Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii? Powiedz nam i zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Propaganda

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Żadne krzyki ani płacze nas nie przekonają, że czarne jest czarne.

Jarosław Kaczyński nie poddając się propagandzie

Amerykanie przenieśli się krok naprzód! Przeprowadzili się z Bushu do Baracku!

Przykład wrogiej propagandy

Propaganda – działania mające na celu ogłupienie społeczeństwa poprzez jednomyślne ukazywanie mu jedynej słusznej drogi. Popularne we wszystkich znanych systemach politycznych, tylko czasem schowane pod maską wolności, tak żeby obywatel niczego się domyślił. Wtedy jednak na czele propagandy nie stoi władza lecz Układ, czyli najczęściej Żydzi, masoni, komuniści, ekolodzy. Bardzo często propaganda posługuje się wrogiem publicznym.

Historia[edytuj]

Propaganda znana była ludziom od czasu wynalezienia prymitywnych wierzeń, w których, dzięki niej, udowadniano boskość wodzów plemiennych. Skupmy się jednak na efektach działania propagandy udokumentowanych w przekazach historycznych:

 • Żydzi obwiniający resztę świata o pozbawienie ich własnego kraju.
 • Polacy widzący w Żydach malwersantów i złodziei.
 • Żydzi oskarżający Egipcjan o niewolę egipską.
 • Komuniści widzący całe zło na świecie w walce klas.
 • Hitler obciążający Żydów winą o całe zło na świecie.
 • Żydzi obwiniający resztę świata o dopuszczenie do holocaustu.
 • Żydzi oskarżający Polaków o zezwolenie na lokalizację obozów koncentracyjnych na ziemiach polskich.
 • Żydzi oskarżający Palestyńczyków o to, że są.
 • Żydzi oskarżający AK i NSZ o antysemityzm.

Jak widać, propaganda na tle historycznym kręciła się wokół Żydów[1], ale oczywiście jest to zupełnie przypadkowe złożenie.

Propaganda współcześnie[edytuj]

Obecnie reszta świata również dorosła do siania propagandy, niejednokrotnie przewyższając pod względem dokonań jej inteligentnych twórców. Można powiedzieć, że właśnie dzięki propagandzie po meczu wzorowego opiekuńczego państwa z kapitalistycznymi świniami uciekło tylko czterech Koreańczyków, a nie cała dwustuosobowa delegacja. Do innych przykładów efektów propagandy możemy zaliczyć terrorystów wierzących, że jeśli wysadzą samochód z Amerykaninem na pokładzie (najczęściej zabijając przy okazji kilku swoich) królestwo Allacha stoi przed nimi otworem. Szczególnym przypadkiem terroryzmu jest ekologia, która dorobiła się specyficznej propagandy, głoszącej, że przemysłu w żadnej mierze lokować nie można tam, gdzie byłby najbardziej opłacalny/wydajny.

Przykłady[edytuj]

 • Propaganda komunistyczna
Dzięki wsparciu ze strony Partii robotnikom udało się wyrobić 315% normy i, pomimo wrogich działań kontrrewolucjonistów, z 3 miesięcznym wyprzedzeniem uruchomić produkcję ciężarówek[2] w ramach realizacji Planu Pięcioletniego.
 • Propaganda kapitalistyczna
Znany producent ciężarówek zdecydował się uruchomić fabrykę w naszym zacofanym kraju. Dzięki temu rząd załata dziurę budżetową i będzie mógł przyznać dziesięcioprocentowe[3] podwyżki[4].
 • Propaganda terrorystyczna
Polacy wybudowali fabrykę ciężarówek w naszym kraju. Są w ONZ razem z Amerykanami, więc należy ją wysadzić. Allah akbar!
 • Propaganda ekologiczna
Ciężarówki i fabryki zatruwają środowisko, dlatego fabrykę należy zaorać i posadzić drzewka. Jeśli rząd nie spełni naszej prośby, przykujemy się do fabrycznych kominów.

Przypisy

 1. Twórcy komunizmu: Fryderyk Engels i Karol Marks byli z pochodzenia Żydami
 2. Oczywiście dla ZSRR
 3. Taak!
 4. To nic, że sobie