Nonsensopedia:Kanciapa/projekt/zasady

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

[edytuj]

Jeżeli masz chwilę, postaraj się napisać krótką, a przekonującą według zaleceń z obrazka stronę. Materiały powinieneś/powinnaś czerpać ze strony brudnopisu.

Kurwa, nie o to chodzi :( To miały być krótkie, zwięzłe i chwytliwe strony, bez takich tabelek najlepiej. Risen911.gifRisen911spam.gif 00:13, cze 30, 2011 (UTC)

Projekt[edytuj]

wróć do strony głównej Kanciapy
Zasady

Tutaj możesz poznać wszystkie zasady obowiązujące na Nonsensopedii, kodeks karny, przykłady dobrych i złych artykułów i zasady redakcji.

Mądrość na dziś: Jeśli nie jesteś pewny, czy dany artykuł będzie zgodny z zasadami, zawsze możesz spytać się o to admina.
Icon-ciekawostki.png
Przede wszystkim

Ta strona ma Ci służyć za swoiste kompendium wiedzy o zasadach Nonsensopedii. Choć na pierwszy rzut oka jest ich bardzo dużo, nie musisz zapamiętywać ich wszystkich. To tak, jakbyś próbował zapamiętać CAŁĄ instrukcję pralki, chociaż niepotrzebna Tobie jest np. pomoc techniczna.

Na początek zapoznaj się z ogólnymi zasadami panującymi na Nonsensopedii:

Icon-uwaga.png
Zasady ogólne
  1. Nonsensopedia to encyklopedia internetowa tworzona za pomocą oprogramowania wiki, a to oznacza, że każdy ją może redagować.
  2. Nonsensopedia nie prezentuje żadnej opcji politycznej, religijnej czy jakiejś tam innej. Nasza opcja to brak opcji.
  3. Nonsensopedia jest stroną moderowaną – chociaż każdy może edytować, to każda zmiana jest sprawdzana przez administratorów i innych zaufanych użytkowników i może być odrzucona (wycofana).
  4. Nonsensopedia nie jest Wikipedią. Nonsensopedia to polska encyklopedia humoru, jej celem jest przedstawianie rzeczy w krzywym zwierciadle.
  5. Nonsensopedia nie jest wiarygodnym źródłem informacji. Zdanie „W warszawskim klimacie najlepiej rosną trawa i pasza dla świń, a także plastikowe palmy tryskające na mieszkańców zimna wodą” nie musi być prawdą.
  6. Nonsensopedia nie jest miejscem na pisanie o osobach prywatnych ani na pisanie blogów.

{{Panel głównej|

Icon-mapa.png
Przewodnik po profesjach

Każdy musi w końcu osadzić się w jednym zawodzie. Oto krótki opis każdego z nich (wszystkie są jednakowo potrzebne):


Icon-projekt.png
Trochę o stronie i dyskusji użytkownika

Każdy użytkownik ma swoją stronę użytkownika. Ma również dyskusję, na której rozmawia się o problemach/edycjach usera. Twoja strona użytkownika kryje się w prawym górnym rogu ekranu. Kliknij na Twój nick, a ukaże się pusta strona gotowa do wypełnienia.

Dyskusja czai się pod drugim linkiem. Zazwyczaj jeden z nonsensopedystów wstawia tam szablon {{Witaj}}. Na pytania w Twojej dyskusji odpowiadamy w dyskusji drugiego użytkownika (to skomplikowane, nie?).


Icon-ankieta.png
Linki