FotoŁowca 2022
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Scars on Broadway

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z SOB)
Scars on... za przeproszeniem, co?

Scars on Broadway (pol. broadwayowskie blizny) – 1/2 systemu Downa grająca to samo, co pełny skład System of a Down, tyle, że lżej.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Nadszedł czas, kiedy Serj Tankian wypiął się na System of a Down. Daron Malakian wypiął się wtedy na Serja – zrobił mu na złość i wraz z perkusistą Systemu nagrał płytę Scars on Broadway (lipiec 2008). Bardziej na złość zrobił jednak Serj – jego płyta, Elect the Dead (październik 2007) sprzedała się wielokrotnie lepiej.

Gatunek muzyczny[edytuj • edytuj kod]

Zespół, jeszcze zanim powstał, dostał etykietkę metalowego. I zonk, nie jest to metal. Choć Daron apeluje, by szufladkować jego projekt pod metal – zespół gra rocka. Tak, rocka, lekkiego. A miejscami słyszymy keyboard i organki. Masz babo placek.

Teksty piosenek[edytuj • edytuj kod]

Kolejny raz pokazują małą kreatywność Malakiana. Już za czasów Systemu miał on skłonność do nieustannego rymowania „fly” – „sky” – „high”, teraz – by dodać dramatyczności i nie być posądzany o monotematyczność – dodał „die”.

W piosenkach Scars on Broadway zaskakujący jest też odsetek słów „Jesus Christ” – padają one w częstotliwości około pięciu razy na utwór.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • To jeden z tych zespołów, które lepiej brzmią na koncertach niż w studiu. Poprawka, ten zespół wcale nie brzmi.
  • Specjalnie na promocję płyty Daron Malakian zapuścił patriarchalną brodę i przytył. Wygląda teraz mniej nowocześnie, bardziej awangardowo i widać po nim, że jest tró.
  • Zespół jest najbardziej znany z tego, że przez 1/10 sekundy w ich teledysku „They Say” widać postać Papy. Oczywiście nie dostał zapłaty, bo skubańce czekały na dobry moment z emisją.