Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

ResMAN

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

ReichMAN ResMAN – cytując Wikipedię, sieć bezprzewodowa[1], szerokopasmowa[2], darmowa[3] działająca[4] w aglomeracji[5] rzeszowskiej. Kolejny doskonały plan władz Rzeszowa plasujący się w czołówce zaraz po zlikwidowaniu parkomatów, przez co w mieście nie ma praktycznie wolnych miejsc parkingowych, oraz planie budowy kolejki gondolowej. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską.

W związku, że zlikwidowano parkomaty – zainstalowano je powtórnie (z kasy podatnika). Prawdopodobnie będzie to cykliczne – w lata nieparzyste będą je likwidować a parzyste montować, wszystko na koszt obywateli. Nie wydają one reszty gdyż władze Rzeszowa wychodzą z założenia, że jeśli masz samochód to masz dużo kasy a jak masz dużo kasy to po ci Ci więcej.

Cała prawda o ResMANie[edytuj • edytuj kod]

  • Bezprzewodowy – tak, owszem, bezprzewodowy… do 15 metrów od nadajnika. Twórcy mówią, że to 300 metrów. Ta, chyba z wiatrem pod sygnał i jak wszystkie drzewa powycinają. Tak to jest, jak się ma magistra, a nie inżyniera... Niestety, hot-spotów było około czterdziestu. Teraz jest więcej bo Unia sypnęła kasą więc poupychali tu i ówdzie nadajniki. Prawda jest taka, że w księgowości Urzędu Miasta nie wiedzą jak zrobić zagraniczny przelew za niewykorzystane środki – więc pobudowali dla świętego spokoju.
  • Szerokopasmowy – czyli w zamyśle – szybki. To, że w dolnym okienku wyskakuje napis 11 Mbit/s nic nie znaczy. Oprócz tradycyjnego rejestrowania internetu, Wyrocznia G ładuje się na tyle szybko, że zdążysz sobie zaparzyć herbatę. Sytuacja bywa również interpretowana jako kampania przeciw uzależnieniom od internetu. Sprawa inaczej ma się w Ratuszu, tam wszystko działa.
  • Darmowy – tak, darmowy, odliczając koszty działki blisko nadajnika, anteny satelitarnej wykradzionej NASA, bo tylko taka będzie w stanie odebrać sygnał oraz terapię u psychiatry, bo walce z tym całym cyrkiem.

Ofiary korzystające z sieci „ResMAN” są w stałej opiece specjalistycznej połączonej z indywidualną terapią psychologiczną.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Bujda.
  2. Bujda!
  3. Bujda!!!
  4. No, to już kurwa przesada…
  5. Co, proszę…?


Rzeszów Pomnik Czynu Rewolucyjnego.jpg Ten artykuł jest tak krótki, ponieważ autor używał ResMANa i go wywaliło. Jeśli używasz normalnego internetu – rozbuduj go.