Premier

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Premier-ogólnie.JPG

Premier – przedstawiciel kraju, który ciężko pracuje, aby żyło nam się „lepiej”. Idzie za głosem ludu, kieruje się pomysłami zacnego pospólstwa, dąży do szczęścia pospolitych, szarych ludków – w wersji dla inteligentnych inaczej słucha ludzi (z wyjątkiem Nonsensopedystów, ale my przecież nie jesteśmy ludźmi tylko zmutowanymi kosmitami).

Wybory na premiera[edytuj]

Jednemu kariera polityczna się kończy, aby zacząć ją mógł inny ktoś. Sprawa oczywista: nie chcesz żyć w pojeba... popie... dziwnym kraju? Głosuj! I tu zaczyna się problem szarych ludków: Na kogo do cholery zagłosować! Nie pękaj stary – masz wybór. Możesz zagłosować na: totalnego ignoranta, obrońcę krzyża, jaracza marihuany, egoistę, głupka, i... No sorry, nie masz wyboru. Musisz jedynie wybrać, czy chcesz żyć biednie, czy ubogo.

Dlaczego?[edytuj]

To pytanie zadaję sobie wielu z nas... Dlaczego premier musi istnieć. No cóż wszystkiemu winna Wikipedia moherowa bereciara, która wymyśliła ten system. Lub twoja stara (zdania są podzielone). W każdym razie nie pytaj mnie chłopczyku/dziewczynko dlaczego. Spróbuj odpowiedzieć sobie sam. Jak ci się uda – to daj mi znać. A jak nie, to znaczy że jesteś normalny/normalna.

Rodzaje premierów[edytuj]

  • Premier „obrońca krzyża” – zapalony katolik. Jak sama nazwa wskazuje, broni krzyża. Zazwyczaj posiada kota. Niby nikt na niego nie głosuje, ale mohery i górale swoje robią.
  • Premier „Ja jestem debilem i wy na mnie zagłosujecie” – jeśli znasz partię ĘĄ, to wiesz kto jest typowym przedstawicielem tego gatunku. Gdyby taki rodzaj naprawdę startował, zwycięstwo miałby murowane.
  • Premier „Gdzie ja jestem?” – pali marychę, śpi na posiedzeniach, debatach i tam innych takich, nie wie że startuje w wyborach do momentu gdy niespodziewanie wygrywa.
  • Premier ideałHahahaha! Myślałeś że istnieje?
  • Premier Gall Anonim – jest tak mało znany, że nie pojawiał się nawet na plakatach wyborczych.
  • Premier „Mam was wszystkich w dupie i tak będę robił co chciał” – nic dodać, nic ująć. Może tylko to, że to najczęstszy kandydat.

Najbardziej znani premierzy Polski[edytuj]

Najbardziej znani premierzy zagraniczni[edytuj]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: