Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Patrick Kluivert

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Patrick „Matrix” Hattrick Stephan Kluivert (ur. 1 lipca 1976 r. w Amsterdamie) – były holenderski piłkarz i trener.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Swoją niepoczytalną karierę piłkarza Kluivert rozpoczął w roku 1991 1994, kiedy to on zaczynał grać w Ajaksie Amsterdam. Strzelił sobie bramkę w finale Ligi Mistrzów, tym samym wprawiając w szał 10 mln Holendrów, wliczając Marco van Bastena i Ruuda van Nistelrooya. Później po tym okazało się, że Kluivert ma chore serce i ogarnął też swój przyrodni naród, Surinam.

I kiedy trenera van Gaala wyrzucili z Ajaksu, Kluivert szukał sobie nowego miejsca i tak trafił najpierw do AC Milanu, a później do FC Barcelony.

Tam Kluivert spędził mega chwile, które utkwiły w jego pamięci. Nie wstydził się jednak grać z takimi tuzami jak Vitor Baia, Josep Guardiola czy Michael Reiziger. Niestety doznał wielkiej kontuzji, która niedługo doprowadzi do zniszczenia jego kariery, a później zakończenia. W tym był problem, ponieważ doktorki nie umieli se reperować kolana Pattiego, skąd doprowadziło do usunięcia z kadry, ale to dopiero potem. Kiedy zniknął, zaczął grać w Njukastl i Walencji. Kiedy w 2006 r. zdecydował się na powrót do Holandii, miał trafić do Ajaksu, ale nie trafił i tak skończył w PSV, gdzie tam nie radził sobie z takimi pajacami jak Timmy Simons, Reiziger, Michael Ball, Jan Kromkamp i Ibrahim Afellay. A kiedy skończył karierę w Lille OSC, całe Wall Street ogarnął chaos i tak papiery Kluiverta zaczęły tracić na wartości.[1]

Dopiero w wieku 27 lat Matrix został odsunięty od kadry przez van Bastena. Dowodem było oczywiście EURO 2004, gdzie jako jedyny zawodnik z kadry nie zagrał w tym turnieju ani minuty. Chodzą plotki, że van Basten był właśnie skonfliktowany z Kluivertem, gdy ten stwierdził, że chce grać w kadrze. Co ciekawe, nigdy wcześniej najlepszy strzelec jakiejkolwiek reprezentacji nie przestał być do niej powoływany w wieku 27 lat.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Van Basten karierę sportową skończył w wieku 31 lat. I co? Kluivert od niego był lepszy w wieku skończenia kariery. Nawet Sebastian Deisler skończył z gałą w wieku 27 lat.