Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Powiat wąbrzeski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rozpadający się kościółek na górce z niewielkim cmentarzykiem dookoła oraz kilka chałupek w pobliżu to typowy wygląd wsi w powiecie wąbrzeskim

Powiat wąbrzeski – powiat w województwie kujawsko-pomorskim, a według Wikipedii – także w Polsce. Siedzibą starostwa jest Wąbrzeźno.

Podział[edytuj • edytuj kod]

Powiat dzieli się na 5 gmin, wśród których jedna jest miastem. Ba, daje to efekt taki, iż wszystkie miasta w powiecie są gminami miejskimi. Sukces. Natomiast jeśli chodzi o resztę, najdogodniej będzie utworzyć listę.

  • Gmina Dębowa Łąka – południowy wschód powiatu. Charakteryzuje się najbardziej dziurawym fragmentem drogi krajowej nr 15 i rondem łączącym wspomnianą piętnastkę z 553 – „główną” drogą powiatu.
  • Gmina Książki – północny wschód. Gmina rolnicza, ale i tak spory procent ludzi mieszka w popegeerowskich blokach. Jest tam kilka bajor, ale wójta bardziej interesuje szpanowanie oświadczeniem majątkowym, niż zysk z turystyki.
  • Gmina Płużnica – południowy zachód. Chcą tam zbudować autostradę. Wójt tłumaczy, że byłaby to szansa na rozwój i zwiększenie popularności gminy. Oczywiście wybuchł spór, niestety nie na miarę takiego, który pokazałby Telekurier. A szkoda, bo w ten sposób gmina stałaby się możliwie najbardziej znana.
  • Gmina Ryńsk – północny zachód. Ogólnie kilka pociesznych pipidów koło Wąbrzeźna, spośród których ta prawie najbardziej wysunięta na wschód – Wałycz – kojarzy się mieszkańcom ze stacją kolejową. Coś jak mini Aleksandrów Kujawski.

Herb i flaga[edytuj • edytuj kod]

POL powiat wąbrzeski COA.svg
POL powiat wąbrzeski flag.svg

Herbem jest czarne skrzydło na czerwonym tle trzymające w prawej[1] ręce miecz. Tylko co to może oznaczać? Czarne skrzydło wskazuje na czarnego ptaka, dobrze wyposażonego Murzyna[2] kruka na przykład. Tylko po chucho… co krukowi miecz? I to na czerwonym tle? Jeśli zaś chodzi o flagę, jest to, niespodzianka, herb w lewym górnym rogu. Za tło służy odwrócona flaga anarchokomunistów z takim dziwnym białym paseczkiem między kolorami. Zaznaczyć należy też fakt, iż widać wyraźne podobieństwo między tą flagą, a domniemaną albańską. Wskazuje to zatem na to, iż powiat wąbrzeski po prostu nie istnieje.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. I co z tego, że widać po kciuku? To jest skrzydło, czyli ptasia ręka, o!
  2. Bez skojarzeń!