Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Sieć komputerowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przykład świetnie zorganizowanej sieci komputerowej

404 not found

Najpopularniejsza strona w Internecie

500 internal server error

Druga najpopularniejsza strona w Internecie

Sieć komputerowa – kilka komputerów połączonych ze sobą za pomocą skomplikowanej plątaniny kabli. Twórcami sieci komputerowej są Alice i Bob z Old Sucker University of Alabama, którzy do tej pory mają monopol na różnego rodzaju książkowe przykłady. Celem utworzenia pierwszej sieci komputerowej była chęć zorganizowania LanParty i pogrania sieciowo w Counter-Strika, Quake'a i inne gry sieciowe, w które nie można było zagrać, gdyż sieć jeszcze nie istniała. Dopiero później naćpani japońscy i amerykańscy naukowcy wymyślili takie głupie zastosowania sieci jak: sieci neuronowe, programowanie rozproszone, architektura klient-serwer, korzystanie ze wspólnych urządzeń oraz współdzielenie plików. Ostatnimi laty, dzięki przemysłowi porno, zaczął rozwijać się nowy typ sieci zwany Internet.

Zasada działania[edytuj • edytuj kod]

Osoba bez wykształcenia informatycznego może odnieść mylne wrażenie, że struktura komunikacji sieciowej jest opisywana przez Model OSI, a transmisja danych odbywa się przez różnego rodzaju protokoły komunikacji. Nic bardziej mylnego. Dane w sieci przesyłane są dzięki miniaturowym krasnoludkom, umieszczonym w kartach sieciowych. Gdy potrzeba wysłać jakąś informację do innego komputera, krasnoludek nadawca szepcze przez kabel sieciowy informację do krasnoludka odbiorcy, który po otrzymaniu wiadomości, wpisuje za pomocą miniaturowej klawiatury dane do komputera. Poważnym problemem dzisiejszych sieci są przeciążenia spowodowane zbyt głośnymi krasnoludkami oraz utrata danych spowodowana przez głuchych krasnoludków.

Sieć bezprzewodowa[edytuj • edytuj kod]

Oprócz standardowych sieci kablowych krasnoludkowych istnieją także sieci bezprzewodowe, gdzie krasnoludki porozumiewają się za pomocą miniaturowych mikrofalówek umieszczonych w urządzeniach sieciowych. Producenci obiecują zasięg do kilku kilometrów, pomimo, że krasnoludki potrafią się wydzierać tylko na odległość kilku(nastu) metrów. Taka kolej rzeczy powoduje, że krasnoludki bardzo często przekręcają słowa, doprowadzając użytkowników bezprzewodowej sieci do skrajnej agonii. W najnowszym standardzie sieci bezprzewodowych, krasnoludki dostały dodatkowo megafon, co zwiększyło ich zasięg kosztem zwiększonego promieniowania, wytwarzającego się w ich mikrofalówkach.

Znane sieci[edytuj • edytuj kod]