Poradnik:Gdzie nie jechać na wakacje

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gdzie nie jechać na wakacje – czyli spis najgorszych miejsc na spędzenie urlopu:

30. Dom twojej teściowej

Wakacje u teściowej mogą zakończyć się utratą życia lub trwałym kalectwem (fizycznym i psychicznym). Jeśli masz 2 metry wzrostu i wielkie mięśnie to spoko, bo to pewnie teściowa straci życie, a ty jedynie pojedziesz na dłuuuugie wakacje do darmowego hotelu (zwanego potocznie więzieniem).

29. Zakopane

W wakacje jest średnio z 30 stopni upałów, w zimę 2 metry śniegu i -35 stopni Celsjusza, przy okazji można 3 godziny postać w korkach na Zakopiance, a resztę czasu w korkach na jakiś zaśnieżony pagórek albo kolej.

28. Tokio

To największe miasto świata. Jednak jego największy problem to całkowity brak życia nocnego. To miasto natychmiast potrzebuje trochę biedy, bezdomności i przestępczości (zupełnie odwrotnie jest w dzień).

27. Biegun Północny

Na własne oczy możesz zobaczyć jak Święty Mikołaj w swojej ogromnej fabryce zabawek niszczy nasze bogactwa naturalne i powoduje globalne ocieplenie.

26. Hollywood

Światowe centrum przepychu, rozpusty i narkotyków.

25. Wąchock

Tutaj nawet nie ma jak się dostać, bo sołtys zwija asfalt, autobusy nie kursują, bo kierowca ustąpił miejsca starszej pani, a pociągi przestały jeździć, gdy lekarz zalecił sołtysowi dużo żelaza i rozkręcił szyny.

24. Kreml

Och, lepiej nie patrzyć na to, jak ci wszyscy politycy pławią się w luksusach i zastanawiają się jak znaleźć sposób na podwyższenie podatków najbiedniejszym.

23. Muzeum w Luwrze

Całkiem nudne wystawy. Chyba jedyny słuszny powód żeby tam pojechać to nagroda - 1.000.000 $ za domalowanie wąsów na wszystkich znanych obrazach.

22. Wielki Mur Chiński

Ciągnie się kilometrami, ale żeby przez niego przejść, trzeba bez przerwy przepychać się przez tłumy wycieczek i omijać stragany z pamiątkami.

21. Stadion Maracanã

Jeden z największych i najładniejszych stadionów świata. Lepiej jednak go nie oglądać, żeby nie zepsuć sobie humoru porównując go z naszymi dziełami na Euro 2012.

20. Taj Mahal

Przed wejściem możesz kupić dla swoich dzieci miniaturowe modele tej indyjskiej budowli. A jeśli nie będą już ich sprzedawać zawsze pozostaje nauczyć je wartości płynących z szanowania tradycji i kultury.

19. Morze Czerwone

Niestety, nikt nie będzie miał już okazji tu przyjechać, bo morze to rozstąpiło się wiele lat temu.
Tu mieszkają najbiedniejsi Dubajczycy

18. Dubaj

Uwierz mi, nie stać Cię żeby zatrzymać się tu chociaż na godzinę. Nawet najbiedniejsi mają swój liść na Palm Island.

17. Egipskie Piramidy

To tylko jeden wielki, egipski hak na turystów. Arabowie ci są strasznie chytrzy i wymyślają sprytne promocje w stylu: Wejdź raz, zapłać za dwa.

16. Mur berliński

Mimo że już dawno upadł, to podczas jego burzenia powstał wielki rów, który i tak dzieli Niemcy na Wschodnie i Zachodnie.

15. Krzywa Wieża w Pizie

Krążą plotki, że wystarczy tylko jedna osoba za dużo i cała wieża runie. Praktycznie to już są same szczątki. Chociaż warto zobaczyć jak ładnie wyglądają z ruchomymi schodami w środku.

14. Disneyland

To nie jest miejsce dla dzieci. Przecież tu jest pełno różnych zamków strachu z duchami i dinozaurami. Wszędzie chodzą jacyś ludzie poprzebierani za zwierzęta i strasznie mocno ściskają małe dzieci.

13. Tasmania

To kraina szatana! No tak, przecież tutaj wszędzie czają się te diabły tasmańskie, czy jak im tam i tylko czekają na nieroztropnych i nieuważnych turystów.

12. Wodospad Niagara

Jeśli chcesz się tam dostać, to musisz przygotować strój i beczkę. Inaczej nie przepuszczą cię przez granicę USA.

11. Wieża Eiffla

Mówi się, że to najbezpieczniejsza wieża świata. Nie wiadomo czy to prawda. Wiadomo jednak, że bardzo ładnie wygląda podświetlona, szczególnie podczas burzy.

10. Loch Ness

Całkiem miłe i interesujące jeziorko. Nie wiadomo po co ktoś rozpuścił plotkę, że żyje tu coś o imieniu Nessie. Przecież i tak nigdy tego nie widział, a jeśli nawet, to już nie wrócił.

9. Machu Picchu

Zaginione miasto Inków, od 1911 jest całkowicie kontrolowane przez jego odkrywców. Niczego niepodejrzewający turyści są łapani i wykorzystywani jako zwierzęta do noszenia pakunków.
Wrak Titanica wcale nie jest taki romantyczny

8. Wrak Titanica

To wcale nie takie romantyczne miejsce, jak myślisz. Nic z tych rzeczy. To tylko kawał zardzewiałego złomu, do tego głęboko pod wodą.

7. Park narodowy Yellowstone

Pod ziemią drzemie tam wciąż aktywny superwulkan. Dodatkowo cały czas trzeba uważać, by nie stanąć na gejzer, który jest bardziej punktualny niż szwajcarski zegarek, a jego woda bardziej gorąca niż niejedna dziewczyna.

6. Mount Everest

Po co ryzykować życie i wchodzić kilka dni na szczyt, skoro i tak nic tam nie ma, a za chwilę będziesz musiał schodzić z powrotem? A tak w ogóle to tam podobno mieszka ten cały Yeti.

5. Korea Północna i Południowa

Nie ma obawy. Jeżeli będziesz szedł równo po granicy i nie zatrzymasz się na żadnej ze stron, to nikt cię nie zastrzeli.

4. Hawaje

Nie powinno się kusić losu. To właśnie gdzieś tam rozbili się Zagubieni. Poza tym lepiej nie wchodzić na plan filmowy podczas kręcenia nowego odcinka.

3. Jerozolima

Miasto trzech wielkich religii. Ich wyznawcy nieustannie popadają w nowe konflikty, które rozwiązują tonami materiałów wybuchowych.

2. Czarnobyl

Można tu przespacerować się po świecącym jaskrawo-czerwonym światłem lesie i obejrzeć 3-metrowe raki w pobliskiej rzece, które także emitują jasne, uspokajające światło.

1. Strefa Gazy

Funkcjonuje tam szkoła przetrwania, w której możesz spędzić przyjemne wakacje podczas codziennego unikania bomb i uciekania przed strzałami z karabinów maszynowych.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]