Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Sławomir Nitras

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wzrok komiwojażera, jasna rozpięta koszula i dokręcony do granic możliwości kontrast – Sławomir wie, jak robić polityczne profilówki
Dźwignia zmiany biegów w samochodzie Sławomira Nitrasa

Sławomir Nitras (ur. 26 kwietnia 1974) – polski poseł oraz były europoseł, kandydat na prezydenta Szczecina słynący z jazdy tyłem po niemieckich autostradach i organizowaniem protestów w ramach obrony demokracji.

Zdobycie sławy[edytuj • edytuj kod]

W czasach przed ostatecznym rozwiązaniem kwestii przemysłu stoczniowego w Polsce, Sławomir Nitras cieszył się olbrzymią sympatią szczecinian i w wyborach do Parlamentu Europejskiego zyskał ponad 100 000 głosów. Osiągnął europejską sławę dopiero dzięki paszportowi dyplomatycznemu, pokazanego niemieckiemu policjantowi, który próbował wlepić mu mandat. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości od razu uznali ten patriotyczny gest za urzeczywistnienie sentencji Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, a samego Sławomira Nitrasa okrzyknęli bohaterem narodowym. Potem, o Sławku zrobiło się cicho, aż do czasu wyborów samorządowych w 2010 roku, kiedy zajął się głośną krytyką prezydenta Szczecina i swojego wtedy jeszcze kumpla Piotra Krzystka – ten, chociaż nie miał szans na reelekcję, zyskał łatkę ofiary i w akcie litości mieszkańcy wybrali go na kolejną kadencję. Sławomir Nitras tak bardzo się załamał tym faktem, że zniknął z mediów na ponad pięć lat i przegrawszy następne wybory do PE zmuszony został do rewizji swojej kariery. Ratunek przyszedł jednak wraz przejęciem władzy przez PiS, dzięki czemu mistrz kierownicy wrócił na szklane ekrany w ramach troski o demokrację w Polsce. Obecnie, będąc zatroskany o losy swojego miasta postanowił stanąć w szranki ze swoim byłym kolegą i zawalczyć o urząd prezydenta Szczecina.

Osiągnięcia[edytuj • edytuj kod]

  • Pozwanie i blokowanie Sejmu;
  • Transport worków z trocinami tamże;
  • Udostępnienie w ramach czynu społecznego swojego paska płac;
  • Zamiatanie ulic Szczecina;
  • Czyszczenie siedziby biura PiS w Szczecinie;
  • Ogłoszenie się prezydentem Szczecina przed wyborem na prezydenta Szczecina;
  • Kłótnia z kierującą miejskiego autobusu;
  • Przegranie w wyborach na prezydenta Szczecina z kandydatem, którego PiS wystawiło w celu nie odbierania elektoratu zaprzyjaźnionemu dotychczasowemu prezydentowi.

Zasługi dla motoryzacji[edytuj • edytuj kod]

Sławomir Nitras stanowczo zasługuje na tytuł pioniera europejskiej motoryzacji, gdyż swoim wyczynem wytyczył nowy kierunek dla rozwoju przemysłu samochodowego – od tej pory fabryki prześcigają się w walce o patent na pojazd z kilkoma biegami wstecznymi.