FotoŁowca 2022
Zalegają ci w galerii telefonu zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Rychwał

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Genowefa Pigwa na imprezie z okazji Dni Miasta Rychwała
Szef Rychwała w całym swoim majestacie

Rychwał (Richmond) – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie konińskim, siedziba gminy Rychwał.

Warunki naturalne[edytuj • edytuj kod]

Położenie i budowa geograficzna[edytuj • edytuj kod]

Rychwał sąsiaduje od wschodu z Tuliszkowem, któremu zazdrości tysiąca mieszkańców więcej, od południa z Grochowami, którym zazdrości fajnie oświetlonego kościoła, od zachodu z Dąbroszynem, któremu nie ma czego zazdrościć i od północy z Główiewem, któremu zazdrości jedynego w gminie burdelu.

Rychwał znajduje się na otwartej przestrzeni nazwanej przez geografów Równiną Rychwalską. W potocznym języku równina ta funkcjonuje pod nazwą Dolina Rychwalska, lub bardziej bezpośrednio: Dziura Rychwał.

Klimat[edytuj • edytuj kod]

Ewenementem na skale światową jest występowanie w Rychwale tzw. globalnej libacji. Jest to występująca całorocznie wieczorna pora dnia (podobna do południowoeuropejskiej sjesty), kiedy to mieszkańcy Rychwała nie wiedząc, co ze sobą zrobić, upijają się w barze na stacji benzynowej, w parku, na placu Władysława Jedyńskiego, lub grają w CS-a.

Surowce naturalne[edytuj • edytuj kod]

Kostka brukowa i piach z rozkradanego ronda, gdzie trwa budowa chodnika.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

W Rychwale najwięcej do roboty mają golibrody. W szczytowym momencie na 4 tys. mieszkańców przypadało 8 zakładów fryzjerskich i dwie apteki.

Przyszłość[edytuj • edytuj kod]

Budowane właśnie rondo na skrzyżowaniu ulicy Kaliskiej z Grodziecką spowoduje zbliżenie się Rychwała do standardów europejskich. Burmistrz własnymi rękoma chce zbudować kładkę dla pieszych nad rondem, aby piesi nie przeszkadzali kierowcom w delektowaniu się jazdą w kółko.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]