Strona główna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witamy na Nonsensopedii!
Polskiej encyklopedii humoru, którą każdy może edytować.

Logo ikona.svg
Logo nonnews.png
MaleS.png
Logo noncytaty.png
MaleGra.png
Poradmikminibez.png
Pisarz.png
Nonsensopedia
Polska encyklopedia humoru
NonNews
Prawdziwe i urojone wiadomości
Słownik
Slangowy, alternatywny, jednojęzykowy
Cytaty
Kolekcja cytatów
Gra
Nie rozmawiamy o Grze
Poradniki
Zobacz jak to zrobić
Nonźródła
Materiały źródłowe
Icon-medal.png
Artykuł na medal
Za bitcoinowym interesem zawsze czają się jakieś brudne łapy…

BitCoin (ang. bit – ugryzł, coin – pieniążek) – zmutowany rodzaj pieniądza, konkretnie skrytej waluty, który charakteryzuje się tym, że każdy chce go posiadać, ale nie chce go przyjąć w zapłacie.

Stworzenie

Jako twórcę bitcoina podaje się Sushi Yamamoto. Krążą pogłoski, że Satoshi nie żyje. Nie jest to trudne zważywszy na fakt, iż prawdopodobnie nigdy nie istniał.

Problem z Satoshim jest taki, że nikt nie wie, kim on jest. Jako twórcę bitcoina już podawało się kilkunastu badaczy, jednak wszyscy kłamali. Jedno jest pewne – obecnie jest obrzydliwie bogaty. A obrzydliwe bogactwo śmierdzi bardziej niż skrajna żulerka.

Kopanie

Kopanie bitcoinów odpowiada za połowę efektu cieplarnianego i wsysa coraz więcej energii elektrycznej (głównie węglowej). Dzisiaj jest to ok. 20% całej produkcji, za rok będzie to 60%, a za pięć lat przez bitcoina trzeba będzie budować sferę Dysona.

Skoro bitcoin podlega wydobyciu, wydobywający bitcoina szumnie zwą się górnikami. Górnicy posiadający co najmniej dziesięć koparek nabywają stopień sztygara. W najbliższej przyszłości można spodziewać się włączenia minerów do Polskiej Grupy Górniczej – w końcu to oni utrzymują coraz więcej przemysłu węglowego. Do tego dołączy klasyczny górniczy folklor, typu protesty, trzynastki i deputaty na karty graficzne.


Icon-ciekawostki.png
Czy nie wiesz…
Z najnowszych artykułów:


…i z naszych przepastnych archiwów:

Noia 64 apps ktip.png
Utwórz artykuł

Accessories-dictionary.svg
Mądrość ze Słownika
Škoda – słowo w języku czeskim, które oznajmia, iż jest Ci szkoda czegoś lub kogoś. Na przykład:

Das auto?
Ne dam.
Škoda.
Maz da.

Icon-ankieta.png
Ankieta
Czym bronisz się przed wirusem?
Zagłosowałeś na „Ciągłym kasłaniem” 23 paź 2020 o 13:34. Możesz zmienić swój głos, klikając na inną odpowiedź poniżej.
410
120
59
67
47
34
Oddano już 737 głosów.
poll-id 4351263C017F19E7CE4F13037A101A39

Icon-nonnews.png
NonNews
Logo nonnews.png

17 października

17 września

28 sierpnia

24 maja

10 maja

4 maja


Z archiwum NonNews:

19 listopada 2006

15 listopada 2006

Icon-rocznica.png
Święto na dziś

Dzień Stałej Avogadra

ale tylko pomiędzy godzinami 6:02 i 18:02. Również Dzień Mola.

A czy ty pamiętasz o molu?
 • 42 p.n.e. – Brutus przebił się mieczem, gdyż spisek został przegrany, a poza tym ów człowiek chciał zrozumieć tych, którzy niegdyś poczuli ostrze wbijane w swoje ciało.
 • 1739 – zaczęła się wojna o ucho Jenkinsa. No takie dziwactwo Jenkins miał, że wysyłał swe ucho na podróże po świecie, podobno dzięki uprzedniej uprzejmości Hiszpanów.
 • 1793 – Polska rozebrała się drugi raz.
 • 1817 – otwarto Instytut Głuchoniemych w Warszawie. Wiadomość ta każdemu obiła się o uszy, bo była na językach wszystkich.
 • 1941 – urodził się Igor Smirnow, mołdawski polityk. Ciekawe, czy świeżo ucięta pępowina to niezły sposób na podryw?
 • 1950 – w Warszawie zaczęły jeździć taksówki. Już wtedy były za drogie.
 • 1958 – debiut Smerfów na ekranach telewizorów kartach komiksów...
 • 1960 – ...za to „Siedmiu wspaniałych” wkroczyło z impetem na ekrany!
 • 2001 – premiera iPoda, kolejnego iSprzętu od Apple.
 • 2003 – ukazał się pierwszy numer dziennika Fakt. Ci, którzy wiedli nudne życie, wreszcie mogli doznać paru mocnych wrażeń.
 • 2005Lech Kaczyński został wybrany na prezydenta Polski.

Icon-grafika.png
Grafika na medal
Szkoła podstawowa w Woli Michowej.JPG
W naszej szkole słabych uczniów nie ma. Od kiedy zgubiliśmy klucz do głównego wejścia, wszyscy wchodzą po piorunochronie (III miejsce w FotoŁowcy 2020)
Autor: Ryk2
Pojedynki artykułów na medal
I wszystko jasne, prawda?

Szlak turystyczny – (nie)specjalnie oznakowana droga, którą w zamierzeniu organizatorów, powinna zmierzać wycieczka. Jest wytyczony w terenie, i, przynajmniej teoretycznie, powinien być łatwy do znalezienia i widoczny na całej trasie. Przeciętny turysta na szukaniu szlaków i prostowaniu błędów wynikających z ich przebiegu spędza statystycznie 33% wycieczki – dla niższych partii Karkonoszy oraz całych Gór Sowich należy tę liczbę pomnożyć przez dwa. Generalnie nie są przeznaczone dla różnej maści Januszy turystyki i zakładają minimalną ilość oleju w głowie. Znaki są ulubionym obiektem ataków różnej maści wandali, którzy właśnie w tym miejscu uparli się napisać sprayem, że Juzek jezd gópi i nawet im do głowy nie przyszło, że ktoś będzie potrzebował tych białych i kolorowych kresek.

Historia

Idea znakowania szlaków powstała z obserwacji psów znaczących swoje drogi przez podlewanie krzaczków. Inna teoria mówi o tym, że pierwszy szlak turystyczny wyznaczył chłop z wiadrem z wylewającą się farbą, a jego żona postanowiła sprawdzić czy przypadkiem nie chodzi do Jadźki za chałupę, stając się w ten sposób historycznie pierwszą turystką podążającą szlakiem turystycznym.

Który artykuł wybierasz?
Zagłosuj poniżej.
120
36
Oddano już 156 głosów.
poll-id 616A3D8E9F6EFD91E8680B1104FA335B

Drapieżnik czai się w oczekiwaniu na ofiarę

Tor kolejowy – droga żelazna służąca w zamierzeniu pociągom i tramwajom do przemierzania świata, w praktyce zazwyczaj jest wykorzystywana jako miejsce spotkań towarzyskich lub lokalny ciąg komunikacyjny do przepędzania bydła. Przynajmniej w Polsce.

Rodzaje szyn
 • Szyna zębata (zwana również szyną drapieżną) – gatunek endemiczny występujący wyłącznie na terenach górskich. Całymi dniami wygrzewa się na podkładach między szynami jezdnymi czekając na ofiarę. Gdy ta nadjedzie, chwytają ją swoimi straszliwymi zębiszczami. Kolejarze żyją w symbiozie z szynami zębatymi – korzystają z nich do wjeżdżania na wzniesienia, podczas gdy szyna w ten sposób zaspokaja swój instynkt drapieżcy.
 • Szyna prądowa – taka szyna, po której powierzchni śmigają elektrony. Przejeżdżający pociąg (zazwyczaj metro) zlizuje elektryczność z szyny prądowej specjalnym języczkiem i po przetrawieniu jej w układzie pokarmowym wykorzystuje ją w silnikach. W ekstremalnych przypadkach spotyka się nawet dwie szyny prądowe, wtedy pociąg doposaża się w kolejny języczek.
Czytaj całość
Propozycje
Archiwum
Czytaj całość


Projekty w innych językach działają całkowicie niezależnie od Nonsensopedii.