Polsat Sport

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prawdziwe logo stacji

To był gol obok bramki.

Jeden z komentatorów Polsatu Sport

Strasznie się spieszą...

Inny komentator PS podczas wyścigu F1

Polsat Sport (właść. Polszmat Szprot, PS) – polska stacja antysportowa zajmująca się powtórkami relacjami na żywo z meczów piłkarskich, siatkarskich, tenisowych, rzadziej koszykarskich, jeszcze badmintonowych, oraz wyścigów F1 i magazynów – nie zgadniesz – piłkarskich. Ostatnio jednak telewizja przerzuciła się na walkę (w tym boks) i transmituje go dość długo na Polszmacie Szprot. Prawie nic nie poświęca na sport[1], tak naprawdę 95% pokazywanych rzeczy to walka (boks, kickboxing, MMA, judo, aikido i pozostałe walki), 1% piłka nożna, 4% – pozostałe sporty.

Początki[edytuj • edytuj kod]

Któregoś dnia Zigi Solorzak postanowił założyć superstację sportową. I tak oto narodziły się początki relacji sportowych w Polsce. Kilka lat później, gdy oglądalność stacji wynosiła 67%, założył nową stację zwaną Polsat Sport Extra. Tam emitowane są ekstrakity ekstrahity sportu, takie jak Formuła 1, czy turnieje tenisowe ATP.

Polsat Futbol[edytuj • edytuj kod]

Kiedy Półsyfon dostał prawa do powtórek (sic!) meczów Manchesteru City, Chelsea Londyn, Barcy, czy też Bayernu, założyli w pełni profesjonalną stację piłkarską. Obecnie to się opłaca bardziej niż wcześniej, gdyż mają prawo do 4 meczów Ti-Mobajl Ekstrakasy. Co ciekawe, Solorz jest też właścicielem Śląska Wrocław, więc pewnego dnia wspomógł sędziego finansowo i dał swojemu kochanemu klubowi drugie miejsce w lidze. Obecnie nieżyjący kanał, zamknięto z powodu małej dostępności.

Komentatorzy[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. A to o dziwo kanał sportowy, nie bokserski! Więc co boks i walka robią na kanale sportowym?