Gwóźdź logo.svg
Masz swój ulubiony tekst z artykułu na Nonsensopedii, który trafia w sedno i rozbawia do łez?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Syf

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Eh, syf

Ja pierCenzura2.svgle, ale syf!

Twoje pierwsze wrażenie na widok tego artykułu

Syf, syphus, syphilis… Nie ma takiego słowa w języku polskim!

Jerzy Bralczyk gada od rzeczy

Syf (także: burdel, bałagan, brud, gówno, kiła, AIDS, wrzód, trądzik, narkotyki, patologia, dezaprobata, tarapaty) – uniwersalny wyraz w języku polskim, mający wiele znaczeń, które mają tę cechę wspólną, że są raczej określeniem pejoraty… eee, pedzioraty…, yyy… w każdym razie mają negatywny wydźwięk.

Syf empirycznie[edytuj • edytuj kod]

Słowo syf ma swoje uzasadnienie w przypadku, gdy dana rzecz lub zjawisko nie ma realnego odzwierciedlenia w dopuszczalnych przez obserwatora granicach moralnych, estetycznych bądź logicznych. Możemy posłużyć się przykładem typowej reakcji przeciętnego obywatela naszego kraju na zaobserwowaną jakość usług komunikacyjnych, tudzież skład ekipy rządowej. Jakkolwiek mądrze powyższa definicja by nie brzmiała, i tak uznasz, drogi, aczkolwiek niewdzięczny czytelniku, iż jest to, kolokwialnie mówiąc: syf. I w ten oto sposób, mogliśmy doświadczyć fenomenu owego zjawiska, które polega na tym, że syfu możemy użyć w odniesieniu do praktycznie każdej sytuacji.

Semantyka syfu[edytuj • edytuj kod]

Syf jako nieporządek[edytuj • edytuj kod]

Syf, oto co panuje na polskich drogach

Słowem syf często określamy zaburzenie delikatnej równowagi, oraz harmonii w otaczającym nas otoczeniu po uprzednim biciu rurką PVC kota sąsiadki oraz przyznaniu, że tak naprawdę to Twój stary jest kanarem.

Syf jako choroba weneryczna[edytuj • edytuj kod]

Powszechnie znany jest złoty aforyzm: „Syf, kiła i mogiła”. Uspokój się, Al Capone też miał syfa. Że co? A co ty robiłeś chłopcze na koloniach? A, w męskiej łaźni. Ja bym tam wolał już w burdelu, ale jak lubisz… OK, ty też masz syfa. Ale chyba nie jesteś tak fajny jak wyżej omawiany Al'uś…

Syf jako jednostka miary jakości[edytuj • edytuj kod]

Ja pierCenzura2.svgle, ale syf!, Syf, nie artykuł, haha, sytuacja w Polsce. Wszyscy mamy zdolność i możliwość do obiektywnej oceny sytuacji. Słowo „syf” w naszym pięknym kraju wydaje się być idealnym określeniem, aczkolwiek należy unikać połączenia słów „gospodarka polska” i „syf”, gdyż popełnimy błąd tautologiczny.

E-syf[edytuj • edytuj kod]

Zjawisko powszechne w polskich portalach informacyjnych i społecznościowych, przejawiające się całkowitą lub rzadziej częściową bezsensownością zawartych w nich treści; powodować może: zażenowanie, zniesmaczenie, a w skrajnych przypadkach rozwolnienie u internautów.