FotoŁowca 2020
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Nonsensopedia:Głosowanie nad zmianą nazwy kategorii meta

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nazwa kategorii Meta-strony Nonsensopedii wkurzała mnie od dawna. Skąd ta awersja - nie wiem. Wiem tyle, że sama nazwa meta-strony jest ciut niepoprawna i lepiej byłoby napisać metastrony (tak jak metamorfoza, metajęzyk). Słownik PWN twierdzi podobnie. Moja propozycja jest taka, żeby zmienić nazwę kategorii Meta-strony Nonsensopedii po prostu na Meta i każdy powinien wiedzieć o co chodzi. Robimy proste głosowanie, kto za, kto przeciw. Głosowanie błyskawiczne, do jutra najpóźniej (08.05.2006). Szoferka 05:20, 7 maj 2006 (UTC)

Yes check.svg

Za zmianą nazwy:


X mark.svg

Za pozostawieniem starej nazwy:

Dyskusja:

  • Jestem przeciwny zmianie nazwy kategorii z kilku bardzo prostych i oczywistych powodów:
    • 1 Nazwa Meta-strona jest systemem obowiązującym na KAŻDEJ innej Wikipedii. Jest to szeroko przyjęty standard rozpoznawalny dla użytkowników innych wiki.
    • 2 Sama nazwa Meta także jest nieprawidłowa. Szoferka powołując się na słownik PWN nie dostrzegła pewnego szczegółu i zaprzeczyła samej sobie: jak podaje tenże słownik: meta- «pierwszy człon wyrazów złożonych oznaczający: poza, po, pod, łącznie (z czym), wśród, według, prze-, wskazujący na następstwo lub zmienność czegoś, np. metamorfoza, metabolizm»

gr. Z tej definicji jasno wynika, iż samo Meta jest równie błędne co obecna nazwa.

  • Meta co? Brak określenia do czego odwołuje się to Meta. Jeśli dajmy na to, do Meta będzie należała strona Administratorzy, wówczas wyjdzie nam dziwaczne określenie Meta-administratorzy co jest moim zdaniem nielogiczne. =ZelDelet=(> 07:49, 7 maj 2006 (UTC)

...

  • Szczerze mówiąc, mi to tito. Hani.MD 12:22, 7 maj 2006 (UTC)
  • Ja nawet nie wiem o co chodzi za bardzo, róbta co chceta różnicy to nie zrobi wielkiej. ArturVonFornal 12:53, 7 maj 2006 (UTC)
  • Mi też to różnicy nie robi, ale zmienić wg mnie nie zaszkodzi, pod warunkiem, że ja się tym nie będe musiał zajmować ᒦᓂᐊ 14:58, 7 maj 2006 (UTC)
  • Czy ew. zmiana „Meta-strony” na „Meta” jest sprawą aż tak nie cierpiącą zwłoki, że wymaga błyskawicznego głosowania? Jestem przeciw, ale widzę, że już jest po terminie... :D Telefon 22:57, 9 maj 2006 (UTC)

Podsumowanie[edytuj]

Remis, zostaje jak jest. Szoferka 14:54, 10 maj 2006 (UTC)