Polityk

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Możemy udawać przed samymi sobą, że świat zaludniają politycy wyłącznie szlachetni, którzy z mówienia całej prawdy uczynili swoją istotę prymarną, ale ja wiem, że tak nie jest i na tej sali też takich nie ma.

Donald Tusk o cnotach polityków

Polityka to jesteśmy my! Tu na tym wysypisku śmieci!

Olo o politykach

Polityk (z gr. poli – wielu, tyka – złodziej) – szczególny przypadek człowieka u którego płat potyliczny jest zastąpiony przez płat polityczny. Osoba (w większości bez matury) zajmująca się tak nudnym zawodem jak polityka. Polityk umie nawijać przez pół godziny, a i tak to co powie, można zmieścić w jednym zdaniu. Podczas wyborów używają kiełbasy wyborczej do ogłupienia narodu.

Politycy mówią specjalnym językiem, który ułatwia i wydłuża im nawijanie (np. Ja nie mam na ten temat w ogóle żadnej wiedzy, lecz nawet jeślibym ową wiedzę posiadał, to i tak nie byłbym w to zamieszany, wiedzę taką mógłbym zdobyć chociażby z gazet., co w domyśle znaczy: nie wiem, mam was w dupie.), przez ten język ciężko polityków zrozumieć, co jest również celem używania tego języka. Ulubionymi tematami polityków są: dupa Maryni i gadanie o duperelach.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: