FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Sex Pistols

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Sex Pistolsbrytyjski zespół grający prostą, nietuzinkową muzykę, jaką jest punk rock. Powstali w wyniku połączenia filmu porno z westernem. W wyniku ich ciężkiej, wieloletniej pracy nad tworzeniem muzyki, powstała bardzo bogata dyskografia, która liczy jedną oficjalną płytę studyjną i 12 koncertowych. O interesy grupy dbali menadżerowie. Główną ideą zespołu było propagowanie patriotyzmu i wspieranie lokalnej władzy. Znani są zwłaszcza z bliskiej przyjaźni z królową Elżbietą. Członkowie są autorami hymnu państwowego Anglii God Save the Queen.

Jako jedyni odmówili przyjęcia do Hall of Fame. Rotten powiedział, że to jest kałuża szczynów, a tak naprawdę to nie chciało im się przychodzić na ceremonię.

Członkowie grupy[edytuj • edytuj kod]

Sid

Sid? Ten leniwiec z Epoki Lodowcowej?

Przeciętne dziecko/nastolatek zapytane o Sida Viciousa

Sid, Sid nazywają go, bo ma w oczach coś takiego, same zło, nie hoduje zbóż, ma w kieszeni nóż, a ja nie wiem po co.

Maryla Rodowicz o Sidzie Viciousie

Nie chcę być do końca życia ćpunem.

Sid o sobie

Sid (Sidney John Johnny Ritchie Beverly) Vicious – wiecznie żywa legenda punk rocka, symbol seksu, maskotka zespołu, autorytet w dziedzinie gry na gitarze basowej. Do historii muzyki zapisał się dzięki swoim wybitnym dokonaniom – cover utworu Franka Sinatry pt. My Way w jego wykonaniu stawiany jest za wzór wszystkim początkującym wokalistom, m.in. przez ekspertów od emisji głosu, takich jak Elżbieta Zapendowska. Gdy ugryzł go chomik Johnny'ego Rottena o imieniu Sid Vicious, chcąc się go pozbyć (chomika, nie Rottena), zaczął wykonywać pełne ekspresji ruchy, które z czasem przyjęły nazwę tańca pogo. Od tego momentu John Johnny Ritchie Beverly przyjął imię napastnika i stał się Sidem Sidneyem Viciousem. Swoje młodzieńcze lata poświęcił walce z narkomanią, m.in. prezentując społeczeństwu zgubne skutki zażywania heroiny (na własnej osobie).

Jeszcze bardziej niż z dokonań w dziedzinie muzyki znany jest ze związku z niewinną i uroczą dziewicą zwaną Nancy Spungen. Przez ponad rok wspólnie kontynuowali kampanię antynarkotykową. W październiku 1978 roku, podczas smarowania kanapek margaryną, przypadkowo dźgnął nożem kuchennym Nancy, która w tym czasie próbowała odebrać mu kromkę chleba. Wywiązała się awantura, po której Nancy poszła wykrwawić się do łazienki, a Sid ze stoickim spokojem dokończył kanapki i poszedł spać.
Po kilku miesiącach terapii odwykowej zakończonej sukcesem, Vicious postanowił uczcić tą wyjątkową okazję porządną dawką heroiny i cheeseburgerów z McDonalda. To była jego ostatnia impreza (sekcja wykazała, że ser w cheeseburgerach był przeterminowany).

Młody i przystojny Johnny w reklamie pasty Colgate

No future for me!

Johnny Rotten o sobie podczas zażywania kąpieli w basenie przy swojej luksusowej willi w Los Angeles

Johnny (John Lydon) Rotten – lider zespołu, patriota, propagator dbania o uzębienie i częstych kontroli u stomatologa, wielki fan Pink Floyd i Green Day. Swoją karierą udowodnił milionom nastolatków na całym świecie, że śpiewać każdy może, co w przyszłości zaowocowało wysypem młodych talentów w postaci m.in. Tokio Hotel. Jego jedyną prawdziwą miłością jest on sam. Uszczęśliwia go patrzenie na swoją osobę w mediach. Mimo swojego braku talentu i średniego wyglądu jest największą gwiazdą we wszechświecie, a przynajmniej tak mu się wydaje. Co drugie wypowiedziane przez niego słowo to przekleństwo (rude word cytując Rottena). Nie lubił dziewczyny Sida i z wzajemnością. Zresztą chyba z każdym członkiem zespołu miał jakiś problem, bo rzekomo wszyscy chcieli przyćmić blask jego geniuszu twórczego.

Obecnie zajmuje się przede wszystkim udzielaniem wywiadów, w których krytykuje wszystko i wszystkich, graniem koncertów dwa razy do roku w odstępach co pięć lat, udzielaniem wywiadów, w których krytykuje wszystko i wszystkich, nagrywaniem kolejnych pięciu filmów dokumentalnych o zespole oraz udzielaniem wywiadów, w których krytykuje wszystko i wszystkich (tym samym pokazując, że punk's not dead).

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Po wielu latach badań i analiz pojawiły się spekulacje, jakoby Sex Pistols miało jeszcze trzech członków – Steve'a Jones'a, Paula Cooka i Glena Matlocka, jednak nie potwierdziły tego jeszcze żadne oficjalne źródła. Rotten zapewnia, że jest jedyną godną zapamiętania gwiazdą zespołu, więc tajemnicą pozostaje istnienie innych członków Sex Pistols.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]