FotoŁowca 2020
W galerii twojego telefonu zalegają ci zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Nonsensopedia:Lista zadań administracyjnych (wiosna 2006)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Z związku z tym, że prawie nikomu się nie chce porządnie zabrać za administrowanie wychodzące poza kasowanie, a mamy teoretycznie 10 aktywnych adminów, przedstawiam listę zadań, którą udało mi się skonkretyzować buszując nocami po opustoszałej Nonsensopedii. Zadania mogą wykonywać również użytkownicy bez uprawnień administratorskich, ponieważ ograniczyło się w nich kasowanie, a na pierwszy plan wyszło porządkowanie i konsolidacja.

Jeśli użytkownik bez uprawnień admińskich chciałby usunąć stronę, niech doda szablon {{bu}} (bo {{sdu}} gdzieś przepadł), a ktoś z administatorów to potem usunie. Można też sprawdzić, jakie hasła linkują do tego, które dajemy do usunięcia (po lewej: narzędzia: linkujące) i zawczasu odciąć je od reszty.

Zadania, jeśli są niejasności albo niezgoda, można przedyskutować. Szoferka 16:35, 12 mar 2006 (UTC)

Zadania podstawowe[edytuj]

  1. Strony bez kategorii - kategoria stworzona przez bota Jaboji. 23 lutego bot wyłapał wszystkie strony bez kategorii i można stąd wybierać strony i nadawać im kategorie. Nadaje się tak: jeśli niespecjalnie wiadomo jaką szczegółówą kategorię nadać, to wrzucamy do ogólnej, np. Technika, Informatyka, a potem ktoś, kto się na tym zna (lub będzie się musiał poznać) przerzuci to odpowiednio. Ważne, żeby taką wstępną kategoryzację przeprowadzić, bo zawsze to część pracy będzie już wykonana.
  2. Nieskategoryzowane strony - tutaj jest trochę nowych nieskategoryzowanych strony, bo bot działał już prawie miesiąc temu.
  3. Porzucone strony - tutaj są strony, do których nie prowadzi żaden link. Jeśli są kiepskie, to można wywalić bez wyrzutów sumienia, jeśli nie, to trzeba dać wykonać zadania ponadpostawowe i końcowe ew. dać stuba.
  4. Kategorie - w kategoriach dalej jest nie za ciekawie, jest kilka idiotycznych do wywalenia, tylko trzeba przenieść hasła z nich do jakichś racjonalnych.

Zadania ponadpodstawowe[edytuj]

  1. Linki wewnętrzne - jest masa stron bez linków wewnętrznych. Moja koncepcja jest taka, żeby dodawać głównie linki do przedmiotów (kubek, stół, jabłko) albo pojęć (demokracja, eklektyzm, smutek), ale nie do czasowników, a widziałam już takie próby.
  2. Ustalanie stopnia pokrewieństwa - problematyczna kwestia. Jeśli są strony, do których nic albo prawie nic nie prowadzi, to należy znaleźć jakieś (najlepiej w pasujęcej im kategorii), które jest mu bliskie i dodać do Zobacz też.
  3. Wycinanie chuckizmów i rydzykizmów - wiadomo. Nawet z mięsem, jakby całe długie zdania były uzależnione od tego, że występują w nich szanowni panowie.
  4. Odcięcie haseł z największą liczbą linków od innych haseł, w których te linki nie powinny się znaleźć (Chuck, Rydzyk, Lepper, Rysio, Mandaryna).

Zadania końcowe[edytuj]

  1. Grafiki - jeśli grafiki są nieskłądnie rozrzucone lub żadna nie dotyka górnej linii hasła, to trzeba zrobić tak, żeby dotykała i żeby wszystkie jakoś wyglądały. W bonusie można poszukać fajnych grafik i dodać je do haseł, które żadnych nie mają.
  2. Wygładzanie dykcji. Wiadomo, że zdanie nie może się potykać na zakrętach, mieć niepoprawnej interpunkcji itd. Trzeba poprawiać takie rzeczy, z tym że wtedy trzeba niestety przeczytać sporo głupot.