Przesmyki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Centrum Katowania Młodzieży w Przesmykach
Widok z jednej z ulic wylotowych
Jedź tak szybko, jak widzisz

Przesmyki – wieś w województwie mazowieckim, w powiecie siedleckim, w gminie Przesmyki. Klubowe zagłębie powiatu siedleckiego i wschodniej części województwa mazowieckiego. Miejscowość z największą liczbą sklepów monopolowych przypadającą na 1 mieszkańca. Stolica gminy Przesmyki. Sąsiadujące większe wsie to: Kaliski, Siedlce, Sokołów Podlaski, oraz Łosice.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Nazwę Przesmyki wymyślił podobno pewien Szwed z oddziału szwedzkiego, który zgubił się podczas potopu plątając się i przesmykając po tamtejszych zakrętach. Nigdy nie odnalazł swojej brygady i osiedlił się w Przesmykach dając początek szwedzko-polskiej linii rodowej.

Układ urbanistyczny[edytuj • edytuj kod]

Przesmyki charakteryzują się posiadaniem swojego centrum, cztery przystanków PKS, i kościoła. Da się wyróżnić kilkanaście ulic, ale tylko kilka ma swoje nazwy. Pozostałe nazywają się tak jak te główne od których odchodzą. Wprowadza to pewne zamieszanie szczególnie dla kurierów przywożących świeże dostawy spirytusu dla mieszkańców.

Spędzanie wolnego czasu w Przesmykach[edytuj • edytuj kod]

Przesmyki słyną z możliwości zapewnienia swoim mieszkańcom i przyjezdnym wielu różnorakich rozrywek. To dlatego w każdy weekend tysiące samochodów przewalają się przez centrum i udają się w stronę cmentarza do świątyni rozpusty i zepsucia zwanej „Bonanza”. Idea jaka przyświecała powstaniu tego miejsca to stworzenie wysublimowanego miejsca intelektualnego rozwoju dla żywych i umarłych. Dyskoteka zawiera 3 sale: techno, disco i mixy-cmentarne. Żyjący mieszkańcy często zostawiają bonus dla zmarłych w postaci majtek na krzyżach cmentarnych.

W przeszłości kiedy nie było jeszcze Bonanzy rozrywki dostarczał tutejszy GOK organizując słynne zabawy (inaczej sztachet-party), na których samą myśli łezka kręci się w oku wielu dwudziesto, trzydziesto i pięćdziesięciolatków. Po każdej imprezie mieszkańcy śródmieścia Przesmyk przystępowali do naprawy swoich drewnianych ogrodzeń. Z czasem ogrodzenia ze sztachet zastępowano siatkami jednak imprezowicze szybko opanowali metody błyskawicznego zwijania siatek i wykorzystywania ich w boju.

Poza rozrywkami klubowymi ulubionym zajęciem młodych mieszkańców Przesmyk jest: palenie gumy w 35-letnich BMW, jazda na jednym kole motorem dookoła kościoła, chlanie w barze Manhattan oraz wojna na ziemniaki w każdą trzecią niedzielę września.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Największa liczba wykroczeń notowana przez policję z Przesmyk to jazda na rowerze z 3 promilami i przewracanie się przed radiowozem na służbie stojącym pod GOK-iem.
  • Ze względu na nerwowość lokalnej młodzieży otwarto w centrum 24-godzinny pancerny punkt dostępu do internetu.
  • Ostatnio w Przesmykach wybudowano nowoczesny stadion na 140 miejsc. Jednak brak sztucznego oświetlenia dyskwalifikuje tutejszą świetną drużynę piłkarską z gry w ekstraklasie.
  • Wybudowanie stadionu pociągnęło za sobą likwidację tzw. "górki". Nie ma już kultowego miejsca honorowych pojedynków, picia wina oraz palenia papierosów na przerwach przez młodzież szkolną. Likwidacja górki była także likwidacją jedynego wielofunkcyjnego stoku narciarskiego w okolicy łączącego w sobie również funkcje skoczni o punkcie konstrukcyjnym K20.
  • W Przesmykach nie ma jednej oczyszczalni ścieków, nie ma też dwóch. W Przesmykach jest 500 oczyszczalni ścieków (każdy ma swoją), co jest traktowane przez przyjezdnych jako szczyt snobizmu i lansu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]