Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Poradnik:Jak pozbyć się czkawki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jak pozbyć się czkawki – odpowiedzi na to pytanie szukają dziennie miliony (o ile nie miliardy) ludzi na świecie, a każdy z nich ma coś w zanadrzu. Tutaj zostały opisane najpopularniejsze sposoby pozbycia się tej udręki.

Początki[edytuj • edytuj kod]

Istnieją osoby, które myślą, że czkawka łapie nas w swoje sidła, kiedy nie popijamy suchego jedzenia. To kłamstwo! Czkawka jest bystra i atakuje w najmniej spodziewanym momencie. Może wyskoczyć w każdej chwili, nawet spod kanapy. Zwykle dostajemy ją, kiedy gdzieś nam się spieszy albo gdy z kimś rozmawiamy o tych pornolach na TV4. Wtedy rozpoczynamy panikę, a po jej zakończeniu szukamy rozwiązania naszego problemu.

Sposoby na pozbycie się czkawki[edytuj • edytuj kod]

 1. Wstrzymanie oddechu – poprzez zatkanie nosa dłonią i połykanie wdechniętego przez usta powietrza, bez nabierania kolejnego tchu. Działa szybko, ale można ubrudzić się zawartością śniadania, stracić przytomność albo doznać eksplozji błony bębenkowej, poza tym ktoś może pomyśleć, że się dusimy i pospieszy nam z pomocą, czym może nam jeszcze bardziej zaszkodzić.
 2. Wypicie szklanki wody – skutecznie działa tylko jeśli siedzisz na kanapie do góry nogami, ale wtedy może mieć dość dużo skutków ubocznych. Możemy się polać. Możemy się udławić, Możemy się polać i udławić. Możemy zalać wodą oczy. Możemy się polać, udławić i zalać wodą oczy.
 3. Zjedzenie kostki cukru – ten sposób pomaga w 0,14% przypadków, ale jest smaczny.
 4. Zjedzenie plasterka cytryny obtoczonego cukrem – bardzo dużo z tym zachodu, ale końcowy efekt powala smakiem. I tylko tym.
 5. Przestajesz myśleć o czkawce – niemożliwe, ale… działa! Naukowcy łamali sobie głowy nad wyjaśnieniem działania tego sposobu, aż w końcu uzgodnili, że po prostu czkawce robi się głupio. Ignorowana odchodzi w siną dal.
 6. Nabranie powietrza w płuca – i nie wypuszczasz przez jakiś czas. Skuteczność: 10%. Mała uwaga: dla własnego bezpieczeństwa nie trzymaj powietrza dłużej niż 40 sekund.
 7. Stanie na głowie – ten sposób również działa, ale nie wszystkie osoby mogą go wykonać. Jedenastosekundowe stanie na głowie powoduje napływ krwi do mózgu, a w efekcie zawroty głowy. Tak więc lepiej robić to krótko.
 8. Przestraszenie – dość ciekawa propozycja, a po jej wykonaniu czkawka zazwyczaj mija. Mimo to, należy jej używać tylko w ostateczności. Dlaczego? Ponieważ osoby starsze (czyli takie po 20) skłonne są do zawału serca.
 9. Śmiech jak u idioty. Śmiejesz się przez pół godziny, póki rozbolą cię struny głosowe, usta, język i inne takie pierdoły, aż czkawka nie będzie miała z czego się wydobywać.
 10. Zjedzenie śledzia posmarowanego dżemem – sposób ryzykowny, prowadzi do wymiotów, ale za to szanse na pokonanie czkawki wynoszą aż 0,07%. Często ma też efekt przeczyszczający.
 11. Mocą dżedaj.
 12. Siłą woli.
 13. Samobójstwo również zakończy czkawkę.
 14. Przyzwyczajenie się do niej.
 15. Zjedzenie łyżeczki soli i popicie wodą.
 16. Zrobienie 50 pompek.
 17. Recytowanie „Iliady” grając na okarynie.
 18. Ktoś mówi, że zapłaci ci 100zł, jeżeli czkniesz jeszcze raz – czkawka natychmiast przechodzi, a nawet jeżeli nie przejdzie, będziesz szczęśliwszy o 100zł.
 19. Ucięcie sobie głowy. Powinno przejść.
 20. Wynajęcie kilku ładnych dziewczyn lub chłopaków – zajmą twoją głowę wszystkim innym niż czkawką. Działa w 99% przypadków.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]