FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

PKN Orlen

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Cysterna przewożąca musztardę do hot dogów

PKN Orlen Spółka Akcyjna – polska sieć budek z hot dogami. Targetem firmy są głodni świeżego mięsa kierowcy, stąd też budki są rozmieszczone wzdłuż głównych dróg. Często w sąsiedztwie budek znajdują się także sklepy, kawiarnie, a nawet stacje paliw.

Ostatnimi czasy Orlen uruchomił program lojalnościowy o nazwie „VITAY”, który stał się niezwykle popularny w kręgach hotdogożerców. Jego zasady są bardzo proste: kup 5 hot dogów lub zatankuj 5000 litrów benzyny, a otrzymasz hot doga gratis. Oprócz darmowych hot dogów przewidziane są też inne nagrody, ale ilość hot dogów, jakie trzeba w tym celu skonsumować (lub paliwa, które trzeba zatankować) przekracza ludzkie możliwości. Ryszard Kalisz ponoć próbował uzbierać na odkurzacz – przytył 100 kg, ale celu nie osiągnął.

Oprócz tradycyjnych hot dogów Orlen sprzedaje też zmodyfikowane genetycznie hot dogi o nazwie „VERVA”. Jak dotąd żaden śmiałek nie ośmielił się spróbować tego wynalazku.

Hymn pracowników ORLEN[edytuj • edytuj kod]

Nie lubię świąt
Tych roboczych niedzieli
To miało wszystko łączyć nas
A dzieli

Zbieraj punkty na hot-dogi
Wstępuj często w nasze progi
Tu napijesz się powera
Co cie nieźle sponiewiera
A za punkty kupisz żonie
Naszyjnik i pompkę

Na stacji
Tak się pracuje na stacji
Na stacji
Klient ma ja nie mam racji

Nie lubię świąt
I tych długich weekendów
Miał być dawno a nie widać
Happyendu

Tu klienci walą żywo
Rzadko który po paliwo
Zamawiają wciąż hot-dogi
A mi w dupę włażą nogi
Wkładam kurtkę i wychodzę
Tankować gaz
Na czas

Na stacji
Tak się pracuje na stacji
Na stacji
Klient ma ja nie mam racji

Nie lubię świąt
Tych roboczych niedzieli
To miało wszystko łączyć nas
A dzieli

Pierwszy Maja, Święto Pracy
Wokół bawią się rodacy
A ty stoisz jak ten ciula
I sprzedajesz wciąż Red Bulla
Wpadaj częściej tu na stację
Jestem zawsze

Na stacji
Tak się pracuje na stacji
Na stacji
Klient ma ja nie mam racji

Na stacji
Tak się pracuje na stacji
Na stacji
Klient ma ja nie mam racji

Nie lubię świąt
Tych roboczych niedzieli
Wszyscy wolne mają dziś
A o nas zapomnieli

Manager Sprzedaży[edytuj • edytuj kod]

Do pilnowania ilości sprzedawanych Hot-dogów Orlen używa tzw "Managerów Sprzedaży". Oto definicja "MS-a" wg. Ja_Lopez:

Menedżer Mikrorynku (łac. pseudomanagerus imbecylus orlenus)

- zwierzę z rodzaju orlenowców, zajmujące najniższy szczebel ewolucji spośród pozostałych. Spotykane głównie w pobliżu stacji benzynowy...ch. Cechą charakterystyczną jest jego zamiłowanie do toalet, gdy tylko znajdzie się na terenie stacji, zawsze się tam udaje. Naukowcy nie są zgodni, dlaczego tak się dzieje. Istnieją przypuszczenia, iż znajduje tam pożywienie lub są tam jego miejsca lęgowe.

Posiada niewielką pojemność mózgu, mimo tego porusza się dostojnym krokiem demonstrując swoją rzekomą wyższość. Będąc jednak nisko w hierarchii, specjalizuje się w lizaniu odbytów innym gatunkom z rodzaju orlenowców, co symbolizuje jego uległość. Na swoim terenie zwierzę to potrafi być agresywne, zwłaszcza gdy na terenie stacji panuje w jego mniemaniu nieporządek. Dzięki wyczulonym zmysłom potrafi z dużej odległości wyczuć obecność kurzu w najbardziej niedostępnych miejscach. Kieruje się instynktem i wymaga również takiego instynktu od obecnych również na stacji bardziej inteligentnych gatunków z rodzaju homo sapiens. Jeśli zauważy oznaki inteligencji, wpada w furię. Najprawdopodobniej próbuje się w ten sposób dowartościować.

Zwierzę to jest raczej samotnikiem, ale czasami można zaobserwować tendencję poszczególnych osobników do okresowego zbierania się w stado i udawania na żer do restauracji przy stacjach benzynowych.

Jest to zwierzę z natury bardzo leniwe, w jego mniemaniu praca to niepotrzebny wysiłek. Jest to jednak zrozumiałe, biorąc pod uwagę iż w zamian za lizanie odbytu, inne gatunki z rodzaju orlenowców, zaopatrują ich w niezbędne do życia artykuły, takie jak bilety NBP o dużej wartości lub samochody.

Pracownicy sprzedający hot-dogi[edytuj • edytuj kod]

Oprócz głównego zadania pracowników jakim jest robienie i sprzedawanie hot-dogów, odpowiedzialni są oni również za czyszczenie toalet, lizanie tyłka hotdogożercom. Tylko czasami muszą zatankować paliwo.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Skrót PKN oznacza także produkt krajowy netto. Cokolwiek znaczą ceny paliw!