Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Poradnik:Jak zmierzyć kotu temperaturę

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przykładowy wynik pomiaru

Jak zmierzyć kotu temperaturę – specyfikacja potrzebnego zespołu, sprzętu i specjalnych kwalifikacji.

 1. Mierzenie temperatury kota bywa skrajnie niebezpieczną dla zespołu pomiarowego procedurą.
 2. Zwykle nie wystarczy mniej niż 6 osób, w tym: po jedną osobę na każdą łapę, dodatkowo jedna osoba na przednią, wyposażoną w kły, część kota[1].
 3. Bardzo przydatne bywają rękawice, okrycia przedramion, kamizelki kuloodporne a czasem i kaski z wyższych modeli bojowych – polecane materiały: kevlar, tytan. Zalecana wytrzymałość na rozerwanie co najmniej równa mocy kuli sztucera na grubego zwierza. Znane są przypadki zarysowania odpornych na zarysowanie szkieł szafirowych stosowanych w wysokiej jakości zegarkach naręcznych, na których zacisnęły się szczęki wkurzonego badaniem rudego kota – co zresztą uratowało właściciela zegarka od rozprucia naczyń krwionośnych przedramienia tak szczęśliwie chronionego owym zegarkiem.
 4. Osoby biorące udział w próbie badania powinny być świadome ryzyka towarzyszącego podejmowanej procedurze, a także powstrzymać się od jedzenia na wypadek ciężkich ran wymagających anestezji lub amputacji nie bacznie dostarczonych w pobliże organów bojowych kota (pazury, kły, etc) kończyn, twarzy, nosa, ust lub oczu…
 5. Osoby odpowiedzialne za przednie i tylne łapy zaczynają akcję pierwsze próbując unieruchomić kota – jeśli to się nie uda, reszta akcji jest przerywana.
 6. W skrajnych przypadkach dodatkowa osoba unieruchamia kota na wysokości łopatek przedniej pary łap przyciskając kota do podłoża.
 7. Od sprawności osób odpowiedzialnych za przód kota (głowę i uzbrojenie taktyczne kota), ich refleksu i wytrzymałości fizycznej zależy poziom strat wśród ekipy pomiarowej.
 8. Zwykłe termometry nie nadają się zupełnie do tej procedury. Najlepsze są takie, które posiadają giętką końcówkę lub mierzą temperaturę z odległości, z tym że trzeba je wcześniej wyskalować do specyficznych warunków konkretnego kota[2].
 9. W przypadku niektórych kotów ta procedura udaje się tylko raz – kot, który domyśla się, że ktoś wpadł na pomysł kolejnego pomiaru, na przykład przy okazji kolejnej wizyty u tego samego weterynarza, zwykle odmawia współpracy natychmiast po przekroczeniu progu gabinetu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. Czasem potrzeba dwóch osób: jedna zajmuje się samą głową kota, a osoba o najwyższym doświadczeniu osobno baczy na uzębienie bojowe badanego kota
 2. Na przykład pomiar z wnętrza ucha u człowieka to betka – w przypadku kota wielkość błędu pomiarowego sprawia, że zamiast faktycznej temperatury termometr może pokazać dowolną liczbę