Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Orihime Inoue

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kenpachi jest w pobliżu!
Kenpachi jest w pobliżu!
UWAGA!!!
Kenpachi Zaraki zatwierdza ten artykuł!
Jeśli zamierzasz tu coś zepsuć, pamiętaj, że 11. dywizja czai się w pobliżu!
Pamiętaj!

KENPACHI TU JEST!
Inoue Orihime, to o nią się rozchodzi

Kurosaki-kun!

Orihime Inoue podczas każdej walki Ichigo

Inoue Orihime (jap. Cycata księżniczka) – jedna z głównych bohaterek anime Bleach. 15 letnia licealistka, chodzi do tej samej klasy co główny bohater Kurosaki Ichigo i jego paczka. Rozpoznawana jest po swoich długich rudych włosach i dużym biuście (głównie po biuście). Jak każda słodka i bezbronna bohaterka anime, Inoue jest cholernie wkurzająca, co jednak nadrabia urodą.

Umiejętności[edytuj • edytuj kod]

Pomimo, że zdolności waleczne Inoue są praktycznie równe 0, to i tak pomaga swoim sojusznikom dzięki swojej mocy. Owa moc, z której korzysta, pochodzi z jej lewej spinki we włosach. Prawdopodobnie właśnie dlatego moc ta jest tak bezużyteczna w walce[1]. Główne umiejętności Inoue to:

  • Santen Kesshun – Jest to tarcza w kształcie trójkąta, którą Inoue może przywołać do dowolnego punktu wokół niej. W praktyce tarcza okazuje się być ostatnią tarczą, jakiej Leonidas użyłby w Bitwie pod Termopilami. Raczej ciężko bronić się czymś, co pęka od byle uderzenia.
  • Koten Zanshun – Jedyna technika ofensywna Inoue. Przypomina trochę taką kolorową wersję rzutki ze światełkami. Oczywiście poza wkurzeniem przeciwnika, broń ta nie wyrządza mu jakichkolwiek szkód.
  • Sōten Kisshun – Z wyglądu przypomina trochę tarczę Inoue. W praktyce okazuje się czymś w rodzaju... machiny czasu, a przynajmniej takie ma działanie. Inoue otacza swój cel za pomocą tego czegoś i cofa go/to do momentu, sprzed x minut/dni/lat itd. Inoue z reguły używa jej na Ichigo i reszcie kumpli, gdy ci zbyt mocno oberwą po dupie.

Dość często zdarza się jej jednak zapomnieć o swoich umiejętnościach leczniczych przez co ginie spora ilość lubianych bohaterów. Orihime jest lubiana przez najmniejszy procent fanów, a pozostali życzyli jej śmierci do ostatniej sekundy.

Przypisy

  1. Próbowałeś kiedyś pociąć kogoś spinką do włosów?