FotoŁowca 2020
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Nonsensopedia:Wulgaryzmy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kanciapa / Powody usuwania haseł / Wulgaryzmy

Wulgaryzmy – jest to jedna z najczęstszych plag internetu i Nonsensopedii. Występują powszechnie w formie wyzwisk zamieszczanych najczęściej na stronach z prywatą i muszą być wraz z nią bezzwłocznie kasowane. Czasami brzydkie, niecenzuralne słowa są niezbędne dla spójności dobrego artykułu, wtedy wstaw {{cenzura3}} lub wstaw je bez cenzury, ale to może podziałać negatywnie na żywotność hasła.

Cenzura[edytuj]

Usuwanie wulgaryzmów to podstawa zapewnienia artykułom na Nonsensopedii dobrej jakości. Mimo wszystko pozostaw to administratorom. Cenzura nie powróciła. Wręcz przeciwnie. Staramy się nawet ją karykaturować, czego przykładem mogą być Kurwa, Cenzura i Słuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował ten niegodny fragment. 10 maja 2009 roku ocenzurowana została Strona główna.

Sprawy precedensowe[edytuj]

Czasami niektórych może denerwować, jeśli próbujesz ocenzurować słowo, które powinno być w wersji bez cenzury. Zdarzają się także sprawy precedensowe, gdzie niektóre znane artykuły mają wulgaryzmy w nazwie. Przykładami takich są Dupa i Gówno. Pamiętaj, jeśli jakiś wulgaryzm jest w pewnym haśle bardzo długo i mimo odwiedzin wielu cenzorów nie został usunięty, to najpewniej tak ma być. W razie wątpliwości zapytaj doświadczonego użytkownika.

Zabezpieczanie[edytuj]

Jeśli jakiś dobry artykuł jest ze względu na treść regularnie wulgaryzowany, może zostać półzabezpieczony, czyli dopuszczony do edycji jedynie przez użytkowników zarejestrowanych 4 dni lub więcej. Jeśli jeden z nich nadal wypisuje niecenzuralne słowa, może on zostać zabezpieczony przez adminów. To znaczy poczęstowany bananem.