FotoŁowca 2022 – głosowanie
Pomóż nam wybrać najlepszy strzał w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Panki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Radni wsi Panki odsłaniają pomnik

Panki – wieś w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim, w gminie Panki, w północnej części województwa (docelowo – pankowskiego).

Topografia[edytuj • edytuj kod]

Panki w stosunku do otaczającego terenu znajdują się niemal w depresji, co spowodowane jest wystrzeleniem kuli armatniej przez bolszewików w kierunku centrum, co z kolei spowodowało tąpnięcie i zawalenie się korytarzy kopalni Krystyna.

Mechanizm powstawania plotki[edytuj • edytuj kod]

Zdarzenie → naoczny świadek → hipermarket M. (tu powstają nawet najbardziej niedorzeczne wersje, które podnoszą dramatyzm) → moher (klient) → reszta blokowiska (Pekinu), gdzie plotka ewoluuje na kolejne 50 wersji, po czym wraca do hipermarketu M., podsycając podniecenie kolejnych spragnionych.

Miejsca[edytuj • edytuj kod]

Pekin – jedyne blokowisko we wsi, zamieszkane przez typowych blokersów. Nocą można tu dostać kosę albo rozciąć sobie nogę o rozbite butelki po specjałach typu Tur.

Panki a General Motors[edytuj • edytuj kod]

O Pankach zaczęło robić się głośnio odkąd gminnymi drogami zaczął interesować się koncern samochodowy General Motors. Owa korporacja miała wynająć gminne drogi do testowania zawieszenia aut terenowych. Z testowania jednak wycofała się z powodu zbyt wielkich kraterów na drodze , które przekraczały unijne przepisy. Owe dziury powstały po nalocie na Polskę niemieckich bombowców w czasie II wojny światowej. Każdy mieszkaniec gminy posiada przynajmniej jednego Monster Trucka, którym przemieszcza się po Pankowskich drogach. Po tych wszystkich przejściach pieniądze przeznaczone na poprawę jakości gminnych dróg w niewiadomy sposób zniknęły z budżetu gminy. Pankowski detektyw wysnuł podejrzenie, że fundusze wydmuchał wójt gminy.

Dziennikarze[edytuj • edytuj kod]

W Pankach można zaobserwować dużą ilość dziennikarzy. Ich miejscem spotkań jest najczęściej parapet pod sklepem, ewentualnie ławeczka nad stawem. Owi ludzie bywają na wszystkich gminnych weselach i stypach, z wiadomych przyczyn - darmowej wódy. Posiadają informacje na temat każdej zmienionej ceny tanich win.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]