Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Przynawek retman

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Pilot (ryba))
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ujednoznacznienie Pilot (ryba) przekierowuje tutaj. Zobacz też inne znaczenia tego słowa.
Ryba Pilot w pracy

Przynawek retman (Ryba pilot) – gatunek ryby z rodziny ostrobokowatych, często spotykany w tropikalnych morzach, akwariach, samolotach, a także na kanapach typowych telewidzów.

Wygląd[edytuj • edytuj kod]

Przynawek jest niewielkich rozmiarów, jego łuski układają się w czarno-białe paski. Dzięki temu potrafi doskonale maskować się, a także pozwala mu to prowadzić samoloty więzienne – swoim wyglądem nie rozprasza recydywistów, którzy traktują go[1] jako jednego ze swoich.

Tryb życia[edytuj • edytuj kod]

Ryba pilot większość życia spędza w pracy – w zależności od wieku ryby w powietrzu bądź w wodzie. Do osiągnięcia 20 lat młode piloty uczą się zawodu, odprowadzając statki do portów. Dzięki temu doświadczeniu młode Piloty są prymusami w szkole pilotażu powietrznego, na przykład na Politechnice Rzeszowskiej. Po odbyciu kursu, Piloty otrzymują zatrudnienie w wyżej wymienionych samolotach transportujących więźniów, a także w PLL LOT, Lufthanzie oraz British Airways. Po osiągnięciu 67 lat Piloty dorabiają sobie do emerytury prowadząc rekiny oraz wieloryby po szlakach ciepłych lub chłodnych[2] prądów morskich.

W wolnych od pracy chwilach, Piloty zazwyczaj zalegają na kanapach i przełączają kanały w poszukiwaniu nowych seriali.

Przypisy

  1. Dzięki swemu „pasiakowi”
  2. Zależnie od kaprysu „szefa”