fiata Multiplę[edytuj kod]

Minister Szyszko walczy ze smogiem[edytuj kod]

Karoca – zero spalin, produkcja naturalnego nawozu dla rolników i elegancja

9 stycznia 2017

Minister Konstanty Radziwiłł nie ma zamiaru walczyć ze smogiem. Na szczęście na ratunek Polakom wyszedł minister środowiska Jan Szyszko, który chcę pozbyć się zanieczyszczenia środowiska.

Minister Szyszko był znany jako wielki propagator ochrony środowiska. To właśnie on od 2013 zamiast jazdy starym dwudziestoletnim BMW poruszał się wolniejszą (ale i ekologiczną) karocą, by przewieść biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza do jego rezydencji. I to właśnie karoce mają uratować kraj od katastrofy ekologicznej.

– Wie Pan karoca nie produkuje spalin. Jakby tak wyprodukować 10 mln karoc i utworzyć program Karoca+, to kto wie… Może na stałe zapobiegniemy problemowi smogu – powiedział minister Szyszko.

Na pytanie o to, czy będą kroki w celu ograniczenia palenia węglem, promocji komunikacji miejskiej i nauczeniu ludzi, że palenie mebli i pieluch to nienajlepszy pomysł dostaliśmy odpowiedź:

– Pan jest przeciwnikiem węgla? Oż ty lewaku zapchlony. BOR! BOR! Złapać tego uciekającego kodziarza!

Skradziono Fiata Multiplę[edytuj kod]

Skradziona Multipla – numer z tablicy rejestracyjnej wymazaliśmy w obawie o to, że ktoś namierzy biednego właściciela…

30 stycznia 2017

Czasami człowiek się zastanawia, czy obecne czasy to znak, że koniec świata czai się tuż tuż. A to Trump coś zrobi na złość lewakom, a to w TVP Info powiedzą, że Ryszard Petru to rosyjski agent… Dziś jednak życie przebiło fikcję i spełnił się czarny koszmar – w Gliwicach skradziono Fiata Multiplę.

Co prawda samochód skradziono w piątek, ale dopiero dzisiaj Przedjutrze zweryfikowało fakty[3]. Według relacji gliwiczanin po wizycie u okulisty wsiadł do samochodu. Po drodze jednak biedak zauważył dwie rzeczy – że jego Multipla inaczej wygląda, gdy założy się okulary oraz że zostawił kurtkę w poczekalni. Po wyjściu z gabinetu zorientował się, że ktoś odjechał samochodem.

Na miejsce wezwano policję, która pogratulowała szczęśliwemu gliwiczaninowi pozbycie się auta rozpoczęła śledztwo. Szybko namierzono sprawców. Okazali się nimi 25-latek i 29-latek, którzy na miejscu przyznali się do winy i poprosili, by wymierzyć im jak największy wyrok kary w zamian za zachowanie w tajemnicy, co ukradli. Co wydaje się zaskakujące, złodzieje nie pochodzili z pobliskiego Sosnowca tylko z Sośnicy – jednego z gliwickich osiedli.

Skradziony samochód wrócił do właściciela. Redakcja Przedjutrze pragnie wyrazić ubolewanie właścicielowi podziękować policjantom skutecznej akcji.

Grudzień 2016 – Dodatek specjalny „Świąteczny Poradnik Rodzica” (news usunięty), Pudzian vs Popek, We Wrocławiu powstanie świątynia pogańska (news usunięty), Nonsensopedyjne życzenia świąteczne[edytuj kod]

Pudzian vs Popek[edytuj kod]

Fani Popka mocno dopingowali swojego idola

3 grudnia 2016

A kij z poprzednimi walkami. Cała Polska mogła za pośrednictwem lewych streamów z YouTube oglądać pojedynek pomiędzy Mariuszem „Pudzillą” Pudzianowskim a Pawłem „Popkiem Monsterem” Rakiem. Każdy przygotowywał się na walkę – Pudzian codziennie ćwiczył w siedzibie firmy AXA, Popek odrzucił alkohol, narkotyki i papierosy.

O 23:09 wyszedł Popek w rytmie swojej muzyki. Minutę później pozdrowił swoich hejterów. Popek ważył 80 kg mięsa i 36 kg alkoholu. O 23:13 na ring wyszedł Mariusz Pudzianowski. Strongmen wyszedł dumnie niczym Arnold Schwarzenegger do najnowszej komedii władzy w Kalifornii długo oczekiwanego pojedynku z Stallon'em (którego nigdy nie było). O 23:14 założył swój aparat ortodontyczny i pożegnał się ze swoimi fanami. Jak się okazało potem… stream padł.

A jak już się udało znaleźć aktywny stream to się okazało, że Pudzian zlał Popka i że jest po wszystkim. I z całych 80 sekund redakcja Przedjutrze zobaczyła tylko piCenzura2.svgnad głową na twarzy Popka.

Jedynie komu należą się podziękowania to nam samym, że nie daliśmy 40 zł. na 80 sekund walki…

Nonsensopedyjne życzenia świąteczne[edytuj kod]

Wesołych świąt!

24 grudnia 2016

Jest legenda,
Wszystkim znana,
Mówiąca o
Przybyciu Pana

Albowiem więc
Narodził się ten.
Wierszy pisać nie umiem,
Więc wkleję Wam ten tekst:

„Świętego w kominie,
Śniegu po szyję,
Zielonej choinki,
Prezentów trzy skrzynki.
Zimnego szampana
i Sylwka do rana!

Śniegu po pachy,
No i smacznej kiełbachy.
Prezentów kupę,
Rózgi na dupę.
Do nieba choinki,
Wędzonej szynki,
Oraz szczęśliwego wskoku
Do Nowego Roku.

Październik 2016 – Memy zakazane w Indonezji[edytuj kod]

5 października 2016

Ciężko posądzać jakikolwiek rząd o przesadną troskę o wolność słowa. Wprawdzie spora część Nonsensopedystów nie lubi memów, ale zaledwie kilku z nich byłoby w stanie całkowicie ich zakazać. Pytanie tylko, na ile to jest po prostu walka ze zidioceniem internetu, a na ile jest to gotowanie żaby?

Jak polski internet wygląda, każdy wie. Na niemal każdej stronie śmiejemy się z rządów PiS, Dobrej zmiany, programu 500 banów na dziecko i wielu innych aktualnych tematów. Jednych te żarty bawią, inni po kontakcie z nimi muszą udać się na oddział onkologiczny. Teraz wyobraźmy sobie, że nagle wszystko to znika z internetu.

Wrzesień 2016 – artykuł usunięto[edytuj kod]

Sierpień 2016 – Trzęsienie ziemi[edytuj kod]

24 sierpnia 2016

Stało się! Trzęsienie ziemi! Stadion Narodowy w Warszawie zatrząsł się dzięki sukcesowi Legii Warszawy. Trzeba było tylko dwudziestu lat, by polski klub piłkarski dostał się do Ligi Mistrzów.

Jakiś cudem Legia Warszawa znalazła się w grupie 32 najlepszych klubowych drużyn Europy. Co prawda jest 31, ale zawsze coś. Najpierw Legia dokopała Dundalkowi z Irlandii na zielonych wyspach 2:0. Potem za sprawą cudu doszło do remisu. No cóż, pewny siebie był tylko trener Besnik Hasi pochodzący z miejsca, które nie istnieje. Trener nie eksperymentował – stwierdził że rozsady są dobre tylko dla szczypiornistów, którzy pragną zdobyć czwarte miejsce na igrzyskach.

Lipiec 2016 – nie wybrano[edytuj kod]

Czerwiec 2016 – Zamiast zadumy, zadyma[edytuj kod]

On tylko chce z Tobą porozmawiać, pokazać łaskawie drogę do stacji metra, pomóc w pracy domowej…

27 czerwca 2016

Dotąd myśleliśmy, że chuligaństwo związane z futbolem byłoby do końca świata domeną anarchicznych Anglików bez godności i kilku przednich siekaczy. W sumie to byli oni częścią ostatnich nonsensownych bójek z Francuzami i Rosjanami podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016 z udziałem krzesła i grupką umięśnionych, wytatuowanych skinheadów. Wszystko wydawałoby się mniej ważne niż załatanie wszelakich dziur biznesowych czy propagowanie multikulturalizmu, acz odzwierciedlenie tego „ciosu” w lustrze zwanym UEFA sprawiło, że delikatni chłopcy się przejęli, i mimo faktu że powinni byli się skupić na turnieju i zostawić starych, świecących glacami skinów w spokoju, wtargnęli bez wyjaśnienia do sprawy, jak Władimir Putin na Krym…

Od dawna jest to wszystkim wiadome – a jeżeli nie, to przypomnę – że organizacje takie jak UEFA czy FIFA odbywają takie szatańskie praktyki jak popieranie homosiów, tych drugich „lubianych przez wszystkich asów”, organizowanie czarnych mszy i transfuzji krwi „à la średniowiecze”. Takich heretyków, zarówno jak i wszelakie Rydzykizmy Maryjne, Chuckizmy Norrisowe i inne (zmarłe, jak i Hanki Kartonowe) Rysizmy Klanowe, należy tępić.

Styczeń 2016 – Wegetarianizm i kolarstwo niszczą tożsamość narodową[edytuj kod]

Szatańska praktyka, dodatkowo zwróćcie uwagę na fakt, że nieskromny ubiór tej kobiety może przywołać nieczyste myśli

5 stycznia 2016

Jak wiadomo z badań naukowców z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, w efekcie nagłej globalizacji Polacy tracą swoją tożsamość narodową, co objawia się między innymi korzystaniem z odnawialnych źródeł energii, czy używaniem rowerów, dzięki czemu zostaje zredukowana ilość gazów cieplarnianych w powietrzu i automatycznie pozbawia nasz kraj szansy na dotacje unijne zdolne do załatania dziury w budżetowej w trzy dni. Z opinii psychoanalityków z kolei wynika, że Polacy zainfekowani wirusem marksizmu-multikulturalizmu za pomocą jazdy na rowerze chcą upodobnić się do Holendrów ze względu na 29-godzinny dzień pracy, wysokie zasiłki socjalne i dużą ilość głodnych syryjskich dzieci, którymi mogliby się zaopiekować. Nie mniej niepokojący jest również wzrost popularności biegania, przez co zamiast odprawić modlitwę w imieniu Antoniego Macierewicza i pobłogosławić łono, które wydało na świat naszego prezydenta, nasi rodacy wolą marnować czas w towarzystwie muzyki niezgodnej z ustawą o mediach i dwudziestostopniowego mrozu.

Wszyscy wiemy – a jeśli nie, to uświadomił nam ten fakt minister Waszczykowski – że prawdziwy polski katolik wyznaje w życiu trzy wartości: Boga, paliwa kopalne i kotleta schabowego przyszykowanego przez żonę na obiad przez cały rok z pominięciem piątków i niedziel[4]. Niestety kultywowaniu tradycji chce przeszkodzić lobby wegetariańsko-wegańskie, silnie rozwijające się w Polsce. Co gorsza, zamiast rozprzestrzeniać spaliny i smog, dzięki czemu polska gospodarka zyska na kupnie masek ochronnych, wolą instalować na dachach wiatraki, a podczas niechętnie tolerowanej jazdy na rowerze mają czelność dotykać nogami pedała. W głowie się nie mieści! Dlatego też minister w celu uświadomienia o upadku obyczajów lewaków z niemieckiej gazety „Bild” wypowiedział następujące słowa:

Poprzedni rząd realizował tam (w mediach) określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku – nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami.

Trafił do nas przeciek, że w formie zemsty obok manifestacji KOD, marszów niepodległości i wypuszczania z szafy odkurzonego Romka, połączeni sojuszem wegetarianie, sportowcy i wygnani marksiści mają zamiar organizować rajdy rowerowe „Na zdrowie Waszczykowskiemu” oraz maratony „Biegnij dla pana ministra”. Jak donosi nasz informator, środki zamierzają przekazać na łatanie dziury budżetowej i rower dla Witolda Waszczykowskiego, żeby zrzucił dodatkowe kilogramy uzbierane podczas swojej kadencji.

To, że jestem cyklistą na diecie beztłuszczowej nie daje im prawa, żeby mnie dyskryminować! Precz z kaczorem! DE-MO-KRA-CJA! KON-STY-TU-CJA! – oburza się 55-letni pan Leszek, który rok temu zmienił swoje życie i został kolarzem.

My się jednak nie wtrącamy do tego wszystkiego, bo po nowej ustawie nie będzie można obrażać opozycji rządzącej w Internecie, a czytelnicy z pewnością chodziliby smutni, gdyby zamknęli Nonsensopedię. Możemy się przynajmniej cieszyć, że 10 kwietnia będzie dniem wolnym od nauki i pracy, a rząd IV RP stara się odwieść obywateli od złych praktyk za pomocą obietnic 500 zł na dziecko oraz Polski, gdzie trybunał będzie obradował w każdym mieście na specjalne zaproszenie, aby żaden obywatel nie czuł się poszkodowany.

Grudzień 2015 – artykuł usunięto[edytuj kod]

Listopad 2015 – nie wybrano[edytuj kod]

Październik 2015 – Piękna zima tej jesieni, Klub brodaczy pomylony z terrorystami[edytuj kod]

Piękna zima tej jesieni[edytuj kod]

13 października 2015

Zdjęcie jednego z bałwanków zrobione wczoraj. Jak widać, tryska energią

Wybaczcie, źe ten news jest spóźniony. Po prostu nasz reporter odpowiedzialny za napisanie tego artykułu, opijał pierwszy śnieg tego roku. Był z tego powodu tak szczęśliwy, że wiadomość na ten temat pojawia się dopiero teraz, kiedy Twitter przestał być zalewany postami z hashtagiem #śnieg, a filmy na YouTube z nagrywanym śniegiem przestają nabijać pierdyliony wyświetleń.

Przechodząc do rzeczy, większość społeczności Nonsensopedii jest wspomnianym faktem zachwycona, oczywiście poza adminami. Oni niestety narzekają na zwiększoną ilość przeziębień, przez co zwiększa się ilość kretyńskich edycji, wandalizmów i prywat. Bałwanki natomiast są chyba najbardziej zadowolone. Dzięki temu mogą pierwszy raz od dawna wyjść na dwór. Drobna przerwa od ciężkiej pracy na OZ zdecydowanie dobrze im zrobi. Na osłodę dla nich, nie muszą banować ludzi z powodu Bo tak, bowiem teraz mogą banować z powodu Bo śnieg. Zaś drogowcy niestety znowu zostali zaskoczeni przez nagłą zimę, choć na razie nie na tyle, by musieli wygrzebywać pługi śnieżne.

Dzieci oczywiście są zachwycone z dwóch powodów. Tak wczesny atak zimy może zwiastować prawdziwą zimnicę, która sprawi że autobusy nie będą w stanie dojechać do szkoły, co będzie bez wątpienia skuteczną wymówką do wywinięcia się od kartkówki. No i oczywiście, zamiast tego, będzie można obrzucać dziewczyny śnieżkami i wrzucać kolegom kulkę śniegową za sweter. To nastraja optymistycznie, bowiem daje cień nadziei, że pokolenie przyklejone do smartfonów może mieć jeszcze resztki dzieciństwa.

Oczywiście najmniej zadowoleni są zakatarzeni pracownicy, który mimo trawiącego ich przeziębienia muszą jednak wstawać do pracy. Życzymy im powrotu do zdrowia. A wszystkim życzymy miłego dnia i jak najmniejszej ilości śniegu i wody w butach. Mordka.png

Klub brodaczy pomylony z terrorystami[edytuj kod]

13 października 2015

Hmm… ja akurat wcale nie widzę podobieństwa

Europa z coraz większym niepokojem patrzy na wydarzenia na Bliskim Wschodzie. Obawy te z pewnością nie są bezpodstawne, ale co niektórym te dotyczące ISIS udzielają się nawet odrobinę za bardzo.

Wczoraj szwedzka policja otrzymała zgłoszenie dot. grupy ludzi zbierającej się wokół ruin zamku. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie dwa detale. Otóż wszyscy zgromadzeni to brodacze w nietypowych ciuchach, którzy na owych ruinach zamku umieścili czarną flagę z niewyraźnymi napisami i skrzyżowanymi mieczami. Dla niektórych sprawa była jednoznaczna, przez co została wezwana policja w celu zweryfikowania zaistniałej sytuacji.

Na szczęście głowy wszystkich policjantów pozostały na szyjach, bowiem okazało się, że był to zjazd Klubu Bearded Villains. Owa organizacja zrzesza, jak sama nazwa mówi, różnorodne czarne charaktery takie jak metalowcy, hipsterzy, geniusze zła i inne postaci z półświatka które łączy jedna cecha: Chęć zdobycia władzy nad światem. Noszenie epickiej fryzury twarzy.

Oczywiście policjanci po zbadaniu sprawy grzecznie przeprosili i pozwolili owej organizacji kontynuować zebranie w spokoju, choć pewien niesmak nadal pozostał. Przywódcy Państwa Islamskiego, jednak chcą pozwać Bearded Villains w sprawie plagiatu ich logotypu. Na razie klub jednak wystosował oficjalnego stanowiska. Mamy nadzieję, że ten konflikt zostanie rozwiązany ugodowo, choć mamy co do tego pewne wątpliwości…

Wrzesień 2015 – Nonsensopedia ma 1010 lat![edytuj kod]

Urodzinowe2015.png

17 września 2015

To już 1010. urodziny Nonsensopedii, w systemie binarnym zapisując. Przeliczając na jakiś bardziej ludzki system, na przykład szesnastkowy, to już 10. urodziny i pozostało tylko 6 lat do okrągłej rocznicy!

Spodziewaliście się fajerwerków, muzyczki na stronie głównej i możliwości wypicia piwa z adminami? Nic z tych rzeczy! W ogóle, to nie ma się czym podniecać. Dzień jak każdy inny, dziesięć jak dziesięć. Ludzie to się tymi okrągłymi[5] rocznicami przejmują jakby nie wiadomo co to było. A to tylko dlatego, że mamy po dziesięć palców u rąk, taka smutna prawda. Jakbyśmy mieli po jedenaście, to... nie no, jedynaście to by było trudno, lewa albo prawa ręka byłaby faworyzowana, poza tym ewolucyjnie asymetria jest eliminowana, przynajmniej u ssaków... Ten dodatkowy palec nie wiem gdzie by wyrastał, chyba w płaszczyźnie prostopadłej do pięciu pozostałych. Aż strach pomyśleć, do czego mógłby posłużyć, jakby się potoczyły dzieje ludzkości, gdybyśmy mieli takie dłonie, wyobraźcie sobie takie rękawi... Wracając do dat, do liczb w ogólności. Przez te wszystkie lata przez urząd administratora Nonsensopedii przewinęło się około[6] 70 osób, z czego aż 10 jest się w stanie poszczycić posiadaniem dwóch takich samych heterochromosomów. Edycji dokonało 26147 osób, które Serwerodawca określa mianem aktywnych użytkowników. O płeć nie pytano.

Ażeby uświadomić czytelników, jak antycznym portalem jest Nonsensopedia, to w momencie założenia Nonsensopedii, czyli 17 września o 21:37[7]:

 • Facebook miał 1,5 roku;
 • Mozilla Firefox rok;
 • a YouTube tylko pół;
 • o 4chanie wiedziała tylko wąska grupka fanów anime, a publikowanie tam dziecięcej pornografii było na porządku dziennym;
 • Newgrounds przechodził czasy swojej świetności;
 • DeviantART miał ludzki layout;
 • na JoeMonsterze furorę robiły żarty o Chucku Norrisie;
 • oraz Rydzyku i Kaczyńskich;
 • o Demotywatorach nikt nie słyszał;
 • ani o Mistrzach.org;
 • ani o Komixxach;
 • ani o Kwejku;
 • o bashu już słyszano, ale rejestracja tam była ogólnodostępna;
 • pojęcie memu było znane tylko socjologom;
 • Sasha Grey zaczynała swoją karierę aktorską;
 • Janusz Korwin-Mikke był jeszcze w UPR;
 • nie było Czarnogóry, Kosowa ani Sudanu Południowego;
 • dobra, to chyba wystarczające dowody na to, że Nonsensopedia jest stara.

Aż strach pomyśleć, co ujrzy Nonsensopedia, gdy oglądnie się za siebie za kolejne 10 lat.

Czerwiec 2015 – DHMO – jak się przed nim obronić?[edytuj kod]

3 czerwca 2015

Może wygląda niewinnie, ale pozory mylą. Tysiące osób giną przez niego każdego dnia.

DHMO, zwana też Monotlenkiem diwodoru jest cichym zabójcą podstępnie prześladującym nas od wielu pokoleń. Występuje niemal wszędzie, a przy dostaniu się od układu oddechowego w formie ciekłej jest często śmiertelny. Nie mówiąc o licznych szkodach jakie powoduje jego wysokie stężenie. Nonsensopedia jest wprawdzie portalem humorystycznym, jednakże nie przeszkadza to nam w niesieniu kaganku oświaty pokoleniu facebooka które zatraciło umiejętność wyszukiwania informacji.

 1. Unikaj zbiorników wodnych, kotłowni i innych wilgotnych miejsc. Tam stężenie tych substancji jest niezwykle wysokie, co zwiększa ryzyko zatrucia i innych nieprzyjemności.
 2. Broń się jak możesz przed piciem wody z kranu. Strzeż się też kupowania wody w butelkach, piwa i napojów gazowanych. One zawierają gigantyczne stężenie DHMO. Jeżeli chcesz zaspokoić pragnienie, bezpiecznym rozwiązaniem będzie wino, (Najlepiej tanie choć każde się nada), Wysoko-wydestylowany spirytus, bądź w ostateczności Whisky.
 3. Ogranicz prysznice, kąpiele i inne zabiegi higieniczne do absolutnego minimum. Woda z kranu zawiera bardzo wysokie stężenie DHMO, a w czasie kąpieli czy prysznicu na kontakt z tą substancją jest narażone całe ciało. Osobiście zalecamy mycie się w misce za pomocą gąbki i dużej ilości mydła.Ogranicza to kontakt wody z powierzchnią ciała do minimum co obniża ryzyko.
 4. Regularnie odladzaj zamrażarkę, lód tam zawarty zawiera bardzo duże stężenie DHMO. Lód tam zawarty najlepiej wynieść na dwór.
 5. Zapomnij o wakacjach na plaży! Woda morska to jedna z najczęstszych przyczyn zatrucia DHMO. Osobiście polecamy wakacje w Bądź w Paryżu, Wenecja jest także głupim pomysłem.
 6. Unikaj instalowanie w domu gaśnic wodnych. Można użyć bezpieczniejszych gaśnic śniegowych i proszkowych które są w 100% wolne od DHMO.
 7. Broń się szczepień! Nie daj się zwieść, szczepienia są tak naprawdę kombinacją wielu trucizn i drobnoustrojów chorobotwórczych. Oczywiście wśród substancji stosowanych w nich jest także DHMO! Unikaj jak ognia!

Mamy nadzieję że powyższe porady otworzą wam umysł i uświadomią jak wielkim zagrożeniem bywa ignorancja i nie weryfikowanie faktów. Życzymy wam wszystkim bezpiecznego lata!

Maj 2015 – Nonsensopedia popiera Andrzeja Dudę[edytuj kod]

Przyszłość ma na imię Polska!

24 maja 2015

Wy, którzy macie kisiel z włochatego kiwi w swoich mózgowiach, drżyjcie przed majestatem długopisu i krzyżyka na liście wyborczej! Albowiem, Dzień Sądu Ostatecznego, kiedy wszyscy grzesznicy będą równi, a każdy prawdziwy muzułmanin dostanie 72 dziewice dla siebie nadszedł dzisiaj wieczorem! Dzisiaj odrodziła się prawdziwa Polska z wielkim wodzem na czele i kres zostanie położony wysokim podatkom, in vitro, darmowej służbie zdrowia oraz pomarańczom ze zbyt grubą skórką i wygiętym pod nieprawidłowym kątem bananom. I wreszcie nasz kraj będzie wolny od europejskiej demoralizacji, demagogii i demografii! Jak powszechnie wiadomo, niedawno wspólnie podpisaliśmy deklarację wiary, po czym wraz z rzeszą lekarzy, pielęgniarek, bezrobotnych oraz zegarmistrzów powędrowaliśmy na pielgrzymkę do Częstochowy. Pieniądze z całej akcji zostały przekazane na rzecz chorych na mięsaka Ewinga małych murzynków oraz na wzbogacanie gazetek sieci handlowej „Biedronka” o nowsze elementy graficzne, na przykład lepszy połysk opakowań od ciasteczek, czy słoików z dietetyczną żywnością, by zachęcić młodych Polaków do jej spożywania. Teraz chcemy wyrazić swoje poparcie dla pana Andrzeja, który pragnie wpuścić do naszego pięknego kraju, z którego rzek możemy wyłowić stare kartki na żywność, imigrantów z Syrii i ISIS, by pracowali na działkach zmęczonych życiem emerytów.

Wczoraj z zapartym tchem śledziliśmy objazd Polski przez pana Andrzeja, niestety z bólem zauważyliśmy, że pominął on takie miejscowości jak Człuchów, Konarzyny i Nową Hutę. Jednak jest to dla nas zrozumiałe, gdyż miejscowości łączy te pewien fakt – kiedy raz odwiedzisz jakiś szpital, to dzięki smacznemu jedzeniu i troskliwej opiece pań pielęgniarek będziesz chciał tam zostać na zawsze i nie wyjdziesz, co zapracowanym politykom przeszkadza kontynuować ich karierę. Nie moglibyśmy wtedy uświadczyć tylu przemówień dotyczących takich ważnych spraw jak zasiłki dla imigrantów, darmowa puszka napoju energetyzującego dla każdego dziecka w rodzinie, czy obniżenie ceny naleśników z dżemem pomarańczowym o 23,6%. Nie bylibyśmy też świadkami masakrowania lewaków, zwolenników ideologii gender i dietetyków narzucających swój reżim. Jak wiadomo, przeciwnik Andrzeja Dudy – Bronisław Komorowski podnosi wiek emerytalny do 67 roku życia, przez co zamiast stać w kolejce do ortopedów i urologów, polscy obywatele w kwiecie wieku narzekają na bolący krąg szyjny oraz przepracowują się po godzinach na działce lub jedzą po pracy ciastka, oglądając kolejny odcinek „M jak miłość” i muszą mieć refundowane zmniejszenie żołądka.

Kwiecień 2015 – artykuł usunięto[edytuj kod]

Marzec 2015 – A na sznurkach zamiast gaci będą wisieć biurokraci[edytuj kod]

Motto przewodnie, teraz trzeba tylko czekać na manifę

15 marca 2015

Nadeszła czarna godzina dla ludzkości. I nie chodzi o Ruskich na Morzu Czarnym, wyznanie Stocha o braku formy z powodu ostrej biegunki, czy ogólnopolski konkurs mający na celu znaleźć zamiennik dla słowa na literę „g”, którego nie będziemy przytaczać w trosce o filtr antyspamowy wikii i zdrowie psychiczne czytelników. Nie ma to też związku z epidemią eboli i tumoru Ewinga w północno-zachodniej Rwandzie, ani islamistami obierającymi owoce za pomocą maczety. A więc z czym to się je? Najlepiej czytając tę przełomową w twoim życiu wiadomość, jedz naleśniki z dżemem pomarańczowo-truskawkowym. Cała sprawa, rzecz jasna, dotyczy urzędników, uchodźców, piramid, psychologów oraz masonów i zaczyna się pewnego pięknego słonecznego dnia w mieście nad błękitnym jeziorem…

Zdarzenie ma związek z wszechobecną biurokracją i skorumpowanymi strażnikami granic pobierającymi cło w forintach wymiennie z dolarami Zimbabwe. W nawale imigrantów przyjeżdżających do Polski ze wszystkich stron świata, włącznie z wszystkimi ajmakami Mongolii i południowymi prowincjami Kambodży doszło do tak strasznej patologii, jaką jest nacjonalizm i głosowanie na Polską Partię Narodową zamiast wyrzucenia telewizorów na śmietnik i wybierania Zielonych. Na szczęście każda choroba jest uleczalna, nawet rak ślinianek, a w porównaniu z tym nacjonalizm to pestka od mandarynki – gorzki, wywołujący odruch wymiotny i atak biegunki, acz do strawienia.

Niestety w naszym kraju islamiści są szykanowani na fejsbukowych tablicach, murzynów oblewa się białą farbą, a biegaczom ludzie rzucają pod nogi małe kamyczki, ślimaczki i pajączki. Jednak to, co wymyślili rządzący przechodzi samo siebie. Otóż każdy, kto chce przekroczyć wschodnią granicę musi znać na wyrywki nazwiska polskich skoczków narciarskich i mieć poniżej czterdziestu lat, gdyż starzy nie będą napędzali polskiej gospodarki, tylko wyjadą do Niemiec po socjale, a młodzi na ogórki.

Luty 2015 (nonnewsy usunięte)[edytuj kod]

Grudzień 2014 (nonnews usunięty)[edytuj kod]

Listopad 2014 – Nonsensopedia ma 17 000 haseł[edytuj kod]

23 listopada 2014

Dziś 17 000 haseł, jutro narodowy agraryzm

Dziś jest ten dzień. Dzień, w którym niemożliwe stało się możliwe. Państwowej Komisji Wyborczej udało się podać wyniki wyborów do sejmików, a my przekroczyliśmy magiczną barierę 17 000 haseł. Szczęśliwym hasłem został Józek Bryjka.

Postanowiliśmy zapytać o to doniosłe wydarzenie kilku różnych ludzi. Oto efekty:

 • Józef Piłsudski, biurokrata portalu: (jedząc kiełbasę) To wspaniałe osiągnięcie było możliwe tylko dzięki wzmożonej pracy kolektywu użytkowników, który ochoczo wziął się do pracy w imię budowy ojczyzny silnej, wspaniałej i potężnej. Tylko dzięki waszemu poświęceniu było to możliwe.
 • Janusz Piechociński: Dobry wynik w tych wyborach jest tylko wstępem do tego, co nasza partia potrafi. Planujemy już ekspansję maf... partyjną zarówno na wschód jak i na zachód. Tak wspaniały wynik nie byłby możliwy do osiągnięcia, gdyby nie wsparcie ze strony Państwowej Komisji Wyborczej oraz Nonsensopedii, na której nasi wyborcy napisali 17 000 haseł... Jak to nie wszyscy głosowaliście na PSL? Przecież PKW miała się o to postarać!
 • Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk: Nonsensopedia obraża papieża i, co gorsza obraża mnie, dlatego powinna zostać zamknięta. Poza tym to dzieło Szatana, proszę zobaczyć: jeśli od 17 000 odejmiemy 16334 wyjdzie dokładnie 666! Czy to nie najlepszy dowód, że Nonsensopedią rządzi zło???

Październik 2014 (nonnews usunięty)[edytuj kod]

Marzec 2014 – Putin dzwoni do Obamy[edytuj kod]

Zobaczymy czy asfalt już się stopił

29 marca 2014

Wczoraj późnym wieczorem podano do wiadomości, że rosyjski monarcha, Władimir Putin zadzwonił do prezydenta Baracka Obamy. Mieli oni rozmawiać o sytuacji na Ukrainie. Prawda jest jednak zgoła inna. Chodziło po prostu o wykorzystanie darmowych minut i podbudowanie ego, skoro na giełdzie i tak same spadki. Naszym agentom reporterom udało się jednak zdobyć pełną transkrypcję rozmowy. Oto ona:

Słuchaj, Barack, weź ty się ode mnie w końcu odpierdol.
Nie no, Wołodia, tak to być nie może. Ty się będziesz bawił żołnierzykami, a ja to co? Też bym chciał... Zrobiłoby się jakąś ustawkę w Doniecku...E, Barack, nie pieprz. Ty to masz Irak, masz Afganistan, a mnie jednej Ukrainy żałujesz...
A jak mam nie żałować, skoro mi tu bez przerwy jakieś sikorki na Twitterze ćwierkają, że nic nie robię. Normalnie se rozumiesz wchodzę na profil, a on cały zaspamowany zarzutami, że nic nie robię. No to chociaż daj mi tam wysłać ze dwa krążowniki, bo im ubolewania i sankcje nie wystarczają.

Luty 2014 – Pakt Sikorski-Ławrow[edytuj kod]

A tu granicę przesuniemy lekko na wschód

21 lutego 2014

Sensacyjne doniesienia z Rosji! Dotarliśmy do ściśle tajnych dokumentów, z których wynika, że na niedawnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej i Związku Radzieckiego Monarchii Rosyjskiej ustalono ostateczny podział Ukrainy po wkroczeniu wojsk NATO i radz... rosyjskich. Nad podpisaniem traktatu czuwał sam jedyny i niepodzielny władca Władimir Putin.

Według traktatu mamy wkroczyć na ziemie ukraińskie 1 marca. Rosjanie planują rozpoczęcie pacyfikacji na 17 dnia tego samego miesiąca. Linia podziału ma przebiegać wzdłuż Dniepru z zastrzeżeniem, że dla Polaków dozwolony będzie ruch bezwizowy na Krym (po drodze o ozn. E97). Oczywiście jednak pojawia się pytanie po co nam ziemia, na której nic nie ma, ludzie są biedni jak franciszkanie w czasie Rewolucji Październikowej, a przemysł wyginął wraz z dinozaurami? Zadaliśmy to pytanie naszemu premieru – Donaldu Tusku.

Styczeń 2014 – Media o filozofii gender[edytuj kod]

Przyszłe pokolenie według wyznawców filozofii gender

12 stycznia 2014

Jednym filozofia gender kojarzy się z domem, gdzie babcia nie każe wnuczce nosić sukienek, a matka gotować. Córka może zamiast tego brać udział w ulicznych zamieszkach z pistoletem i chodzić po krzakach. Tata zaś nie bierze syna do pomocy przy remoncie, tylko pozwala mu bawić się lalkami i malować przed lustrem. Katolicy sądzą, że wyznawców gender powinno się spalić świętym ogniem, zakopać prochy i posypać solą, żeby nigdy się nie odrodzili i stacjonowali w Piekle po wsze czasy. Z kolei na frondzie popadają w histerię, że wierni odchodzą, zaczynają ubierać się na czarno i słuchać metalu, co wywodząc się z rodziny popołudniowych audycji Radia Maryja oznacza podążanie za Szatanem, zostanie czarną owcą i spędzanie Wigilii na ławce w parku.

– Gender jest przedstawiany jako zagrożenie dla rodziny i dzieci, seksualizacja, transseksualizacja, homoseksualizacja, a także pedofilia, masturbacja, ateizm, marksizm, Herod i wszystko, co katoprawicy strzeli do łba, a ślina na język przyniesie, a Episkopat Polski myli orientację płciową, identyfikację płciową i zboczenia z nauką gender, która nie neguje determinant biologicznych, ale wskazuje też inne, ważne uwarunkowania męskości i kobiecości, a przede wszystkim głosi konieczność eliminacji szkodliwych dla równości stereotypów – pisze na blogu polityk Joanna Senyszyn, dorzucając kilka mądrych słów pokroju stricte i de facto.
– Ta kobieta jest opętana! Trzeba odprawić egzorcyzmy, by gender nie zalęgło się w naszej katolickiej Polsce – komentują dziennikarze.

Grudzień 2013 – Afera o krzyż w sejmie[edytuj kod]

Tak to się mniej więcej skończy

13 grudnia 2013

Zdawałoby się, że tematy związane z jakimkolwiek krzyżem po 2010 są już zakończone. Ale to jeszcze nie koniec! Nasi zdolni politycy znaleźli sobie kolejny temat zastępczy. Problem jest bardzo poważny: czy krzyż powinien wisieć w sejmie? Zdaniem moherów dających co niedzielę na tacę, słuchaczy Radia Maryja, wyborców Kaczyńskiego i co niektórych wychowanych w katolickim duchu osiemnastolatków, tak. Inne zdanie na ten temat mają lemingi, fani Tuska i ateiści, których rodzice zmuszali w dzieciństwie do uczęszczania do pewnej instytucji pod groźbą kar cielesnych, między innymi pobicia wałkiem do ciasta, zabrania kabla od komputera, a w co niektórych rodzinach, wydziedziczenia.

– 56 procent Polaków uważa, że krzyż powinien wisieć w Sejmie. Zaś 47 procent razi wypowiadanie się Ojca Rydzyka i innych księży na tematy polityczne – piszą geniusze matematyczni z naszego ulubionego Onetu.
– Chwyć za sierpa, młota i wywijaj w koło, to będzie ci wesoło, komuszku. – Jeden z komentarzy na stronie, jak zawsze na temat.
– Polska jest krajem pod zaborem watykańskim, pajacu. – Kolejny zdolny komentator.

Listopad 2013 – Wikipedia będzie hostować porno[edytuj kod]

Witamy w Pornopedii, encyklopedii porno, którą każdy może redagować

17 listopada 2013

Klamka zapadła. Wódz Wikipedii, Jim Wales podjął decyzję o otwarciu serwerów Wikimedia Foundation na cele komercyjne. Już zgłaszają się tam pierwsze firmy zajmujące się produkcją filmów pornograficznych, jako jedyne dość bogate, aby korzystać z elitarnych serwerów. Wielki Jimbo jest jednak gotowy na takie poświęcenie.

Jesteśmy świadomi, że Wikipedia służy głównie jako ściąga dla gimnazjalistów. Teraz zaspokoimy po prostu także ich cielesne potrzeby – argumentuje Wales. – Zresztą nie będę przecież do końca życia edytował za darmo...

W tym miejscu wypada przypomnieć, że według niezależnych sondaży TNS OBOP Ośrodek Badania Ochoty Pornograficznej około 170% gimnazjalistów ogląda pornografię, a 120% dodatkowo masturbuje się przy tym Badanie uwzględnia wszystkie osoby oglądające pornografię na tle liczby gimnazjalistów. Wierzymy jednak, że nie zaburza to zbytnio wyniku. Oznacza to, że nie należy obawiać się demoralizacji nieletnich, którzy zresztą, jak uważają polscy księża, często sami łaszą się do postronnych osób z prośbą o wyuzdany seks.

Październik 2013 – Rewolucyjna opinia w kwestii katastrofy[edytuj kod]

Nie schodzi z afisza od trzech lat...

22 października 2013

Mogłoby się wydawać, że w sprawie Smoleńska powstały już wszystkie możliwe do ukształtowania hipotezy. Okazało się jednak, że powstała nowa, absolutnie sensacyjna koncepcja, która może zmienić spojrzenie na całą sprawę! Niepodobna pozostać tutaj obojętnym, ponieważ wizja cechuje się niekwestionowaną oryginalnością względem poprzednich... chociaż warto zaznaczyć, że mimo to nie ustępuje im, jeśli chodzi o stopień abstrakcji.

Czyżby szykował się nowy rozdział w historii badań nad katastrofą?

Autor spekulacji postanowił podzielić się nią z redakcją Przedjutrza. Wpuścił nas do domu i uraczył herbatą, zwracając się do nas dość ciepło, jednak poprosił o to, aby na razie pozostał anonimowy.
Jeśli chodzi o napięte stosunki polsko-rosyjskie czy też kontrowersje na ten temat wśród opinii publicznej, sądzę, że komuś na rękę jest pogarszanie tego stanu – rozpoczął rozmówca.

Wrzesień 2013 – Coraz więcej dzieci, Urodziny na okrągło, Komunikat stołecznej policji w sprawie utrudnień w komunikacji[edytuj kod]

Coraz więcej dzieci[edytuj kod]

Jedno z wielu dzieci, które pojawiło się na świecie w tym miesiącu

21 września 2013

Mamy dla Was dobre wiadomości. Rodzi się coraz więcej dzieci! Tysiące młodych par poświęciło swoje wieczory (a czasami i inne pory dnia), by Polska „odmłodziła się”. Część par po prostu wpadło, bo nie znało środków antykoncepcyjnych, jednak nie brakuje również świadomych i chętnych rodziców.

Wzrost nowych obywateli Polski można zawdzięczać wielu przyczynom. Jedno z nich to wyjątkowe różne okazje do urlopów dla przyszłych rodziców. A to Nowy Rok, a to ferie zimowe, a to Walentynki. Część par jeszcze ma dzieci z okazji Gwiazdora. Najbardziej pomógł sprzyjający pociąg osób o średniej wieku 15 lat, kiedy część osób pragnęła ogrzać się wśród przeciwnej płci w ich wieku. Nieuważanie na lekcjach WDŻ oraz chęć poznania tego i owego zwiększyła liczbę kobiet w ciąży.

Pamiętajmy jeszcze o wielkiej akcji z 21 grudnia 2012 roku, kiedy miał być koniec świata. Ostatnie uściski ze swoim ukochanym, ostatnie występy aktorów ze sławnych filmów oraz wielu rudych ludzi – którzy nie widząc żadnego sensu – rozpoczęli gwałty na biednych dziewicach zaprocentowały.

Urodziny na okrągło[edytuj kod]

Dziś osiem, jutro osiemnaście! Wypijmy zawczasu!

17 września 2013

Świętujemy okrągłą ósmą rocznicę istnienia. Przed rozśmieszaniem ludzi nie powstrzymał nas nawet koniec świata czy wybór nowego papieża.

W ciągu ostatniego roku przybyło nam niewiele artykułów, ale wyłącznie przez naszą chęć dostarczania czytelnikom coraz lepszych treści – wiele starych artykułów zostało skasowanych, a na ich miejsce przybyły nowe, lepsze. Przez ten czas zmieniliśmy wiele, zwłaszcza wśród admińskich personaliów, choć i kwestia technikaliów nie została pominięta. Pojawił się szereg gadżetów dla użytkowników przydatnych do wydajniejszej harówki szybszego rozwijania encyklopedii.

Komunikat stołecznej policji w sprawie utrudnień w komunikacji[edytuj kod]

Zawsze można próbować dachem...

11 września 2013

Z powodu zaplanowanego na 14 września rozpoczęcia się manifestacji w Warszawie kierowanych przez związki zawodowe z Solidarnością na czele, stołeczna komenda policji udostępniła spis ulic, na których ruch zostanie wstrzymany.

Sierpień 2013 – Oszczędności w Kościele[edytuj kod]

Jezus z Rio pozbawiony dla oszczędności co drugiej kończyny. Nadprogramowe ręce zostały sprzedane do Luwru dla Wenus z Milo

28 sierpnia 2013

Kryzys, jaki jest, każdy widzi. Prawie jak za czasów średniowiecznej pandemii czarnej śmierci obrywa się każdemu państwu. Krwiożercze zęby recesji, mimo ekskomunik rzucanych na czerwone słupki w statystykach, dopadły także Watykan, jednak zgodnie z obietnicami wyborczymi papieża Franciszka, Kościół Katolicki już niedługo przejdzie na drogę oszczędności, biblijnego ubóstwa i lichego pozłacania.

Cięcia mają dotknąć każdej sfery działalności Kościoła. Weżmy na przykład taki krzyż: ma aż cztery ramiona. Ograniczając ilość ramion o 50% jesteśmy w stanie zaoszczędzić miliony euro rocznie – twierdzi ksiądz Zbigniew Kopeć, rzecznik prasowy biskupstwa kamieńsko-szczecińskiego. – Co prawda będzie to wymagało małych zmian w Biblii; Jezus w nowej wersji Ewangelii zostanie nabity na pal.

Lipiec 2013 – Jezus na Narodowym[edytuj kod]

To Jezus był Murzynem?

8 lipca 2013

6 lipca miało miejsce sensacyjne wydarzenie pod takim właśnie tytułem. Mowa o rekolekcjach na Stadionie Narodowym w Warszawie prowadzonych przez oo. Johna Bashoborę (Ojca dotknął cud bilokacji, stąd liczba mnoga). Zgromadziły prawie pięćdziesiąt osiem tysięcy ludzi, co jest ewenementem na skalę światową. Bezpośrednio w czasie ich trwania oraz niedługo po ich zakończeniu miały miejsce liczne cuda.

Pierwszy z nich wydarzył się już przed samym wydarzeniem. Po raz pierwszy ZTM wraz z Biurem Koordynacji Imprez Masowych zrezygnowały z zamykania połowy miasta, celem ułatwienia transportu wierzących na miejsce.

Dalej było już tylko lepiej. W trakcie brawurowych rekolekcji ojcowie Bashobora przeskakiwał na Harleyu przez płonące krzyże oraz smagał batem bliżej stojących wiernych. Jego zdaniem ból i tanie widowiska zbliżają ludzi do Boga, stąd tak niezwykłe połączenie obu tych rzeczy.

Czerwiec 2013 – Niech Bóg błogosławi SacroExpo[edytuj kod]

Takie bajery też można było zobaczyć na wystawie. No, może z większą ilością platyny...

17 czerwca 2013

Każdy szanujący się katolik w pewnym momencie zadaje sobie szereg pytań: jak żyć? Co zrobić z nadmiarem pieniędzy? O ile na pierwsze pytanie odpowiedzieć nie potrafi nikt, rozwiązanie drugiego problemu, według Episkopatu, dziecinnie proste. Wystarczy wybrać się do Kielc, gdzie dziś rozpoczyna się Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, w skrócie SacroExpo. W tym roku organizatorzy postanowili powtórzyć wyczyn Kozakiewicza i pokazać wała kryzysowi poprzez wybranie jako motyw przewodni hasła: „Skóra, Maybach i komóra”. Jak zwykle, na miejscu byli specjalnie przeszkoleni redaktorzy Przedjutrza, którzy w kamuflażu wykonanym z worów pokutnych zdecydowali się wziąć udział w imprezie i sporządzić sprawozdanie z niej.

Po dotarciu do hali Targów Kielce od razu w oczy (i inne części ciała) rzuciła się ochrona, pilnująca porządku podczas trwania przedsięwzięcia. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że przeznaczona została na to zeszłotygodniowa taca. Trzeba przyznać, wyniki są imponujące: klerycy pełniący funkcję ochroniarzy mogą się pochwalić sporym wynikiem, jeśli chodzi o obwód bicepsu czy koloratki.

Maj 2013 – nie wybrano[edytuj kod]

Kwiecień 2013 – Metro szkodzi gołębiom[edytuj kod]

Pidgeons - Blue 01.jpg

8 kwietnia 2013

Ornitolodzy w całym kraju biją na alarm. Dalsza rozbudowa kolei podziemnej może doprowadzić do wyginięcia gołębi. Wyjątkowo nie chodzi tu o odbieranie im miejsca do gniazdowania. Wręcz przeciwnie, gołębiom jest zbyt łatwo!

Jak wyjaśnia znaleziony na jednej ze stacji warszawskiego metra profesor ornitologii chodzi o to, że przez powstawanie rozlicznych przejść podziemnych ptaki nie muszą już latać, aby dostać się na drugą stronę. Wystarczy, że skorzystają z przejść podziemnych. Zdaniem profesora, brak konieczności osiągania w tym celu odpowiednio wysokiego pułapu lotu wywoła u ptaków wady serca, które doprowadzą do wymarcia gatunku w ciągu najwyżej dwóch pokoleń.


Marzec 2013 – Czy przyszłość da się zapakować w puszkę?[edytuj kod]

Co ja widzę?

3 marca 2013

Stare chińskie przekleństwo brzmi: „Obyś żył w ciekawych czasach”. Sens tego powiedzenia staje się zrozumiały, kiedy spojrzymy, które tematy okazują się dla redaktorów najciekawsze. Ekipa Przedjutrza otrzymała nietypową szansę sprawdzenia, jakie wydarzenie zdobędzie uznanie za kilka lat. Okazało się, iż jest ono tak zajmujące, że usługująca nam złota rybka odhaczyła naraz wszystkie trzy życzenia.

Poniżej znajduje się fragment artykułu z przyszłości. Niestety, nawet magia nie potrafi ominąć ograniczenia nakazującego czytelnikom, w celu odblokowania reszty tekstu, wysłać SMS-a.Cquote2.svg

Teraz jesteśmy pewni, że wolna wola nie istnieje – ogłaszają naukowcy z Instytutu [niniejsza część publikacji dostępna tylko w pełnej wersji]. Przedstawmy zatem drogę, którą przemierzyli, aby dotrzeć do tak doniosłego wniosku...
Cquote2.svg

Luty 2013 – Tak się robi zakupy w Polsce!, Gdzie nie spojrzeć, tam zamach!, Więcej wody w kanałach i Mazak wiodący lud na barykady[edytuj kod]

Tak się robi zakupy w Polsce![edytuj kod]

Miejsce zdarzenia

22 lutego 2013

Tego jeszcze nie było! W kraju kryzysem i rządami Platformy płynącym znana ze swoich reklam sieć sklepów dla idiotów została zrobiona w konia przez pewnego studenta. W ramach niebywałej promocji w przeciągu niespełna trzech minut zrobił zakupy... za ponad 250 tysięcy zł!

Media Markt, znany z wielu różnych kampanii reklamowych, zorganizował klientom niecodzienny konkurs, w którym najbardziej oryginalna odpowiedź na pytanie była nagradzana... 150-sekundowym wyścigiem po sklepowych półkach. Mało tego – finalista miał prawo wziąć za darmo wszystko, co wpadło mu w rękę w wyznaczonym czasie. Piotr, 19-letni student i zwycięzca konkursu wykorzystał lukę w zasadach, która umożliwiła przenoszenie „zakupów” w koszach na śmieci.

Gdzie nie spojrzeć, tam zamach![edytuj kod]

Oj, ładnie się paliło

20 lutego 2013

Dzisiaj, około godziny 10, doszło do pożaru w Instytucie Techniki Budowlanej. Do akcji zaangażowano dwa wozy strażackie, a mimo to gaszenie trwało prawie sześć godzin. Co ciekawe, nie okazało się to warte wspomnienia w tzw. mediach komercyjnych. Dlatego wspominamy o nim my.

Oficjalnie przyczyną pożaru był rozlany gorący asfalt, który wywołał zapłon firanek w jednej z sal instytutu. Przerażony sprawca uciekł czym prędzej z krzykiem nie zgłaszając nawet incydentu do właściwych służb. O zajściu poinformował dopiero godzinę później jeden z pracowników.

Więcej wody w kanałach[edytuj kod]

To dopiero początek

13 lutego 2013

Papież odchodzi, a zima powraca! W związku z kolejnymi opadami śniegu Polacy nie próżnują w poszukiwaniu alternatywnych źródeł rozrywki. Wprawdzie nie pierwszy i nie ostatni raz ludzie bawią się na tyle śmiało, że w kanałach co rusz można znaleźć butelki czy niedopałki fajerwerków z fragmentami bielizny, jednak niedawno podczas rutynowego przeglądu wodociągów odnotowano... niespodziewany przyrost monotlenku diwodoru. Jaka jest tego przyczyna?

Wszystko zaczęło się od trzęsienia ziemi. No... prawie.

Pani Krysia (56 l.) spacerowała spokojnie pod blokiem, kiedy jeden z jej sąsiadów postanowił zrzucić zalegający na antyparapecie śnieg oraz sople lodu. Jak można się domyślać, zamarznięta woda ze wstrząśniętej blachy spadła na biedną kobietę, zaś sama bohaterka odczuwała dyskomfort jeszcze przez kilka dni.

Mazak wiodący lud na barykady[edytuj kod]

8 lutego 2013

W oddziale słynnego Luwru we francuskim mieście Lens doszło do zuchwałego napadu – młoda kobieta, uzbrojona po zęby we wszelkiej maści mazaki, flamastry i wiadra farby olejnej zdewastowała jeden z najsłynniejszych romantycznych obrazów, „Wolność wiodąca lud na barykady” nabazgrany przez E. Delacroix. 28-latka, nie zważając na okładających ją tonfami strażników, namalowała kilka karnych kutasów, po czym zwieńczyła swoje dzieło napisem „AE911”.

– Na szczęście większość zwiedzających nie zwraca uwagi na wandalizm, gdyż po dojściu do obrazu od razu kierują wzrok na odkryte piersi Wolności – mówi dyrektor muzeum, Pierre Maisonneuve. – Wśród kobiet dużą popularnością cieszy się długa strzelba, trzymana przez jedną z postaci.

Styczeń 2013 – Koniec dyżurów w szafie, Płyta winylowa z lodu i Kryzys wkracza na porodówki[edytuj kod]

Koniec dyżurów w szafie[edytuj kod]

Brede-LilleBrede-wardrobe.jpg

25 stycznia 2013

Posłowie Ruchu Palikota wychodzą z coraz to bardziej liberalnymi propozycjami. Tym dziwniejsze jest to, że jedna z nich ma zdelegalizować prywatne instytucje towarzyskie, jakie tworzą szafy oraz ukryte w nich kochanki (w niewybrednych żartach o księżach – ministranci). Jak potwierdza Robert Biedroń, takie szafy znajdują się także w Sejmie.

Apeluję do posłów, wszystkich posłów, wyjdźcie z szafy! – ujawnił w udzielonym wywiadzie poseł. Twierdzi, że to pomoże w załatwieniu związków partnerskich – Gdyby głosowali, zamiast siedzieć w tych szafach, to może by przeszedł projekt ustawy o związkach partnerskich?

Płyta winylowa z lodu[edytuj kod]

Telefunken-hs870-3.jpg

22 stycznia 2013

Tego już nawet Lady Gaga nie przebije. Szwedzki zespół Shout Out Louds zamroził nam dech w piersiach i... stworzył singla wydanego na winylowym krążku z lodu.

Na specjalnej aukcji internetowej melomani mogli wylicytować zestaw do samodzielnego wykonania takiej płyty. Składa się on ze specjalnie przygotowanej silikonowej formy i małej butelki wody destylowanej (pęcherzyki powietrza mogłyby zakłócić prawidłowe odtwarzanie lodowego mp3). Cena zestawu sięgnęła pięciu tysięcy koron.

Kryzys wkracza na porodówki[edytuj kod]

MatkaMadzi.jpg

7 stycznia 2013

Jako, że mamy kryzys, ludzie szukają oszczędności wszędzie gdzie tylko się da: jedni w cudzych kieszeniach, inni za sałatą, jeszcze inni pod dywanem. Przyszłe matki postanowiły w tej sytuacji zadbać o dobry start swojego dziecka i rodzić gdzie się tylko da, zapewniając tym samym swojemu potomstwu zniżki i darmowe przejazdy.

Pionierką była Anna N. z Sosnowca, która, chcąc załatwić dla swojego dziecka darmowe płyty z systemami operacyjnymi, urodziła w windzie.
– Oczywiście, dziecko będzie miało dożywotni darmowy dostęp do naszych produktów. – mówi Bill Gates, znany na całym świecie terrorysta. – Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że dziecko będzie się często wieszać, a jeśli dożyje dorosłości, zostanie saperem.

Grudzień 2012 – Rosjanie kradną szkło w Szanghaju![edytuj kod]

Akwarium.jpg

27 grudnia 2012

W centrum handlowym w Szanghaju (Chiny to są, trzeba było uważać na geografii!) zdarzył się niecodzienny wypadek – tamtejsze wielkie akwarium postanowiło pobawić się w samolot prezydencki i rozpadło się na kawałeczki. Dzięki szybkiej interwencji policji i 7884 zdjęciom autorstwa pewnego japońskiego małżeństwa, szybko udało się ustalić sprawcę.

Okazał się nim niejaki Michaił H., mieszkaniec małej wsi niedaleko Władywostoku, będący z wykształcenia bezrobotnym. Jak przyznał, dokonał tego, gdyż przeczytał na tabliczce w pobliskim skupie złomu, że cena szkła zanotowała najwyższy od 40 lat wzrost i obecnie kilogram kosztuje skrzynkę borygo i osiem nakrętek od słoików.

Listopad 2012 – nie wybrano[edytuj kod]

Październik 2012 – Sprzedam żonę, prawie nieużywana! i Skok ze stratosfery? Bułka z masłem![edytuj kod]

Sprzedam żonę, prawie nieużywana![edytuj kod]

19 października 2012

Pewien mieszkaniec Indii, wierny ferdkowej zasadzie „żeby się nie narobić, a żeby se zarobić” postanowił sprzedać swoją żonę, by w ten sposób uzyskać pieniądze na chleb. Ta historia jednych wzruszyła, innych gówno obchodziła, a jeszcze innych natchnęła do działania.

Szybko okazało się, że Hindus znalazł wielu naśladowców, zwłaszcza w naszym pięknym, płynącym mlekiem w proszku i bitą śmietaną kraju. W tej sytuacji redakcja Przedjutrza, jako pierwsza w Polsce dotarła do świeżo otwartego sklepu z żonami, znajdującego się w Sandomierzu.

– Widzi pan, ja zawsze chciałem być miliarderem. – mówi pan Darek, właściciel sklepu...

Skok ze stratosfery? Bułka z masłem![edytuj kod]

Pan-Twardowski-na-Księzycu.jpg

15 października 2012

Po udanym skoku spadochronowym Felixa Baumgartnera z ponad 39 kilometrów kipiące z zazdrości rządy większości krajów na Ziemi zapowiedziały pobicie ustanowionego przez austriackiego samobójcę skoczka rekordu wysokości. Nasza redakcja, mimo natłoku zajęć (pączki przecież same się nie zjedzą...) postanowiła przyjrzeć się z bliska przygotowaniom.

Najpierw udaliśmy się do radzieckiego kosmodromu w Bajkonurze, gdzie właśnie trwają polegające na umieszczaniu popiersi wszystkich I sekretarzy KC KPZR w kapsule przygotowania do skoku rosyjskiego kandydata, Wasilija Jezepowa. – Panie reporterze, to jest dziecinnie proste! – zapewnia szef projektu, profesor Aleksander Pincow. – Wystrzelimy Wasilija na pokładzie jednej z wycelowanych w Warszawę rakiet, a on w połowie drogi wyskoczy. Potem pokażemy w telewizji Jurija, jego brata-bliźniaka... uch, wygadałem się...

Wrzesień 2012 – Justin Bieber będzie grać w NHL[edytuj kod]

Nie zabijaj.png

Kalendarz Majów nieuchronnie zbliża się do końca. Co chwila czytamy na megawiarygodnych portalach o zwiastunach apokalipsy: jeziorach, w których woda zamienia się w krew, wirusach Zachodniego Nilu, wrzących rzekach w (of course) Rosji, spadających z nieba rybach, zaognieniu stosunków Iranu z cywilizacją i tysiącu innych. Ta wiadomość zmroziła jednak wszystkich sceptyków. Koniec świata jest nieunikniony – w męskiej lidze hokeja zagra kobieta!

O Justynie Bimber powiedziano już chyba wszystko, co można było sobie wyobrazić. Oprócz tego, że będzie naparzał kijem w najbardziej dynamicznej grze zespołowej świata. Co ciekawe, będą naparzać też w niego, ale już nie tylko butelką.

Spokojnie, spokojnie! Do występów w NHL jeszcze mu jej (raczej) daleko, dopóki szefami drużyn nie są dwunastoletnie dziewczęta. Gwiazdor popu dostał propozycję próbnego amatorskiego kontraktu od drużyny w zasadzie amatorskiej ligi ECHL, Bakersfield Condors. Sama liga jest tak mocno pełzająca, że PLH to przy nich mocarze, a co dopiero ekipa z Bakersfield... GM (General Manager, nie Game Master) tej drużyny twierdzi, że Bieber ma wyjątkowe zdolności. Jak mówi, Justyna „ma delikatne ręce, trochę umiejętności jeżdżenia na łyżwach i dewastujący strzał z nadgarstka”. Delikatne ręce i taki strzał, łamiący ręce nawet bramkarzom z NHL na dzisiejszym poziomie. To, że jest Kanadyjczykiem trochę go zobowiązało i dzięki temu umie wiązać łyżwy.

Sierpień 2012 – nie wybrano[edytuj kod]

Lipiec 2012 – Podsumowanie EURO 2012[edytuj kod]

Mario‑balotelli‑euro‑2012.jpg

Witamy ponownie w sprawie EURO 2012! Dzisiaj obchodzimy jakże radosne święto 30. z kolei dnia miniętego od finałowego meczu mistrzostw i z tej okazji trafia do was podsumowanie tego czempionatu!

Na wstępie warto wspomnieć o piłkarzu mistrzostw, na którego redakcja NonNews jednogłośnie wybrała Mario Ballotelliego w uznaniu za jego popisy na boisku jak i poza nim. Jego gole w meczu ze Szkotpami dały tytuł Hiszpanom, którzy wytarli ze statystyk słynne na cały świat zdanie Nikt nie obronił tytułu w mistrzostwach Europy. Sam Mario zaś stał się jedynym wygranym tych przegranych loserów z Włoch – zyskał na tych mistrzostwach nowy pseudonim Posąg i setki przeróbek swojej pozy po strzeleniu drugiej bramki. To chyba wystarczający powód do dumy, co nie? A z resztą – i tak ów Posąg dalej będzie uatrakcyjniał wizytę na klopie puszczając fajerwerki i rozpalał grilla w środku pokoju.


Czerwiec 2012 – EURO 2012: Czesi przypieczętowali zwolnienie Smudy[edytuj kod]

Fakt.jpg

To już jest koniec! Nie ma już nic! Jesteśmy wolni! Możemy pić!

Czesi pokazali drzwi naszemu szanownemu selekcjonerowi – Franciszkowi Cuda i to już mogło zasugerować, co się wydarzy jakieś 72 minuty później. Nasze orły udowodniły, dlaczego toczą wyrównane boje z takimi mocarzami, jak Wyspy Zielonego Przylądka, Jamajka czy Estonia. Niestety Czechy nie dały rady dostosować się do tego spektakularnego poziomu i już po pół godzinie zaczęli przypadkowo prezentować się lepiej od Polaków, którzy po kilku oddanych strzałach dostali rozkaz od rywali, by zacząć chodzić chaotycznie po swojej połowie.


Maj 2012 – Z wizytą w klubie AA[edytuj kod]

Schudniecie.jpg

Dostaliśmy niecodzienne zaproszenie. Sami wielokrotnie – i bez skutku – uczęszczamy na mityngi AA, zbiór różnych ludzi i atmosfera napięcia przypominają nam, członkom redakcji, lata bezwzględnej służby w wielkiej sprawie oporu przeciw komunizmowi. Dołączyliśmy wtedy do licznego grona odważnych opozycjonistów nękanych przez SB rozmową ostrzegawczą, szesnastominutowym „dołkiem” na komendzie, czasem profilaktyczną rewizją, podczas której nieludzki system zabierał nam kanapki piórniki i oszpecił z niejednej chusteczki. Niektórzy z drugiej strony barykady przyznają, słodząc nam, iż były to tak świetnie zakonspirowane działania, że w ogóle nic im nie wiadomo na ten temat. Zaproszenie wysłał do nas jeden z kolegów lat gniewnej młodości, tak jak i my prześladowany przez MO za niedozwolone eksperymenty, np. z kroplami Inoziemcowa. Nie jest to jednak taki zwykły klub.

Klub AA, czyli Aprowizacji Anorektyków, jest miejscem pomocy ludziom cierpiącym na anoreksję – rozpoczyna nasz znajomy. – Pomagamy tym biednym ludziom w walce z trudną chorobą, a trafiają do nas osoby w jej bardzo różnym stadium.

Kto na przykład? – zapytaliśmy.

Kwiecień 2012 – Czy lubisz prąd stały?[edytuj kod]

Zatokowy.png

Mrau? Dziękujemy za wszystkie listy ws. prądu stałego nadesłane do naszej zapracowanej redakcji. Prosicie, aby o prądzie stałym pisać dużo, krągłymi słowami, że gdyby nie prąd stały, to co...? My też nie wiemy, a na heretycką odpowiedź „prąd zmienny” nawet się nie poważymy. Wiemy jedno: ten reportaż nie będzie naszym ostatnim słowem w tej sprawie. Po serii wiadomości z zaprzyjaźnionego państwa Rosjan dziś czas na ich logiczną kontynuację. Reportaż o prądzie stałym.


Nasi redaktorzy wyszli na ulice największych polskich miast zadając krótkie i zwięzłe pytanie: „Czy lubisz prąd stały?”. Były momenty retorycznych uniesień, były łzy, nikt z nas – skąd zresztą mógł? – nawet nie przypuszczał, jak wielką potrzebę opowiedzenia kilku fraz na ten temat odczuwają tzw. zwykli ludzie. Lecz czy na pewno tacy zwykli?

Marzec 2012 – Kryzys zażegnany! Nonsensopedia doczekała się nowej grafiki na głównej[edytuj kod]

Sklepzakaz.JPG

Światowy kryzys gospodarczy wykończył wiele ludzkich istnień z wielu krajów na świecie. Mimo wzrostu PKB okazuje się, że również i naszej ukochanej Nonsensopedii owe zjawisko nie ominęło. Na szczęście z całkowitą ulgą możemy poinformować, że kryzys Nonsy dobiegł końca. MAMY NOWĄ GRAFIKĘ NA MEDAL I TERAZ TRZEBA SIĘ TAK WYDRZEĆ, BY WSZYSCY USŁYSZELI TĘ DOBRĄ NOWINĘ!

Zapewne każdy, kto miał styczność z Nonsensopedią w ostatnim półroczu jest zdolny do określenia majestatycznie olśniewającej Grafiki Na Medal.

Luty 2012 – Czy Kongres uzna majonez za instrument?[edytuj kod]

Gallery-19204972-500x500.jpg

Jak wiemy, Kongres Stanów Zjednoczonych lubi podejmować wielkie i ważne decyzje, jaką wcale nie tak dawno było uznanie pizzy za warzywo. Oto dziś ten sam Kongres obraduje nad kolejną przełomową ustawą, jaką jest uznanie majonezu za instrument muzyczny.

Projekt ustawy został wniesiony w listopadzie ub. r. przez republikańskiego kongresmena Patricka Rozgwiazdę, który komentuje to słowami:Cquote2.svg

Majonez to wspaniały instrument, wydaje bardzo czysty dźwięk! Kongres powinien uznać majonez za instrument jak najszybciej!
Cquote2.svg

Zdanie kongresmena podziela jego znajomy, Spongebob K.:Cquote2.svg

Patrick podjął bardzo dobrą decyzję, zgłaszając ten projekt, który pozwoli wyjść z podziemia wielu wirtuozom majonezu.
Cquote2.svg


Styczeń 2012 – „Złote Ziemniaki” rozdane po raz czwarty![edytuj kod]

So-much-win.png

Demokracja w mijającym roku była wyjątkowo modna. Stąd też – w imieniu wszystkich anonimowych protestujących – tegoroczne nagrody są demokratyczne, zaś administracja powstrzymała się od manipulacji i fałszowania wyników.

Laureaci zostali nagrodzeni w kategoriach: Wydarzenie polityczne 2011 na świecie, Wydarzenie polityczne w Polsce 2011, Katastrofa 2011, Win Świat (w tym Polska) 2011, Fail Polska 2011, Fail Świat 2011, Reality show 2011, Eksperyment 2011, Sportowiec 2011, Cytat 2011, Aktor/Aktorka 2011, Mem Polska 2011, Mem Świat 2011, Strona internetowa 2011, Film/serial Świat 2011 i Animacja 2011. Najbardziej demokratycznymi nagrodami ze wszystkich są jednak: Wielki Ziemniak Świat 2011, przyznawana dla szczególnie liberalnego intelektualnie zjawiska z ostatniego roku oraz Wielki Ziemniak Nonsensopedia 2011, będąca ekstraordynaryjnym odpowiednikiem nagrody dla Nooba roku na naszej stronie.

Grudzień 2011 – nie wybrano[edytuj kod]


Listopad 2011 – Rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich[edytuj kod]

Ruszyła inauguracja PŚ w Kuusamo. Już odbyły się dwa pierwsze konkursy, w których nie było naszego mistrza. Konkurs drużynowy miał być 26 listopada, ale był silny wiatr i przełożyli na poranek 27 listopada.

Nasi w jednoseryjnej drużynówce skompromitowali się 7 miejscem, ale przynajmniej wyprzedziliśmy Norwegię i Finlandię. Trochę później przeprowadzono kwalifikacje, w których wystąpiło 7 naszych. Do konkursu przeszło 5 Polaków, a odpadło 2. Tymi nielotami okazali się być Maciej Kot i Krzysztof Miętus. Maciuś jest na dobrej drodze do zrobienia 6 sezonów z rzędu z dobrym latem (w LGP 2011 był 9 w generalce) i beznadziejną zimą bez punktów. Krzysiu również zmierza do sezonu bez punktów po dobrym lecie (w LGP 2011 był 22 w generalce), lecz nie aż w tak wielkim stopniu jak Maciej Kot.

Październik 2011 – Bank spermy specjalnej troski[edytuj kod]

Po ostatniej aferze, kiedy rudowłosemu mężczyźnie odmówiono pobrania nasienia, niektóre banki spermy postanowiły zmienić strategię i podejść do tej lepkiej sprawy z bardziej opiekuńczym nastawieniem. Tak ma wyglądać nowo otwarte Centrum Zdrowia Plemnika w Sztokholmie, gdzie pracownicy hołdują nowym zasadom politycznej poprawności oraz osiągnięciom współczesnej medycyny i teologii

– Właściwie bank spermy to dosyć ostra nazwa - powiedział dyrektor placówki Joachim Valstarpf – koliduje z naszym pacyfistyczno-lewicowym profilem. Wolałbym określenie żłobek dla plemników. To bardziej oddaje ideały jakimi się kierujemy, a mianowicie wydanie na świat plemników zdrowych, silnych i szczęśliwych, wolnych od podziałów rasowych czy płciowych. Ponadto nazywamy ich plemnikami, nie spermą. Pan cieszyłby się, gdyby pana nazwać ubraniem?

Wrzesień 2011 – Urzędnicy wciąż 100 lat za internetem[edytuj kod]

French 87th Regiment Cote 34 Verdun 1916.jpg

Dużo śmiechu i zgryzot przyniosła wiadomość o dosyć kuriozalnym zachowaniu Urzędy Marszałkowskiego w Lublinie. Otóż radny z PiS poprosił o pewien materiał z odpowiedzią przez pocztę elektroniczną. Rezolutni urzędnicy wysłali mu listownie wiadomość, iż skłaniają się do jego prośby w sprawie wysłania e-maila. Ekipa Przedjutrza wybrała się do urzędów w dużych miastach, aby sprawdzić jak się ma sytuacja z postępem technologicznym w tych miejscach.

Każdy orze jak może – mówił wrocławski urzędnik Jaromir Śliwa przywiązując malutki liścik do nóżki gołębia. – Przyznam, że oszczędności są na porządku dziennym. Ostatnio musieliśmy zredukować o 1/4 ilość gołębi pocztowych. Nie zawsze nadążamy z wysyłką dokumentów. A ludzie jeszcze kupują koty... To prawdziwa zmora. Chyba przesiądziemy się na telegraf.

Sierpień 2011 – Niech mu polska ziemia lekką będzie[edytuj kod]

Lepper 2.jpg

Kto ma jakiekolwiek pojęcie o roli bądź etymologii wie, że sierpień jest czasem żniw. I chociaż Ponury Żniwiarz swą robotę wykonuje o każdej porze roku, nie wygląda na to, aby w tak znamiennym okresie szukał sobie partnerów do pomocy. A może jednak?

Tak, drodzy Państwo, to nie żart. Tym razem kosa trafiła na kwiat polskiej roli, bohatera naszych artykułów starszej daty i Bachusa Północy – Andrzeja Leppera. Póki co wiadomo tyle, że kosie mógł towarzyszyć sznur do snopowiązałki albo słynny biało-czerwony krawat. Wprawdzie Wikipedia podaje, iż zdarzenie miało miejsce w stolicy, ale my mamy wątpliwości: czy na pewno tak związany z naturą działacz chciałby dokonać żywota w wielkim mieście?

Lipiec 2011 – Woda na Marsie[edytuj kod]

Eau sur mars.jpg

Już niedługo Ziemia przestanie być ostatnim bastionem życia w Układzie Słonecznym.

Według amerykańskich naukowców na Marsie istnieją spore zasoby wodne. Jak mówi prof. George Home z Uniwersytetu Hogwart Harvard:

Sondy które kupiliśmy od Ruskich za marne grosze, w końcu się przydały i wróciły na Ziemię z próbkami wody, która (jak okazało się po badaniach) nadaje się do picia!
Na takiej samej zasadzie jak muchomory nadają się do jedzenia – dodał inny naukowiec.

Nasz reporter miał okazję spróbować tej wody, jednak krótko po tym dostał zatrucia pokarmowego, co tylko świadczy o tym, że na Męskiej Planecie znajdują się żywe mikroorganizmy.

Czerwiec 2011 – Rosja: Koniec z pietruszką[edytuj kod]

Czy prohibicja pietruszkowa rozszerzy się na inne kraje?

4 czerwca 2011

Rosja wchodzi w kolejny etap walki z przemysłem narkotykowym. Naczelny lekarz właśnie wydał wojnę pietruszce – śmiertelnie groźnej substancji, która coraz poważniej zagraża trzeźwości rosyjskiego społeczeństwa.

Pietruszka to śmiercionośny i bardzo silnie uzależniający narkotyk. – oświadczył na zwołanej specjalnie konferencji prasowej – Zawiera apiol, nieaminowy prekursor 2,5-dimetoksy-3,4-metylenodioksyamfetaminy. Już sama nazwa powoduje halucynacje, utratę sprawności psychoruchowej oraz utratę kontroli nad własnym zachowaniem.

Pietruszka już została wpisana na listę substancji narkotycznych. Plantatorzy mają niewiele czasu, by zwinąć interes i zatrzeć wszelkie ślady.

Wkrótce milicja policja zacznie naloty sklepów i plantacji, w których mogło dojść do produkcji i obrotu nielegalną substancją. – zapewnia naczelny lekarz Rosji – Również osoby uprawiające pietruszkę w domach i przydomowych ogródkach nie mogą spać spokojnie. Będziemy z całą surowością karać każdego, kto świadomie będzie używać tej substancji.


Maj 2011 – Szwedzkie masło na koniec MŚ[edytuj kod]

Witamy na obszernej szczerej relacji z Mistrzostw Świata w hokeju anno domini 2011! Mamy dla was szereg zestawień i krótki opis tego, co na opis względem Nonredaktorów zasługuje.
29 kwietnia (wybitnie zimowo, nie?), niedaleko, bo na Słowacji rozpoczęły się te rozgrywki, zwane MŚ Elity. Oczywiście od dobrych paru lat nie ma tam Polaków, rzecz to jasna i pewna. Nieprędko się zanosi zresztą na zmiany. Pierwsza na lodowisko w Bratysławie wyjechała niezła kosa, bo zagrały ekipy ZSRR i III Rzeszy.


Kwiecień 2011 (nonnews usunięty)[edytuj kod]

Marzec 2011 – Naukowcy: Kup pan kota[edytuj kod]

29 marca 2011

Kot

Amerykańscy naukowcy dokonali kolejnego rewolucyjnego odkrycia, które niestety nie ucieszy miłośników psów. Okazało się bowiem, że spośród zwierząt domowych koty mają najlepszy wpływ na człowieka.

Ich badania dostarczają dowodów na to, że koty wpływają kojąco na układ nerwowy, pomagając nam uspokoić się i zrelaksować. Działają także korzystnie na układ krwionośny. Pozwalają leczyć nadciśnienie, a także obniżają poziom cholesterolu, trójglicerydów i innych paskudztw we krwi.


Luty 2011 – Bez kałuż nie przetrwamy[edytuj kod]

Jak widać, problem nie należy do błahych

23 lutego 2010

Nadchodzący deficyt wód źródłowych w skali globalnej jest faktem. Szacuje się, że najbliższe dwudziestolecie przyniesie nie tylko zbiorowe klimakterium u mężczyzn, armaggedon i sianie bałachu, ale także spadek zasobów wodnych, co będzie skutkować fatalnymi w konsekwencji suszami. Wczorajsze specjalne posiedzenie angielskiej Izby Lordów poświęcone rozważaniom nad malejącą amplitudą opadów londyńskiej deszczówki świadczy, że tylko skrajnie nieodpowiedzialny ignorant powie, że to jakieś żarty.

Nie ma mowy o jajach, nawet w grobie Grahama Chapmana jest ostatnio znacznie ciszej. – martwi się sir Alistair Burkett, szef Stowarzyszenia Hydrologicznego im. Królowej Matki. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się rozwiązanie tego palącego problemu, to będzie on jeszcze bardziej – zakasłał sucho – palący i nie będzie go można ugasić.


Styczeń 2011 – nie wybrano[edytuj kod]


Grudzień 2010 – Wybrano imiona maskotek Euro 2012[edytuj kod]

To naprawdę fajne maskotki!

4 grudnia 2010

Już wszystko wiadomo! Piękne inaczej maskotki Euro 2012 zostały ochrzczone jako Slavek i Slavko!

Właśnie tę opcję wybrano spośród trzech Czechosłowackobrzmiących propozycji. Wielu kibicom trudno się pogodzić, że do głosowania nie zostały przyjęte ich propozycje imion takie jak Bida z Nędzą czy Pivko i Vodko. O wynikach zadecydowali ludzie odpowiedzialni za głód na świecie, czyli klienci restauracji McDonald's i Dzieci Neo, które przez pomyłkę trafiły w Internecie na stronę FIFA.

Nasi reporterzy zapytali o zdanie na temat samych maskotek najwybitniejszych obywateli naszego globu:


Listopad 2010 – III wojna światowa właśnie się rozpoczyna[edytuj kod]

Jeszcze kilka minut...

10 listopada 2010

Światowy konflikt nuklerny jest o krok. Wisi na włosku. Atmosfera jest napięta jak jeszcze nigdy.

To nie są żadne wymysły upośledzonej baby. Ta przepowiednia musi się sprawdzić. Jeszcze kilka minut. Inne się sprawdziły, więc czemu ta największa miałaby się nie sprawdzić? Musi się sprawdzić. Jeszcze kilka minut.

Zaraz, zaraz. Jeszcze to czytasz?! Uciekaj do schronu!


Październik 2010 – Polacy: Nie chcemy podwyżek płac[edytuj kod]

Żadnych zmian!

29 października 2010

Unia Europejska wypowiedziała wojnę biedzie. Parlamentarzystka Ilda Figuieredo z Portugalii opracowała przy wsparciu Nordyckiej Zielonej Lewicy oraz kilkudziesięciu innych europosłów projekt ustalenia pensji minimalnej na poziomie 60% średnich zarobków. Wzbudziło to falę niezadowolenia w Europie. Fala dotarła także do Polski.

Mowy nie ma – grzmi pan Henryk, właściciel pracowni xero w Chełmie. Obecnie zarabiam 1760 zł netto, a po podwyżce miałbym 1800 zł. Co ja z taką kupą forsy zrobię? Workiem będę te tysiąc osiemset zabierał? A daj pan spokój, nawet w domu nie miałbym gdzie tego zmieścić.


Wrzesień 2010 – W Sulejówku na jedno kopyto[edytuj kod]

11 września 2010

W podwarszawskim Sulejówku, miejscu zamieszkiwanym niegdyś przez samego marszałka Piłsudskiego dochodzi do serii niezwykłych i tajemniczych wydarzeń. Mieszkańcy miejscowego osiedla chcący iść na skróty przez pobliski las kolejno padają trupem potykając się o wyciągnięte kopyto. Dziś dzięki wysiłkom amerykańskich naukowców wiemy, że właścicielką kopyta jest legendarny koń Legionów – Kasztanka. O szczegółach poniżej.

Wszystko zaczęło się w lipcu. – opowiada pan Nguyen, nielegalny imigrant z Wietnamu. – Spoczywałem spokojnie w ściółce leśnej w przebraniu Borowika Maczugowatego (Boletus Clavipes), póki nie zerwał mnie miejscowy policjant. Miałem pecha, bo te gatunki borowików występują tylko na kontynencie amerykańskim i patrolujący grzybostan funkcjonariusz natychmiast mnie rozpoznał. – dodaje. – Zacząłem uciekać i nagle usłyszałem wielki huk.Lipiec 2010 – Powrót komentatorów TVP z RPA[edytuj kod]

„Element kryminogenny zabrał mi tupecik”

21 lipca 2010

Wczoraj po długiej podróży samolotem z przesiadką w Kabulu wrócili do Polski komentatorzy Telewizji Polskiej. Przyczyną opóźnienia były niesnaski w obozie spikerów, instytucja przy Woronicza nie podołała także finansowo. O szczegółach mówią sami zainteresowani.

Nie ukrywam, że jestem bardzo niezadowolony z tego co się działo – mówi Jacek Jońca. Żona wykupiła mi na lipiec lekcje fortepianu, a ta szuja prezes wysłał mnie na jakieś komentowanie. Foldery Orbisu, w jakie nas zaopatrzono nie były z RPA, bo widniały na nich ulice, którymi przechadzali się sami biali. Teraz byłem jedynym białym w dzielnicy, gdzie wynajęto mi pokój z czarną rodziną, która ukrywa białego rugbistę.


Czerwiec 2010 – Koleją przez Saharę[edytuj kod]

4 czerwca 2010

W siedzibie warszawskiego nowoczesnego konsorcjum transportowego „Ciężki dwukołowy wóz z budą, bez resorów, ciągniony przez osły, konie lub woły” przy ul., której do tej pory jeszcze nie wybudowano powstał niezwykły pomysł. Grono inżynierskie opracowało projekt linii kolejowej przez Saharę mający na celu skomunikować ze sobą wszystkie wierzchołki wydm oraz zapewniać swobodny przepływ ludów koczowniczych. Redakcja NonNews udała się w tym celu aż na Saharę, by porozmawiać o niezwykłej idei z będącymi na miejscu projektantami.

Na rozmowę stawili się cali nadzy do pasa inżynierowie, aby wprowadzić nas głębiej w tajniki pustynnej kolei żelaznej. Po całej masie modnych w tamtym rejonie dykteryjek na temat żywych lub nie mieszkańców pustyni zaczęli snuć wielką narrację planistyczną.


Maj 2010 – Komisja Europejska pracuje nad unifikacją alfabetu w UE[edytuj kod]

Alfabet IPA, już wkrótce nowym alfabetem Grecji i Bułgarii

25 maja 2010

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Katarzyna Ashton przyznała trzy dni temu, że Komisja pracuje nad stworzeniem jednolitego alfabetu europejskiego, który otrzymał już roboczą nazwę – euroalfabet.

Odkąd Bułgaria weszła do Unii, cyrylica stała się oficjalnym alfabetem Unii, obok słusznej łaciny i mniej słusznej greki – mówi Katarzyna Ashton. – To wprowadziło zamęt w strukturach Unii. Tyle alfabetów na tak małym terenie! I do tego te różne śmieszne znaczki nad literkami! Widzieliście kiedyś tekst napisany po czesku!? Jakby ktoś bazgrał nad literkami! My, Anglicy, uznaliśmy że to strasznie irytujące. Obecnie przekonuję innych komisarzy, że moja inicjatywa ujednoliconego alfabetu jest słuszna. Mamy już wspólne rynki, walutę, instytucje, prawo, więc czemu nie mielibyśmy mieć wspólnego alfabetu. Francuzi nie chcieli uznać języka angielskiego za jedyny słuszny język Unii, ale alfabet powinni uznać. Prawda?


Kwiecień 2010 – Jadę sobie dziurą, aż tu nagle...[edytuj kod]

Mamy już takie same pęknięcia, takie same ubytki. A nasze koleiny już dawno przegoniły ich koleiny

19 kwietnia 2010

Jak donoszą amerykańscy naukowcy, stan dróg w Polsce jest zły jak nigdy. Zarządcy dróg ledwo nadążają wypłacać kierowcom odszkodowania za brak dziur w jezdni.

Od wielu lat nasi politycy wytrwale przyzwyczajają nas do jazdy w fatalnych warunkach, ale to, co spotyka kierowców tej wiosny, przechodzi wszelkie wyobrażenia.
Jechałem sobie dziurą, a tu nagle przede mną wyskoczył kawałek równego asfaltu. – opowiada dziennikarzowi NonNews jeden z łódzkich kierowców – Nie dałem rady go ominąć, bo rozciągał się praktycznie na całą szerokość drogi. Jestem w szoku, będę domagał się odszkodowania za poniesione straty moralne.

Rzeczywiście, problem braku dziur jest poważny jak nigdy. – przyznaje starszy aspirant Jan Kowalski z małopolskiej drogówki – od początku roku zanotowaliśmy 324 przypadków uszkodzenia pojazdów na skutek złego stanu technicznego dziur, a często wręcz braku ubytków w jezdni.

Przypisy

 1. Kampania przed następnymi wyborami zatem już rozpoczęta
 2. W zależności od długości i rozmiaru artykułu
 3. Woleliśmy być czujni, gdyż wiadomość o kradzieży samochodu dostaliśmy w sobotni ranek od Macieja Pawlickiego
 4. Gdyż w piątek jest ryba smażona na smalcu, a w niedzielę rosół z resztkami z całego tygodnia, albowiem nie można wyrzucać jedzenia
 5. Od tej chwili wszelkie odnośniki liczbowe wyrażane będą w systemie decymalnym
 6. Około, bo z adminami to jak z papieżami – niektórzy byli nie całkiem, inni rezygnowali, ale nie do końca, inni byli na urzędzie po kilka razy i takim oto sposobem numeracja się rypie
 7. Data zgadza się z rocznicą sowieckiej napaści na Polskę, a godzina ze śmiercią Papieża – przypadek?