FotoŁowca 2020
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Nonsensopedia:Artykuły na medal/Archiwum/2013

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Artykuły na medalInżynieria komunikacyjna

[[Plik:ZnakCK.jpg|150px|right|Zdaniem medycyny i polityki, w której ekspertem jest każdy Polak. Zajmuje się szeroko pojętym drogownictwem oraz zarządzaniem ruchem drogowym. Co ciekawe współcześnie jest uznawana za naukę bardziej filozoficzną niż ścisłą, gdyż istnieje wiele inżynierskich rozwiązań danego problemu ruchowego, a ich zastosowanie zależy od tego, czego oczekuje inwestor co myśli sobie rzeczony inżynier. Przez lata zrodziło się wiele mniej lub bardziej chorych koncepcji, postaramy się przedstawić niektóre z nich.

Nonźródła:Bohaterowie Nieepizodyczni

Zdjęcie makro książki.jpg

Witaj. Nazywam się Janusz Montoya. Przysiądź się do mnie, porozmawiajmy. Tak, wiem, ten lokal wygląda fatalnie. Ale sam wiesz że w taką burzę lepiej nie wychodzić na zewnątrz. A skoro i tak nie masz co robić, to równie dobrze możesz wypić ze mną drinka, prawda? No, dobry wybór. Jak już mówiłem nazywam się Janusz Montoya. Nietypowe nazwisko, prawda? To dlatego że mój ojciec pochodził z Hiszpanii. Dobry był z niego Bohater, porządny...
Cóż to za zdziwiona mina? A, chodzi o to że nazwałem ojca bohaterem, tak? Widzisz, tatuś nie był zwyczajnym człowiekiem. Był Bohaterem Nieepizodycznym. Cóż, widzę że Cię zaciekawiłem. Tak, Bohaterowie Nieepizodyczni. Wspaniały temat do rozmowy. Masz szczęście – lepszego informatora nie znajdziesz. W końcu jeden z nich był moim ojcem, prawda?

Poradnik:Jak zostać muzykiem

Twój nowy język ojczysty
Rytmika, twoja nowa ukochana. Powieś ten obrazek nad łóżkiem, w miejsce wiszącej tam gołej baby

Marzy ci się kariera muzyka? Chcesz niczym młody bóg mieć u swych stóp tysięczny tłum, wsłuchujący się w każdy dźwięk twojego instrumentu? Chcesz wyrywać laski na tekst „gram w kapeli, maleńka”? Czytaj dalej!

Podstawy

  • Przestań czytać w sieci jakieś durne poradniki i wracaj do ćwiczeń!
  • Czytasz dalej? No dobrze, zapamiętaj – Bozia nie stworzyła naszych ciał do walenia w klawisze, szarpania strun czy dmuchania w rury. Musisz swoje ciało tego nauczyć. Więc co tu jeszcze robisz? Wracaj do ćwiczeń!
  • Dość ćwiczeń na dziś? No dobrze. Zapomnij o „talencie”. Talent to 1%. Cała reszta to ćwiczenia. Więc może tak... wracaj do ćwiczeń!
  • Ćwiczenia wychodzą już bokiem? Paluszki bolą, w głowie się kręci? To dla relaksu i odmiany może trochę poćwiczysz?

Marshall Amplification

MIETEK MARSHALL copy.png

Marshall Amplificationbrytyjska firma produkująca wzmacniacze kultowe oraz pierwsze i jedyne w swoim rodzaju hi-gainowe machiny muzyczne, od 1962 roku wiernie służące jako ołtarze do przywoływania demonów podczas koncertów.

Historia

Wszystko zaczęło się w roku 1962 w Londynie, gdzie perkusista Jim Marshall założył sklep z akcesoriami „kuchennymi” – talerze oraz gary i kotły. Sklep był często odwiedzany przez głodnych wzmacniacza gitaruchów zbyt biednych na kupno Blendera sprowadzonego ze Stanów i zachęcili Jima, żeby spróbował skonstruować coś na wzór tegoż. Piec z swoim asortymencie miał tylko basista, więc pod nóż trafił Człowiek-Okoń. Żeby danie się nie spaliło po podpięciu do brytyjskiego gniazdka, była potrzeba użycia aż czterech głośników, wymontowanych z jakiegoś radia. W konsekwencji powstało danie o apetycznej nazwie „JTM 45” oraz dość ostrym, jak na tamte czasy, brzmieniu – obwody zaczęły produkować przester – które spłodziło i ukształtowało rock and rolla oraz rocka.

Poradnik:Jak przywołać demona

Marzy ci się taki pupilek?

Jak przywołać demona – poradnik.

Denerwuje cię teściowa? Pies sąsiada nie daje ci spać? Nie możesz trafić kluczem do zamka? Jeśli tak, to ten poradnik najpewniej jest dla ciebie. Przedtem jednak wykonaj mały test. Na początek obal kielicha. Jeśli denerwujący cię problem nie zniknął, obal kolejnego. Skończył ci się napój bogów i ciągle męczy cię wkurzający sąsiad, złośliwa nauczycielka, czy bezpański kot lewitujący za twoim oknem? W takim razie ten poradnik na pewno jest dla ciebie!

Przygotowanie ogólne

Na początek musisz zdobyć książkę Ars Goetia. Zawiera ona opisy przywołania 72 dwóch demonów, które pewien Żyd zmusił do służby ludziom. Jeśli nie znasz łaciny możesz poszukać wydania angielskiego napisanego przez wujka Crowleya. Pamiętaj jednak, że sam zakup to dopiero początek. Rytuał przywołania jest niezwykle skomplikowany, i wymaga znajomości różnego rodzaju nauk ścisłych i sztuk rzemieślniczych.

George Washington

Jeden z najlepszych portretów George'a Washingtona

George Washington (znany w Polsce jako Jerzy Waszyngton) – pierwszy prezydent i wynalazca Stanów Zjednoczonych, generał i polityk, wódz naczelny Armii Kontynentalnej, deputowany do Kongresu Kontynentalnego, doktor prawa, członek grupy trzymającej władzę, mason, rolnik, kulturysta, druid, żołnierz i czołgista.

Krótko mówiąc, urodzony w czasie oświecenia człowiek renesansu o rozległych horyzontach.

Lata młodości

George Washington już jako mały chłopiec był niezwykły – urodził się aż dwa razy, 11 lutego 1732 oraz 22 lutego 1732. Od początku także wykazywał zapędy mesjanistyczne, rodząc się w stanie Wirgini. Jego rodzice nie dostrzegli jednak w pełni jego niezwykłości. Prawdopodobnie dlatego, że byli bardzo zajęci, czego owocem było zapewnienie George'owi dziewięciorga rodzeństwa.

Blashyrkh

Blashyrkh latem

Blashyrkh (Grim and Frostbitten Kingdom of Blashyrkh) – królestwo w północnej Europie. Historia kraju sięga czasów przed Chrystusem. Tylko śnieg, mróz i ciemność, które do dziś spełniają ważne funkcje państwowe. Obowiązującym w kraju ustrojem jest monarchia konstytucyjna. Językami urzędowymi są blashyrczański i norweski (bokmål). Inne popularne języki to angielski, rosyjski i polski. Siedzibą króla są najwyższe szczyty gór Blashyrkhu, siedzibą parlamentu – Bergen.

Historia Historia państwa blashyrczańskiego sięga czasów przed Chrystusem, kiedy nad ludami Skandynawii spokojnie trzymali pieczę Odyn ze swoją zgrają. Począwszy od okolic Bergen na północ, gdzie było zimno jak diabli, osiedlili się ludzie o skrzekliwych głosach i czarno-białej skórze, zwani wówczas po prostu ludźmi czarnego metalu. Ci osobnicy cechowali się wyjątkową odpornością na zimno – spokojnie przemierzali mroźny bezkres tych ziem odziani jedynie w spodnie z czarnych skór.

Awantura o kasę

Fortuna kołem Ibisza się toczy

Awantura o kasę (ur. 2002, zm. 2005) – polsatowski teleturniej prowadzony przez najjaśniejszą gwiazdę – Krzysztofa Ibisza. Jak sama nazwa wskazuje, polegał on na awanturowaniu się o pieniądze, niezbyt duże nawet jak na tamte czasy. Awanturowały się cztery drużyny (trzy kolorowe – niebiescy, zieloni i żółci oraz mistrzowie – szarzy zwycięzcy poprzedniego programu), z czego tylko jedna w obydwu etapach gry.

Awanturnicza mafia

W programie najważniejsze były trzy osoby:

  • Krzysztof Ibisz – bo bez charyzmatycznego prowadzącego, ubranego w strasznie przykrótką sutannę, żadnej awantury nie będzie.
  • Natalia – podaje wszystko na tacy, używana najczęściej do przynoszenia przedmiotów przy kategoriach ciekawostki i czarna skrzynka. Osobista służąca Krzysia, nieraz przynosiła mu deskę zastępczą w zamian za tę, którą rozbijał uderzając jak oszalały młotkiem z triumfalnym okrzykiem sprzedane!
  • Arbiter – nikt nigdy nie widział jego twarzy, ale czasem w programie można było usłyszeć od Krzysztofa, że arbiter uznał, że... To dowodzi, że nad prowadzącym czuwa ktoś postawiony wyżej, ale to nie przeszkadza nikomu w robieniu machlojek (czyt. podpowiedzi ze strony publiczności).

Nonźródła:Charakterystyka gatunków ludzkich

Najzwyklejszy w świecie człowiek, jakiego codziennie można spotkać na ulicy

Charakterystyka gatunków ludzkich – suplement do podręczników biologii dla klasy pierwszej gimbazjum wykonany przez grupę badaczy w warunkach normalnych w Polsce. Zespół wydający suplement obradował trzy dni i zadecydował o ustaleniu poniższej systematyki związanej z ludzkością wraz z dokładnymi opisami, cechami charakteru, wreszcie zaletami oraz wadami poszczególnych gatunków, podzielonych na pięć grup. Informacje tutaj podane mogą być niedokładne bądź pominięte wskutek braku dostatecznej ilości danych – Nonsensopedia nie odpowiada za ewentualne pomyłki. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Człowiek zwykły

Podstawowy gatunek człowieka, z którego wyewoluował człowiek inteligentny. W późniejszym czasie podzielił się na pięć grup. Jest to przeciętna i najbardziej rozpowszechniona forma człowieka na Ziemi. Niska inteligencja jest im potrzebna jedynie do zrozumienia i wykonywania pracy fizycznej. Z reguły osobniki te nie zostały stworzone do wyższych celów, w przeciwieństwie do człowieka inteligentnego.

Leif Edling

Zdjęcie wykonane aparatem termowizyjnym

Leif Edling (także Czarne Serce Candlemass, ur. 6 sierpnia 1963) – szwedzki basista, lider tak wielu zespołów, że sam ich już nie potrafi wymienić. Jest tak mroczny, że pochłania padające na niego światło.

Wczesne lata

Edling urodził się w typowej małej mieścinie ukrytej w mrocznych ostępach Szwecji – wszyscy jej mieszkańcy byli rybakami, a życie na ulicy zamierało wczesnym popołudniem, jeśli nie liczyć błąkających się bez celu draugrów, polujących na małe dzieci. Jego narodziny poprzedzone były wieloma znakami zwiastującymi wyjątkowe wydarzenia, między innymi kury przestały się nieść, a księżyc przybrał czerwony kolor.

Dżuma

I Ty zapłać lekarzowi okruszkami za diagnozę!

Dżuma (znana też jako czarna śmierć, morowe powietrze, łac. Pestis) – choroba bakteryjna przenoszona przez pchły, wektory i punkty przyłożenia, atakująca przede wszystkim gryzonie, sporadycznie ludzi. Za dżumę odpowiedzialny jest mikrob Yersinia pestis, przez antyfanów łaciny nazywany pałeczką dżumy. Sama choroba zaś wzbogaciła dzieje ludzkości nierówną, aczkolwiek spektakularną, walką z przeludnieniem.

Postacie i pochodzenie choroby
Każdy Polak i katolik wie, że na początku była ciemność. W tej ciemności leżały okruszki chleba, które przyciągnęły szczury. Biedne gryzonie, zaatakowane przez pchły, przeniosły się do Edenu, gdzie pozostawały niezagrożone przez naturalnych drapieżników. Zaniosły tam ze sobą dżumę dymieniczną atakującą węzły chłonne. Pierwszą ofiarą tej choroby był Abel, u którego dymienice były wielkości rajskiego jabłka. Z tego powodu ogród musiał zostać zamknięty, mieszkańcy wysiedleni, a brat zmarłego, Kain, został objęty kwarantanną i oznakowany.

Rewolucja francuska

Był jeden cały Ludwik, jest 0,1 i 0,9

Rewolucja francuska – masowe badania matematyczne polegające na odejmowanie ułamków o ¼ przeprowadzone na terenie Francji w roku latach 1789–1794. Choć głównym celem naukowców była zamiana procentów na ułamki, badano także powstawanie równań z jedną niewiadomą, przy doborze kierując się metodą przeciwnych współczynników. Z kronikarskiego obowiązku wypada nadmienić, że przy okazji ścięto łeb królowi.

Sytuacja przedrewolucyjna
Nim przystąpiono do prostych obliczeń, w kraju rósł niepokój. Wielu naukowców było zatrwożonych kondycją francuskiej matematyki, zwracając uwagę na liczne błędy i uchybienia, głównie w zakresie proporcji. Społeczeństwo francuskie podzielone było na trzy stany (duchowieństwo, szlachta oraz mieszczanie i chłopi), lecz ktoś słusznie zauważył, że gdzieś musi tkwić błąd, gdyż akcenty rozkładały się nie po ≃33.3%, lecz odpowiednio 1-1-98.

Nonźródła:Szczurem a prawdą

Pytam się, czy tak, kurna, wygląda cytryna?

Wody… Królestwo za łyk wody! Niewiele jest rzeczy tak strasznych jak ta, z którą przyszło mi się dziś borykać. Nieprzyzwoity ból głowy, który sprawiał, że chciało mi się rzygać… a może to nie od tego? W każdym razie jakby cierpień było mało to jeszcze dochodziło odrętwienie mięśni. Bądź coś w tym typie. Ale ja i tak piłem, piję i pić będę. Coś trzeba mieć z życia.

Nie zmieniało to faktu, że musiałem w końcu otworzyć oczy i zwlec się z wyra. Należało zmierzyć się z marnością tego świata, żeby mieć za co chlać. Leniwie wygrzebałem się z pościeli i podszedłem w stronę stojącego nieopodal stołu, celem uzupełnienia płynów. I wtedy zobaczyłem jego.

Nonźródła:Horoskop na rok 2013

Zodiaki0001.png

Gwiazdy są niezbadane? Nie dla nas! Nonsensopedyści prezentują jedyny taki horoskop na rok 2013. Przejrzeliśmy gwiazdy, złotka! Z nami nikt nie zginie!

Baran

Każdy Baran to osoba żywa i energiczna. Z tego powodu odczuwają wyjątkowo silną niechęć do zwłok (wśród zodiakalnych Baranów nie uświadczysz nekrofili). Często biega nago po lesie w środku zimy, by zużyć zbędne zapasy energii. Nie jest zbyt inteligentny, preferuje zajęcia związane z wyładowywaniem swojej energii życiowej (chociaż kopania grobów baaardzo nie lubi). Wadą Baranów jest potworny sadyzm i wredna przyjemność z oglądania rozjechanych kociąt (tzw. nekroparadoks Barana).