Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Polityka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Słownik
Zobacz w słowniku:
Polityka zagraniczna

Polityka (z gr. poly: mnogość, różnorodność; polis) – miasto-państwo) – pojęcie właściwe naukom społecznym, rozumiane na wiele sposobów. U Arystotelesa jest rozumiana jako rodzaj sztuki rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne. W starożytności i średniowieczu dominowała podobna idealizacja polityki i polityków i wywodzenie jej źródeł z praw nat...

To tylko oficjalna wersja, którą podaje Ciocia Wikipedia. Niestety, tyle w niej prawdy, co mięsa w parówkach. Poznaj całą prawdę o polityce. Jeżeli nie jesteś na nią gotowy, to kliknij wstecz w przeglądarce. Jeśli chcesz czytać dalej, to doznasz takiego szoku, jakiego nie odegrał Keanu Reeves w Matrixie...

Uwaga!
Warning / Achtung / Attention / Attenzione / Advertencia / Pozor / Atenção / Внимание / Увага / Προσοχή / Figyelem / Advarsel / Įspėjimas / Waarschuwing / გაფრთხილება / Զգուշացում / 危ない / 警告 / 注目 / 경고 / אזהרה / चेतावनी / คำเตือน / تحذير !
W dalszej części artykułu znajdują się tajne informacje.
Kontynuowanie czytania może poskutkować odwiedzinami smutnych panów w garniturach.
Miej się na baczności, jeszcze nie jest za późno i zawsze możesz pominąć tę sekcję.
Wielki Brat Patrzy
Typowy uczestnik największej orgii w Polsce

Polityka to jesteśmy my! Tu na tym wysypisku śmieci!

Olo z serialu Bulionerzy o polityce

Ja się Panie do polityki nie będę pchał!

Typowy obywatel wydymany raz przez politykę

Polityka – dziedzina wiedzy polegająca na robieniu największej orgii seksualnej na świecie poprzez dymanie obywateli w taki sposób, by chcieli więcej.

Ważniejsze elementy w polityce[edytuj • edytuj kod]

  • Polityk – uczciwy[potrzebne źródło], inteligenty[potrzebne źródło], atrakcyjny seksualnie[potrzebne źródło], wychowany[potrzebne źródło] i wykształcony w wielu kierunkach[potrzebne źródło]. Brzydzi się łapówkami[potrzebne źródło], działa dla dobra państwa[potrzebne źródło], chroni przemysł[potrzebne źródło] i rolników[potrzebne źródło]. Nie ma powiązań z mafią[potrzebne źródło], mediami[potrzebne źródło] oraz bogatymi biznesmenami[potrzebne źródło]. Do pracy porusza się rowerem, a na międzynarodowe spotkania najtańszymi Tupolewami.
  • Media – publikują afery oraz oczyszczają państwo poprzez nietuszowanie błędów. Najczęściej, im mniej szanowane media, tym najwięcej w nich prawdy o polityce (patrz artykuły z Super Expressu lub konto Mariusza Max Kolonko na YouTube. Media często robią ankiety, które idą w ręce polityków przed wyborami.
    • Anonimowe źródła – ajne akta o całej polityce – wszelkie pakty, metody sterowania obywateli, teczki w IPN. Wszelkie możliwe anonimowe źródła trafiają do prasy lub na poważane programy telewizyjne, gdzie zostają poddane informacje weryfikacji. I tak zdjęcia weryfikuje się w Photoshopie, wiadomości w Notatniku, filmy w Movie Makerze.
  • Grupa trzymająca władzę – największy zbiór osób o pokroju Czerepacha z serialu „Ranczo”, którzy ślepo są oddani swoim politykom.
  • Obywatele – grupa baranów, którzy głosują poprzez porównywanie krawatów oraz modeli samochodów. Nieoficjalne źródła informacji podają, że największe zbiory obywateli o mózgach z tektury mieszczą się w kraju nad Wisłą.
    • Zloty obywateli – kategoria ta jest szeroka i luźna. Na tych zlotach obywatele tłuką się z armią (jak w Egipcie), grają w Call of Duty (jak w Syrii) lub wyżywają się w Internecie, że zarabiają najniższą krajową (jak w Polsce). Czasami te zloty są nielegalne. Aby zakazać zrzeszania się obywateli, wystarczy, że literka „U” z happeningu „PRECZ Z UPAŁAMI” pobiegnie sobie, ktoś rzuci cegłą w policjanta Staśka, bo Stasiek nie usłyszał i kolega chciał w ten nietypowy sposób pokazać, że jest w pobliżu lub też pisać, że w rządzie są idioci.
  • Straże – dla obywateli narzędzia terroru, dla polityków stały elektorat. Do straży oprócz wojska i policji też można wliczyć ZUS, NSA, KGB itd.

Efekty mieszania się w politykę[edytuj • edytuj kod]

Polityka w dużym stopniu prowadzi do różnych nieprzyjemności zdrowotnych i problemów w społeczeństwie. Jeśli:

to znak, że za dużo jest polityki w twoim życiu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Spokojnie!
Smutni panowie w garniturach nie przyjdą, jeśli nie przeczytasz informacji wyżej.
Te niżej możesz czytać.
Wielki brat przebacza