Poradnik:Jak zdobyć armię do zapanowania nad światem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ahahahahahahaha!
Jaki mięśniak... Powinieneś wziąć go do swojej armii!
Niezły snajper może się przydać.
Pamiętasz jakich zwierząt używał Hannibal?
On doskonale się nadaje do twoich sił podwodnych.

No! Nareszcie się tego dowiem!

Putin czytając ten poradnik

OMG WTF jaki żal, miałęm jurz tom armie a nie zdobyłem władzjy!

Wypowiedź jakiegoś nooba

Chcesz zdobyć władzę nad światem? Pewnie masz już doskonały plan, zaplanowane najdrobniejsze szczegóły. Ale na pewno nie masz armii. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak zdobyć armię do zabicia Justina Biebiera zapanowania nad światem!

Miejsce rekrutacji[edytuj • edytuj kod]

Dobra. Więc przygotuj się na to, że będzie ci potrzebne miejsce do rekrutowania swojej armii. Może to być piwnica, w której trzymasz przetwory z owoców, ale ja bym proponował coś lepszego. Wybuduj miejsce, które będzie służyło tylko temu celowi. Chodzi mi o koszary. Nie wiesz co to koszary? No... tego... no to takie miejsce gdzie się trzyma kosiarki. Ale żeby zbudować koszary będą ci potrzebni robotnicy. Jeżeli nie wiesz skąd ich wziąć, proponuje pójść na plac budowy i powiedzieć jakiemuś wąsatemu gościowi w roboczym stroju, że szukasz robotników i dobrze płacisz. Nie masz kasy? Nie martw się, później powiesz tylko swojej armii, żeby załatwiła co trzeba (Zabicie robotników).

Ludzie[edytuj • edytuj kod]

Masz już koszary? Jak to nie? Robotnicy chcieli pieniądze z góry? Trudno. Wykorzystaj swoją piwnicę. Zaprowadź tam dziesięciu zwykłych ludzi, których spotkasz po drodze i zrób im pranie mózgu. Jak to jak? Nie wiesz? Tam koło szafki jest stara pralka. Dobra, już wystarczy, bo jeszcze będą za bardzo wyprani! Teraz daj im broń (jakiś karabin maszynowy) i powiedz im, żeby strzelali do tarczy. Jak się wyszkolą, postaw ich na straży i przyprowadź następnych dziesięciu ludzi itd. Oprócz zwykłych żołnierzy, szkol także snajperów, mogą się przydać.

Zwierzęta bojowe[edytuj • edytuj kod]

Samymi ludźmi wiele nie zdziałasz. Musisz mieć także inteligentniejszych i kompetentniejszych pomocników. Skombinuj jakiegoś goryla mięśniaka, który będzie odstraszał wrogów. Potrzebne będą również jakieś konie/jednorożce/zebry/myszy* (* Niepotrzebne skreślić), na których będą jeździć ludzie. A! I również tajna broń, ale sza! Pamiętasz jakich zwierząt używał Hannibal w wojnach z Rzymianami? Nie! To nie były hipopotamy! To były słonie! Już rozumiesz? Zdobądź z Afryki dużo słoni i dołącz je do swojej armii! No już skończyłeś? Trochę to trwało, ale ci się udało. Niestety nie możesz odpocząć, to jeszcze nie koniec.

Orkowie[edytuj • edytuj kod]

WAAAAAAGH!

Orkowie o sobie.

Orkowie mogą posłużyć za tanią siłę roboczą, ale walczą też nieźle. Aby zdobyć ich zaufanie wystarczy powiedzieć, że jest się jakimś tam władcą cieni, a oni przyłączą się do ciebie z chęcią. Potem zwołaj kilku trolli.

Kosmici[edytuj • edytuj kod]

⊂⊆∅≈≈±≅ ±±–¦©¡¿²§ →±≅∇∇∏∏∏∫ƒ∧ ↑←⅔⅝⅝⅝⅝⅝⅓¦¦≠≥∫∏∋ ·÷≈≤≤∫∏∇⇐∪∪±≅¦¦|| ⅝⅝ ↖↖↔⅞⅝½↘↔½½ ½½⅓⅓←‰§⇐⊆⅜∂∋∋ƒƒ∈∈ – jeżeli coś z tego zrozumiałeś, przygotuj się na ich odwiedziny.

Siły lotnicze[edytuj • edytuj kod]

Potrzebne ci będą również siły lotnicze do walk nad ziemią! Ludzie w samolotach i latające jabłka to już przeżytek. Za to twoi kosmici w ufo doskonale się do tego nadają. Zrekrutuj również potężną armię komarów. Będą one dokuczać nieposłusznym ci ludziom. Oprócz obcych i komarów możesz wykorzystać jeszcze smoki, jeżeli masz jakieś w spiżarni.

Siły podwodne[edytuj • edytuj kod]

Tutaj masz mnóstwo rzeczy do wyboru. Łodzie podwodne, rekiny, kałamarnice i ośmiornice, wieloryby. Jeżeli chcesz mieć naprawdę potężne siły podwodne poproś o pomoc potwora z Lochów Ness. A i bym zapomniał! Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie zbliżać się do tego... no jak mu tam... kwadratu bermudzkiego!

Siły podziemne[edytuj • edytuj kod]

Yyy… mogą być mrówki. A no i krety! Wpieprzają forsycje małe gnojce.

Podsumowanie[edytuj • edytuj kod]

Jeżeli udało ci się skompletować całą armię, opisaną w tym poradniku, gratuluję. Teraz możesz zostać władcą świata!

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]