Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

R2-D2

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z R2D2)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Podstawowe zastosowanie R2-D2

Biip-buup-uuu!

Typowa wypowiedź R2-D2

R2-D2 – jeden z głównych bohaterów Star Wars, najlepszy przyjaciel mądrali C3PO. W filmie gra jedną z najważniejszych ról, bez której Gwiezdne Wojny byłyby jak film bez jednej z najważniejszych ról. Ten pipczący robot to odpowiednik hakera, który włamuje się wszędzie i zawsze gdy wymaga tego mroczna sytuacja. Czyli zawsze. Mimo niegroźnego wyglądu jest jak scyzoryk wielofunkcyjny a zdolności mógłby mu pozazdrościć niejeden wojujący droid. W swym arsenale posiada np.: piłkę do metalu, dzięki której tnie niczym Jedi kolorową jarzeniówką; silniki rakietowe, za pomocą których lata jak X-wing Skywalkera lub paralizator, którym razi jak imperator Palpatine. Odpowiednik cella z dragon balla. Zawsze ma dużo do powiedzenia i zawsze nikt go nie rozumie. Stoi po stronie białej strony mocy i należy do psychopaty imieniem Obi-Wan Kenobi, który go oczywiście zgubił, trafiwszy do księżniczki Lei był używany jako listonosz. Potem należał do Lucjana Skywalkera, syna astmatyka Lorda Vadera, a na koniec jak by tego było mało był używany jako sterownik do X-winga Skywalkera i podczas tej roboty został uszkodzony.

Fenomen R2-D2[edytuj • edytuj kod]

Niezależnie od tego, jak źle by nie wyglądała sytuacja, ten mały robot, którego wygląd zewnętrzny jest z prawdziwym upodobaniem reprodukowany na śmietnikach stojących w pokojach niejednego fana „Gwiezdnych Wojen”, potrafi wszystkich ocalić. Nawet początkujący fan z pewnością zauważył, że gdyby nie słynny R2-D2, oba pokolenia bohaterów serii mogły nieraz stracić rację bytu na rzecz potęgi Ciemnej Strony Mocy. Ten niepozorny robot wielokrotnie ratował sytuację i można bez większej przesady stwierdzić, że przyczynił się do happy endu serii bardziej, niż wszyscy rycerze Jedi razem wzięci.

Czy wiesz, że?[edytuj • edytuj kod]

W chronologicznie pierwszej trylogii Gwiezdnych Wojen, R2-D2 nie był robotem, a w jego magicznie piszczącym wnętrzu siedział (ten sam we wszystkich częściach) sterujący nim karzeł, znany jako Kenny Baker. Fakt, że w dalszych częściach został on zastąpiony zdalnie sterowanym mechanizmem sprawił, że ten szacowny robocik co i rusz się przewracał, gdyż jego przyczepność uległa gwałtownemu zaniżeniu.

R2-D2 był także najsilniejszą ze wszystkich postaci, ponieważ przeżył wszystkie 7 epizodów.