Odkurzacz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Odkurzacz znaleziony w sklepie internetowym
Odkurzacz dla hardcore'owców
Morderczy odkurzacz z osadem nazębnym i nieświeżym oddechem
Odkurzacz wsysający zawartość Wikipedii

Odkurzacz – stalowa istota odżywiająca się kurzem. Pomaga swojemu właścicielowi pozbyć się nadmiaru tegoż. Właściciel to ktoś, kto podjął się trudów opieki nad odkurzaczem i zgodnie z umową na czas życia odkurzacza będzie go systematycznie dokarmiał.

Budowa[edytuj • edytuj kod]

Integralnymi częściami odkurzacza są:

  • Rury ssąco-tłoczącej;
  • Końcówki gębowej, która przysysa się do podłoża pokrytego świeżym pokarmem;
  • Brzucha bębnisto-workowatego, w którym gromadzi się pokarm;
  • Kabla z wtyczką do prądu napędzającego mechanizm ssąco-tłoczący.

Historia[edytuj • edytuj kod]

W toku ewolucji niektóre gatunki odkurzaczy wykształciły dodatkowo odnóża w formie wygodnych kółek, pomagające im sprawniej się poruszać. Starsze modele posiadały płozy, gdyż wtedy wiele podłóg, zwłaszcza za Żelazną Kurtyną, nie nadawało się do ruchu kołowego. Zupełnie pradawne odkurzacze były trzymane wyłącznie czułą ręką właściciela, który dbał o napełnienie ogromnego wora umieszczonego z tyłu.

Najbardziej rozwinięte gatunki posługują się już poprawiającymi smak i wartość kaloryczną posiłków nawilżaczami oraz szeroką gamą wygodnych narzędzi do przyjmowania pokarmu osadzającego się na przeróżnych elementach będących na wyposażeniu właściciela. Niestety, nawet te najdoskonalsze grupy odkurzaczy nie wykształciły jeszcze zdolności do samonapędzania się oraz nie nauczyły się porozumiewać, a także samodzielnie wypróżniać, dlatego żyją stosunkowo krótko, bo około 2 lata i umierają w samotności, najczęściej na skutek porzucenia przez właściciela dla nowszego, lepszego osobnika, a co za tym idzie na skutek zagłodzenia albo zbytniego nagromadzenia toksycznych, niewypróżnianych substancji. Dlatego właśnie potrzebne są kobiety właścicieli, aby skutecznie pomagały we wzajemnej komunikacji oraz egzekwowały karmienie odkurzacza.

Obchodzenie się[edytuj • edytuj kod]

Polecane sposoby wyegzekwowania karmienia odkurzacza przez męski rodzaj to:

  1. Postaw odkurzacz na środku często odwiedzanego i zakurzonego pomieszczenia (może być to również kurnik).
  2. Połóż na odkurzaczu kartkę z napisem: JESTEM GŁODNY! Efekt gwarantowany.

Główne i ulubione zabawy odkurzaczy, to psucie się akurat przed jakąś ważną wizytą teściowej lub Bóg wie tylko, kogo to zesłać do naszego domu może. Kolejną ulubioną zabawą jest psucie się, psucie się i dla odmiany – psucie się. Kiedy twój ulubiony zwierz nie reaguje, należy zawieźć go do doktora, gdzie cudownie się ozdrowi.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]